Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

V dnešnej uponáhľanej dobe sa priestor pre romantiku a snívanie hľadá veľmi ťažko. Preto nie je od veci vyčarovať kúsok romantickej atmosféry u vás doma. Pomôžu vám k tomu 4 praktické rady, ktoré nie je zložité zrealizovať.

4 rady, ako dostať romantický štýl do moderného bývania, zdroj

Bývanie v romantickom štýle podporuje pokoj, pohodu, lásku a fantáziu. Je skvelé bývať v harmonickom prostredí, kde nie je miesto pre stres a neustály zhon. Urobiť si z bytu či domu výkladnú skriňu toho najlepšieho z romantizmu nie je až tak zložité. Rovnako nie je pravda, že by podobnú zmenu uvítali iba ženy. Veď aj muži dokážu oceniť, keď sa po náročnom dni v práci môžu len tak natiahnuť a užívať si zaslúžený odpočinok.

1. Živé kvety

Človek sa o ne musí starať a niektoré napriek tomu dlho nevydržia. Živé kvety kvôli zaneprázdnenosti ľudí a rýchlemu životnému tempu skoro vymizli. Je to veľká škoda. Kvety k romantike bez diskusie patria, a preto ich pozvite na dlhodobú návštevu. Ideálne sú tie, ktoré majú kvety vo svetlých a nie príliš krikľavých farbách. Medzi kandidátmi na relatívne nenáročné izbové rastliny sa radia napríklad tlstolisty, adiant, africké fialky, prýštec či korálovka andská. Pohľad na farebné kvety premení dokonale vaše bývanie a dodá mu stratený život.

Kvetín v domácnosti nie je nikdy dosť.

2. Jemné prehozy

Od živých kvetov je to len kúsok ku kvetinovým vzorom, ktoré sa môžu objavovať v rámci romantického štýlu často. Pristane im to buď na jemných textíliách alebo prehozoch. Tie sú chytrým riešením v prípade, kedy chcete bežné kreslo či sedaciu súpravu premeniť v romantické sedenie bez nutnosti investovať do kúpy nového nábytku. Neváhajte zaobstarať veľké prikrývky, ktoré zakryjú všetko, čo by narušovalo výsledný efekt. Chýbať by nemalo riasenie a čipky. Medzi obľúbené farebné odtiene patrí tyrkysová, ružová a svetlé tóny zelenej.

Deka / prehoz Cosy 200×220 cm

3. Posteľ ako z rozprávky

Romantický duch sa môže usídliť tiež v manželskej spálni. Dominantou by sa mala stať posteľ. Okrem prikrývok vyzerajú dobre nebesia. Zabudnúť by ste nemali ani na množstvo rôznych vankúšov. Výsledok by mal byť rozprávkový a už na prvý pohľad maximálne pohodlný. Posteľ by mala pozývať k leňošeniu a sladkým snom. V rámci spálne nezabudnite tiež na dekorácie, obrazy a ďalšie drobnosti, ktoré môžu romantický štýl ešte viac podčiarknuť.

Ilustračný obrázok, zdroj

4. Romantické osvetlenie

Nezriedka podceňovanou vecou pri hľadaní romantického štýlu je osvetlenie. To by malo mať možnosť regulácie. Svetlo si v prípade potreby stlmíte a všetko naraz bude pôsobiť viac intímne. Osvetlenie je pre tú správnu atmosféru naozaj veľmi dôležité. Okrem menších lampičiek nejdú uplatnenie aj LED pásiky. Farba svetla by nikdy nemala byť moc ostrá a výrazná.

Decoland Lustr ROSA KANDELABR

Romantika u vás doma

Romantický štýl nemusí byť gýčovitý a až prehnane sladký. Všetko záleží len na vás a tom, ako sa k možným úpravám domácnosti postavíte. Niekedy stačí naozaj málo. Romantika dokáže byť vzdušná a ľahká za predpokladu, že sa k nej pristupuje rozumne a striedmo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *