Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Jar znamená nový začiatok. Prebúdza sa príroda a mnohých kutilov lákajú úpravy interiéru či exteriéru domu. Práve teraz je ten najvhodnejší čas skontrolovať, ako sa zima podpísala na dome. Okrem toho sa môžete pustiť do výmeny či montáže žalúzií, garážových brán, dverí alebo okien.

Skontrolujte strechu

Po zime je potrebné skontrolovať stav strechy. Pozrite sa, či neodpadli škridle alebo iné časti, a ak áno, určite strechu v blízkej dobe opravte. Ak si na opravu strechy netrúfate sami, môžete povolať odborníka.

Pri kontrole strechy sa zamerajte aj na miesta blízko oplechovania. Tie sa nachádzajú predovšetkým pri komíne a pri odkvapoch. Pamätajte, že plech a malta majú rôznu tepelnú rozťažnosť, čo môže byť dôsledkom opadávaniu omietky. Cez tieto miesta sa ku konštrukcii strechy môže dostať voda a napáchať veľké škody. Na dreve sa kvôli vlhku môžu začať objavovať drevokazné huby. Škáry je preto potrebné rýchlo utesniť špeciálnym tmelom.

Starostlivosť o výrobky a doplnky z dreva

Po zime je vhodné skontrolovať a ošetriť drevené stavby a doplnky. Zamerajte sa preto na pergolu, prístrešky, záhradné domčeky alebo vonkajší nábytok. Drevo bude potrebné obrúsiť a ošetriť ochrannými nátermi, voskom a lakom. Aby vám drevené vybavenie slúžilo čo najdlhšie, mali by ste jeho väčšiu údržbu vykonávať 2 x ročne.

Kontrola a výmena okien a dverí

Jar je ideálnou dobou na výmenu okien a dverí. Väčšina odborných firiem má v tomto období menej zákaziek, takže je pravdepodobné, že na výmenu nebudete čakať tak dlho ako napríklad v lete. Oknami a dverami uniká v rodinnom dome 30-40% tepla. Ak chcete budúcu zimu ušetriť na vykurovaní, mali by ste sa vrhnúť do ich výmeny. (Pri výmene dverí, myslite na to aby vám dvere dobre sedeli do domácnosti.) Ak sa vám jedná len o šetrenie energie budete vyberať z plastu, hliníka a eurohranolov, z ktorých sa vyrábajú drevené eurookná a dvere.

Plastové okná sú obľúbené pre svoju príjemnú obstarávaciu cenu a výborné izolačné vlastnosti. Okrem toho sú dostupné v celej škále farebného prevedenia. Jednoducho ich zladíte s dverami, fasádou alebo vonkajšou tieniacou technikou. 

Hliník je všeobecne pevnejším materiálom ako plast, preto môžu mať hliníkové okná užší rám, a pritom byť osadené väčšími sklami. Vďaka týmto vlastnostiam sa hodia predovšetkým pre presklené steny a veľké terasové okná.

Zdroj: Lomax-brany.sk

Poteší tiež ich dlhá životnosť, ktorá môže dosahovať aj 100 rokov. Eurookná sa najčastejšie kupujú do domov s tradičným či prírodným rázom. Majú perfektné izolačné, mechanické a fyzikálne vlastnosti, a navyše je ich výroba ekologicky šetrná.

Nezabudnite ani na tieniacu techniku

Okná, ale aj dvere môžete na jar doplniť o vonkajšiu tieniacu techniku. Vyberať budete z vonkajších žalúzií a roliet. Výhoda vonkajších žalúzií tkvie v možnosti regulovania lamiel. V miestnosti vďaka nim budete mať vždy dostatočnú svetelnú pohodu.

Zdroj: Lomax-brany.sk

V lete sa nebude interiér prehrievať a v zime do neho zase môžete pustiť lúče slnečného svetla, ktoré miestnosť prehrejú. Vonkajšie rolety vám zaručia maximálne súkromie a ochranu. Ak sú stiahnuté, fungujú ako bezpečnostný prvok proti zlodejom, ale aj v miestnosti urobia optimálne podmienky na spanie. Neprepúšťajú totiž svetlo, ktoré by váš spánok mohlo rušiť. Okrem toho fungujú ako tepelná izolácia, čo oceníte predovšetkým v zime.

Doprajte svojej garáži kvalitné garážové brány

Garáž síce musí byť dobre vetraná, ale na druhej strane by nemala byť miestom, ktoré ovplyvňuje tepelné straty v prípade, že je súčasťou rodinného domu. Preto by mala byť vybavená kvalitnými garážovými bránami. Pri výbere zohľadnite svoje požiadavky.

  • Dvojkrídlové garážové brány patria medzi klasiku, ktorá však vyžaduje dostatok priestoru pre úplné otvorenie.
  • Posuvné brány sa môžu zasúvať pod strop alebo do boku, čím šetria priestor.
  • Sekčné garážové brány sa zasúvajú pod strop a bývajú najčastejším riešením väčšiny užívateľov.
  • Rolovacie brány ocenia všetci, ktorí majú malú garáž. Nezaberajú takmer žiadny priestor, pretože sa rolujú do boxu nad stavebným otvorom.

Zdroj: Lomax-brany.sk

Prácu na dome si výrazne ušetríte, keď si pred začatím nachystáte všetko náradie a spojovacie materiály, ktoré budú k montáži potrebné. Samozrejme nezabudnite používať ochranné pomôcky, ktoré sa postarajú o vašu bezpečnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *