Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Štandardná veľkosť kúpeľne sa pohybuje okolo 16 metrov štvorcových. Mnoho domácností si o takom priestore môže ale nechať len snívať. Zariadiť komfortnú a zároveň funkčnú kúpeľňu v malom priestore vyžaduje precízne plánovanie a dodržanie niekoľkých dôležitých pravidiel. Pomôže šikovný sprchovací kút aj dômyselné odkladacie priestory.

Svetlé farby sú základ

Ak máte možnosť, aby do kúpeľne preniklo denné svetlo, je to výhra. Malý priestor by mal pôsobiť vzdušne a je dobré ho čo najviac presvetliť. 
Pomôžu aj veľké zrkadlové plochy, svetlé obkladačky a podlaha. Horizontálne použitie obkladov priestor opticky rozširuje, vertikálna pokládka zase opticky zvýši plot.

Vaňu dajte preč, využite šikovný sprchovací kút

Kút môže mať praktické sprchové dvere, napríklad ako zo série Luren, kde je systém otvárania jednoducho dovnútra aj von. Podľa toho, aký model zvolíte, môžete vykonať montáž priamo na dlažbu, či na sprchovú vaničku, alebo sa rozhodnúť až na mieste.

Skúste atypické produkty

Útulná a zároveň aj funkčná kúpeľňa by mala byť základom každého domova. Keď už si nebudete vedieť rady, ako klasický nábytok napasovať do vašej malej kúpeľne, nezostáva, než zvoliť nábytok na mieru. 
Starostlivo si zakreslite všetky rozmery: výšku a šírku stien, rozmery dverí, prípadných výklenkov okien.

Premyslite chytré úložné priestory

V kúpeľni potrebujete prakticky uložiť veľa drobností – prostriedky na upratovanie, uteráky, kozmetiku a ďalšie potreby. V malej kúpeľni si musíte dať pozor na to, aby boli prakticky uložené na dostupných miestach, ale zároveň nechávali dojem čistého a vzdušného priestoru kúpeľne. 
Skvele pomôže uzatvárateľná polička pod hlavným zrkadlom, prípadne rôzne závesné stojany na uteráky či zavesenie županov. 

V malej kúpeľni platí viac ako inde, že by sme tu mali dodržiavať poriadok a na očiach nechať len tie naozaj najpoužívanejšie veci – mydlo na ruky alebo holiaci strojček. Všetko ostatné schovajte do skriniek.

VidaXL 10-dielna čierna sada kúpeľového nábytku s umývadlom a batériou
VidaXL 10-dielna čierna sada kúpeľového nábytku s umývadlom a batériou

Práčku dajte inam

Obvykle býva najpraktickejšie a najjednoduchšie umiestniť práčku v kúpeľni. Práčka ale potrebuje len prívod vody a odpad, takže ak to napríklad priestor kuchyne dovoľuje, pokojne ju umiestnite tam. 

Pokiaľ musí byť naozaj v kúpeľni, vyberte takú, ktorá potrebuje čo najmenej priestoru. Tá s horným plnením býva vo väčšine prípadov menšia a v čase medzi praním môže poslúžiť ako odkladací priestor. Nad práčkou s bočným plnením je zase možné umiestniť špeciálne umývadlo s odkladacou plochou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *