Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

S rastúcimi cenami nehnuteľností vo väčších mestách mnoho ľudí musí pri výbere bývania siahnuť po menšej bytovej ploche. Bývať v byte, ktorý má dvadsať až tridsať metrov štvorcových, naozaj nie je jednoduché. Človek musí byť kreatívny a využiť každý kút, avšak aj tak sa môže cítiť utláčaný všetkým nábytkom a vybavením. V takýchto momentoch je najlepšie byt aspoň opticky zväčšiť. Ako na to?

Inšpirácia interiér bytu od Štúdio MUUR
Inšpirácia interiér bytu od Štúdio MUUR

1. Steny vo svetlých farbách

Jedným z najdôležitejších faktorov je vhodná kombinácia farieb. Tmavý strop a tmavé steny sú vôbec najhoršou kombináciou. Farby ovplyvňujú naše vnímanie, a preto je potrebné ich výberu venovať zvýšenú pozornosť. Napríklad tmavé odtiene červenej sú opticky veľmi ploché a priestor zmenšujú. Nedávajú mu hĺbku.

Ideálnou voľbou sú svetlé odtiene. Tie majú jedinečnú schopnosť priestor presvetliť a celkovo odľahčiť. Možno pôsobia v niektorých miestnostiach zbytočne chladne, ale to ľahko napravíte napríklad kontrastnými bytovými doplnkami.

2. Podlahy bez krikľavých vzorov

Výber farby je dôležitý aj pri podlahách v celom byte. Ich zjednotenie priestor prepojí a opticky zväčší. Kombinácia kobercov, plávajúcej podlahy či dlažby nikdy nebude pôsobiť priestranným dojmom.

Opäť sa vyvarujte tmavým odtieňom a kobercom s veľmi výrazným vzorom. Pravý perzský koberec môže byť pekným dedičstvom a umeleckým dielom, ale do malého bytu sa skrátka nehodí. Keď už chcete koberec, mal by mať neutrálnu a svetlú farbu.

3. Kuchyňa bez zbytočností

V malom bývaní zaberá podstatnú časť priestoru kuchyňa. Ak je výrazne oranžová a plná kuchynského vybavenia, funguje na voľné miesto pre život ako čierna diera. Lepšie bude zvoliť chladnejšie odtiene.

Zamyslite sa nad tým, či skutočne potrebujete veľkú pracovnú plochu. Ak nie, dajte prednosť radšej väčšiemu jedálenskému stolu, ktorý sa v prípade potreby môže tiež premeniť na miesto pre varenie. Z viditeľných miest odstráňte všetok riad a ďalšie vybavenie, ktoré denne nepoužívate. Pohľad na upratanú kuchynskú linku vám priestor opticky zväčší.

4. Múdro umiestnené osvetlenie

Malá lampička v rohu môže pôsobiť depresívne. Do malého bytu musíte dostať ako denné svetlo, tak aj premyslene rozmiestnené osvetlenie. V malých miestnostiach zabudnite na veľké lustre. Lepším rozhodnutím sú svietidlá v jednoduchých farbách a striedmych dizajnoch.

Optického zväčšenia docielite tiež umiestnením dekoračného osvetlenia tak, aby svietilo smerom k stropu. Skvelým tipom je LED svetlo meniace farbu na diaľkové ovládanie. Farbu osvetlenia a celkovú atmosféru môžete ľahko meniť. Trikom je tiež vzájomné nasvietenie dvoch protiľahlých stien.

5. Zrkadlá nesmú chýbať

Odraz v zrkadle priestor z úplne logických dôvodov opticky zväčšuje. Zrkadlom môžete nahradiť obraz a získať tak pre vaše oko nové miesto vo vašom bývaní. Praktické je tiež nahradiť zrkadlom rôzne dvierka nábytku, prípadne posuvné dvere vstavanej skrine.

Pri umiestnení zrkadla len dajte pozor na to, aby odraz v ňom pôsobil príjemne. Rovnako tak nezabudnite na pekný rám. Ten môže byť pokojne mierne zdobený. Jedinou podmienkou je, aby nemal príliš výraznú farbu.

S vyššie spomínanými radami je optické zväčšenie vášho malého bytu jednoduché. Inšpirujte sa. Ani na malej ploche sa nemusíte cítiť ako v „králikárni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *