Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Papierové knihy sú aj napriek faktu, že žijeme v dobe e-bookov, stále veľmi populárne. Prakticky každý človek má doma menšiu či väčšiu zbierku. Ak súhlasíte s tým, že niektoré tituly si vďaka atraktívnemu spracovaniu väzby a obalu zaslúžia vystaviť, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi. Knihy sa môžu veľmi ľahko premeniť v dekoráciu, ktorá oživí váš interiér.

1. Keď literatúra ladí

Väčšina domácich knižníc skladuje jednu knihu vedľa druhej bez nejakej logiky radenia. Možno máte vedľa seba jednu edíciu kníh, prípadne sa snažíte mať vedľa seba knihy od jedného autora. Napadlo vám však zoradiť knihy podľa farieb ich obálky? Toto riešenie je veľmi atraktívne v momente, kedy máte početnejšiu zbierku. Usporiadanie kníh podľa farby vyzerá naozaj efektne a vášmu interiéru dodá úplne nový ráz.

2. Skladajte knihy inak

Knihy nemusia byť v polici vyskladané iba tak, aby sa ich vedľa seba vošlo čo najväčšie množstvo. Pohrajte sa s tým, ako jednotlivé veľkosti a farby obálok nakombinujete. Nebojte sa z kníh tvoriť rôzne špirálovité útvary. Niektoré knihy môžu byť v polici len položené, iné môžu byť zase vystavené prednou stranou smerom do izby. Niektoré typy knižníc sú dokonca vyrobené tak, aby v nich boli knihy uložené v rôznych polohách. Pôsobí to oveľa živším dojmom.

Hnedá knižnica 13Casa Tina
Hnedá knižnica 13Casa Tina

3. Vyrobte si vlastné prebaly

Chcete staré knihy so škaredými chrbtami dokonale zladiť so zvyškom miestnosti? Môžete si vyrobiť vlastné jednofarebné prebaly. To, či budú popísané, je už len na vás. Materiálom pre výrobu prebalov nemusí byť nutne papier, veľmi dobre pôsobia tiež rôzne látky. Zabalenie kníh do jednotného prebalu vám pomôže odstrániť z knižnice rušivý mix farieb. To sa hodí predovšetkým v minimalistickom interiéri.

4. Knihy na kolieskach

Veľmi zaujímavým tipom pre majiteľov početnejších zbierok je obstaranie rozmernej mobilnej knižnice na kolieskach, ktorá môže fungovať aj ako deliaca priečka v miestnosti. Výhodou tohto riešenia je vysoká variabilita a možnosť mať knihy vždy pri sebe. Toto oceníte predovšetkým v momente, kedy knihy potrebujete pre prácu či štúdium.

Knižnica Woodman Southbury
Knižnica Woodman Southbury

5. Nábytok z kníh

Ak sa nechystáte knihy čítať, môžete ich využiť ako materiál pre výrobu originálneho nábytku. Medzi vôbec najjednoduchšie výtvory sa radí malý stolík. Podstavec vyrobíte z poskladaných kníh. Na neho potom položíte sklo, prípadne drevenú dosku. Stolček z kníh bude veľmi originálnym doplnkom, ktorý si dokáže získať pozornosť.

Možností, ako knihy vystaviť a urobiť z nich dekoráciu interiéru, je celý rad. O to väčšia škoda je, keď tie najkrajšie nechávate iba len tak ležať v knižnici. Využite zbierku k tomu, aby sa stala ozdobou, ktorá vám bude robiť radosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *