Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Myslíte si, že na výbere kúpeľňových predložiek nemôže byť nič zložité? Určite to nie je pravda. Hoci sa nejedná o veľkú investíciu, aj tak je dobré ju vopred premyslieť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Kúpeľňové predložky predstavujú veľmi dôležitú súčasť každej kúpeľne, hoci na ne mnoho ľudí zabúda. V prvom rade navodzujú pocit komfortu. Predsa len je oveľa príjemnejšie si pri rannom čistení zubov stúpnuť na mäkkú predložku, než na studenú a klzkú podlahu. Predložky by tiež mali plniť úlohu bezpečnostného a dizajnového prvku. Ako postupovať pri výbere, aby vám predložky dobre slúžili?

1. Ovplyvňujú bezpečie

Kúpeľňové predložky by vždy mali byť vybavené protišmykovou úpravou. Ak máte možnosť zakúpiť prevedenie bez tejto úpravy, kúpu si radšej rozmyslite. Predložka by v kúpeľni nemala kĺzať, prakticky by mala zostať na jednom mieste. Úprava má väčšinou podobu pogumovanej rubovej strany. V niektorých prípadoch môžete naraziť aj na silikónové pásiky. Vďaka predložke budete pri vyliezaní z vane či sprchovacieho kúta mať istotu, že sa omylom nepošmyknete.

 

Kúpeľňová predložka STEP 50×90 cm

2. Podčiarkujú dizajn kúpeľne

Vzhľad kúpeľne ovplyvňujú predložky celkom zásadne. Ich dizajn dokáže kúpeľňu ako mávnutím čarovného prútika zútulniť. Vždy sa pokúste farbu predložiek zladiť s ďalšími kúpeľňovými prvkami. Na trhu nájdete mnoho rôznych farieb, tvarov a vzorov, takže je len na vás, či sa rozhodnete pre nejaké nenápadné kúsky, alebo naopak vyberiete niečo výrazné. V každom prípade by výsledná voľba mala zodpovedať v prvom rade vášmu vkusu.

Výraznejšie farby dodajú kúpeľni poriadnu dávku energie, jemné pastelové farby naopak pôsobia veľmi pokojne a čisto. Veľmi zaujímavou voľbou sú tiež predložky s dizajnovými vzormi. Milujete prírodu? Chýba vám mora? Predložky môže združovať jednotný motív, ktorý sa vám páči. Ak sa nechcete však s výberom farieb príliš trápiť, môžete staviť na kontrastnú kombináciu čiernej a bielej. Tá sa hodí prakticky do každej kúpeľne.

 

3. Vyžadujú údržbu

Materiál a prevedenie kúpeľňových predložiek rozhoduje o tom, koľko času budete musieť tráviť s ich údržbou. Tá je veľmi dôležitá, pretože predložky sú magnetom na vlasy, chlpy a ďalšie nečistoty. Pred zakúpením sa tak informujte o tom, či je možné predložku vyprať v práčke. Vždy záleží od materiálu, medzi tie vhodné sa radí napríklad polyamid alebo bavlna, u ktorej oceníte jej vysokú výdrž a stálosť. Predložka bude po niekoľkých praniach stále ako nová. Myslite tiež na to, či bude možné predložku jednoducho povysávať.

Kúpeľňové predložka, ktorá vydrží

Nie je ťažké zhodnúť sa na tom, že stúpať po kúpeli na klzkú podlahu je nebezpečné. Kúpeľňové predložky zvýšia bezpečie a komfort v kúpeľni. Keď nepodceníte ich výber, budú vám slúžiť naozaj dlho a navyše sa stanú elegantným doplnkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *