Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pre milovníkov cyklistiky, ktorí bývajú v malom byte, je uloženie ich bicykla veľký problém. Keď nie je miesta nazvyš, je nutné byť dostatočne kreatívny. Kam bicykel uložiť, aby neprekážal? Ak ho nechcete len tak oprieť o stenu, budú sa vám nasledujúce tipy hodiť.

1. Bicykel pri strope

Bicykel pre dospelého nezaberá práve málo miesta, a preto je vhodné umiestniť ho tam, kde určite nebude prekážať. Ideálne je zaobstarať špeciálny držiak na stenu a ten umiestniť čo najvyššie k stropu. Výber držiakov je naozaj pestrý. Jednotlivé typy sa líšia tým, ako sa na ne bicykel uchytávajú. Existujú držiaky za predné koleso, pedál i rám bicykla. Niektoré sú vybavené dokonca kladkou. Pri umiestnení k stropu nebudete mať bicykel neustále na očiach, čo je tiež veľká výhoda. Skvelou správou je, že investícia do držiaku je veľmi nízka. Ceny držiakov začínajú na cca 5 €. Niekedy je možné koleso umiestniť tiež na veľkú šatníkovú skriňu. Na pohodlné uloženie vám pomôže obal na prepravu bicyklov.

2. Ako súčasť obývacej steny

Pekný bicykel nemusíte nutne schovávať. V spálni by pôsobil ako rušivý element, ale v rámci obývacej steny sa môže premeniť vo veľmi originálnu dekoráciu. Pokiaľ si necháte nábytok a jednotlivé police vyrobiť na mieru, nebudete mať s umiestnením bicykla najmenšie problémy. Pozor si dajte vždy na to, aby ste bicykel ukladali dostatočne čistý. Ak ste majiteľom nejakého retro modelu, určite ho pred zrakom ostatných neschovávajte, bola by to škoda. Návšteva síce bude asi prekvapená, ale to vôbec nevadí. Bicykle sa stávajú výzdobou menších bytov v metropolách čím ďalej častejšie.

3. Úprava balkóna

Dokonca aj veľmi malý balkónik sa môže stať záchranou. Pochopiteľne na neho nebudete ukladať bicykel len tak. Zmeny počasia by ho mohli po dlhšej dobe poškodiť. Konkrétne v zime by veľmi trpel. Balkón je preto vhodné nechať zaskliť. Získate tak nový priestor pre uloženie nielen bicykla , ale aj ďalšieho športového náčinia. Táto úprava navyše pomáha zlepšiť tepelnú izoláciu celého bytu. Nevýhodou je vyššia cena takejto úpravy.

Bicykel nemusí prekážať

Situácia, keď nadávate na bicykel zaberajúci hromadu miesta, je v slovenských domácnostiach pomerne bežná. Nezmierujte sa s tým a nájdite spôsob, ako u vás doma bicykel pohodlne uložiť. Tri spomenuté tipy patria k osvedčeným riešeniam. Úplne najlacnejšie je obstaranie držiaku, ktorý si iba primontujete na stenu a je vyriešené. Nie je vždy nutné bicykel schovávať tak, aby ho nebolo vidieť. Niekedy je naopak výhodné jeho prítomnosť priznať a urobiť z neho skrášľujúci prvok vášho interiéru.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *