Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Bojujete v spálni o každý centimeter? V tom prípade sa vám bude hodiť trojica praktických tipov pre malú spálňu, vďaka ktorej sa pohodlne vyspíte bez nutnosti robiť zbytočné kompromisy.

Inšpirácia spanie v malej spálni – od štúdia Ing. arch. Markéta Bromová

Malá spálňa volá po dobrých nápadoch. Umiestnenie dostatočne veľkej postele je kľúčové pre vaše pohodlie. Zabúdať nesmiete ani na úložné priestory a miesto pre pohyb v miestnosti. Nasledujúca trojica tipov sa bude hodiť každému, koho už nebaví trápiť sa premýšľaním nad tým, kam zložiť hlavu.

1. Ukrytá posteľ

Posteľ v spálni zaberie väčšinou najviac miesta. Ak si chcete užívať veľkú posteľ, ale nemáte ju kam umiestniť, ponúka sa ako riešenie jej skrytá varianta. Posteľ môže byť schovaná v podobe výsuvného šuplíku. Lôžko umiestnené v pódiu cez deň nebude prekážať. Ďalšou možnosťou je zvoliť si sklápaciu posteľ. U tej je len nutné dávať pozor na to, aby bola naozaj pevne a bezpečne nainštalovaná. V opačnom prípade hrozí vážne zranenie. Pripevňovať sklápaciu posteľ napríklad do sadrokartónovej steny nie je práve ideálne. Sklápací mechanizmus by zároveň mal byť dostatočne silný, aby s posteľou nemusel manipulovať len nejaký svalovec.

Výklopná posteľ 90 CONCEPT PRO CP-06 sanremo

2. Posteľ a nábytok na mieru

Tu vám chýba kúsoček a tamto zasa priestor prebýva? Ak si pri zariaďovaní malej spálne nevystačíte s ponukou v bežných obchodoch s nábytkom, ponúka sa ako riešenie nechať si vyrobiť posteľ a ďalší nábytok na mieru. Budete tak mať istotu, že využijete miestnosť na maximum. To, ako by posteľ na mieru mala vyzerať, si vždy vopred rozmyslite. Nezabudnite na úložné priestory. Dokonca aj malý šuflíček sa stáva praktickým pomocníkom. Veľmi obľúbené sú postele zabudované na chlp presne do výklenku, ktorý by inak len zložito hľadal využitie. Takéto riešenie môže v prípade použitia závesu ponúknuť až prekvapivo útulnú atmosféru.

3. Vybudujte poschodie

Ak máte v miestnosti vysoký strop, nemusíte sa držať pri zemi. Využite priestor do výšky a nechajte si vybudovať poschodie na spanie. U neho je len dôležité myslieť na celkovú nosnosť a bezpečnosť. Prístup by mal byť pohodlný. Toto riešenie je atraktívne predovšetkým pre mladých ľudí, ktorým nevadí ráno vstať a ihneď liezť po rebríku. Pochopiteľne je potrebné počítať s tým, že sa nejedná len o vstávanie, ale tiež napríklad nočné návštevy toalety. Pre staršie ročníky nie je poschodie vhodné.

Vybudovaním poschodia získate veľa miesta – ilustračný obrázok, zdroj

Využitie postele cez deň

Keď ani jeden z vyššie spomínaných tipov nemožno vo vašom prípade využiť, pokúste sa posteľ využívať aj cez deň. Schovajte periny a vyberte nejaký dizajnový prehoz. Posteľ môže následne poslúžiť ako pohodlné sedenie na čítanie kníh, sledovanie televízie či prácu na notebooku. Malou spálňou sa nesmiete nechať odradiť. Už len z toho dôvodu, že spánok a relaxáciu potrebuje pre zdravie úplne každý.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *