Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že hranie počítačových hier nie je fyzicky náročný koníček, opak je pravdou. Hráči totiž často sedia pred počítačovou hrou celé hodiny, čo môže mať z dlhodobého hľadiska negatívny vplyv na našu chrbticu alebo zápästia. Či už ste vášnivým hráčom vy alebo vaše deti, máme pre vás niekoľko tipov, na čo treba myslieť pri zariaďovaní herne.

Nebojte sa investovať do naozaj kvalitného nábytku

Pravdepodobne najčastejšou chybou, ktorú robíme pri zariaďovaní hráčskej izby, je šetrenie na nábytku. Zatiaľ čo do herného počítača a vybavenia môžeme investovať tisíce korún, často zabúdame na kúpu kvalitnej hernej stoličky a stola, ktoré nám môžu pomôcť vyhnúť sa napríklad dlhodobým bolestiam chrbta a syndrómu karpálneho tunela, ktoré nám môžu veľmi znepríjemniť život. Poďme sa teda pozrieť na to, na čo treba myslieť pri výbere.

Alfou a omegou zdravého chrbta je výber správnej stoličky

Prvou vecou, na ktorú by sme sa mali zamerať, je starostlivý výber stoličky. Nesprávna herná stolička môže viesť k mnohým problémom s chrbticou, migrénam a iným zdravotným ťažkostiam. Na čo by sme teda mali myslieť pri výbere stoličky?

Pravidlá výberu hernej stoličky sú prakticky rovnaké ako pravidlá výberu kancelárskej stoličky. Myslite predovšetkým na dostatočnú nosnosť, nastaviteľnú výšku a polohu sedadla. Stoličky, ktoré sa dajú nakloniť v bedrovej časti, sú ideálne na predchádzanie bolestiam dolnej časti chrbta. Dôležité sú aj dostatočne široké podrúčky. V neposlednom rade musíme venovať pozornosť aj kolieskam – najvhodnejšie sú pogumované, ktoré zabezpečujú voľnosť pohybu.

Pri výbere výšky stoličky by sme si mali uvedomiť jednoduché pravidlo – kolená musia byť pri sedení v pravom uhle. Lakte by mali byť rovnako opreté o dosku stola.

Na čo treba myslieť pri výbere herného stola?

Rovnako dôležitý je aj herný stôl. Nevhodne zvolený stôl vedie nielen k problémom s krčnou chrbticou a bolestiam hlavy, ale aj k zníženiu komfortu pri hraní. Čo je teda pri výbere najdôležitejšie?

Opäť je dôležité myslieť na výšku – ideálne 65 až 70 centimetrov, najlepšie tak, aby horná časť obrazovky bola v priamej línii s našimi očami. Pokiaľ ide o samotnú dosku, tu musíme myslieť na to, aby nám pri hraní nič neprekážalo. To znamená, že by sme si mali vybrať nielen stôl s dostatočne hladkou doskou na nerušený pohyb myši, ale aj s dostatočným priestorom na monitor a ďalšie zariadenia. Praktický je aj držiak na kábel alebo dokonca držiak na slúchadlá.

V neposlednom rade treba spomenúť správne nohy stola. Tie by mali byť dostatočne pevné a stabilné, aby vŕzganie a kývanie stola nerozptyľovalo hráča od sústredenia sa na hru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *