Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Užívate si pobyt na čerstvom vzduchu a chvíle s blízkymi pri dobrom jedle alebo drinku? Skĺbte obe aktivity a vychutnajte si teplé lúče slnka alebo príjemný chládok. Stačí vám k tomu teplé počasie a záhradný stôl. Inšpirujte sa našimi šiestimi tipmi pre stolovanie v záhrade alebo na terase. 

1. Stolovanie ďalej od domu

Umiestnenie vonkajšieho posedenia ďalej od domu je v niektorých prípadoch skvelým riešením. Už samotná cesta z kuchyne k záhradnému stolu môže byť príjemným zážitkom. Ak je stolovanie obklopené zo strán vysokými rastlinami alebo drevenou konštrukciou s popínavkami, získate tak pocit súkromia. O to lepšie, ak tu postavíte gril alebo pec na pizzu.

2. Stolík uprostred jedlej záhrady

Stolovanie v záhrade nemusí tvoriť masívny stôl pre šiestich ľudí. Skúste umiestniť malý okrúhly stolík s dvomi stoličkami uprostred vašej záhrady. Tá nebude pôsobiť fádne, pretože sa v nej teraz nachádza ďalší prvok. Navyše, čo je lepšie, než vychutnať si kávičku uprostred zelene? Umiestnením stolovania uprostred záhrady budete mať okamžitý prístup k čerstvým bylinkám, ovociu a zelenine. 

3. Vytvorte romantickú atmosféru

Nevyhnutným doplnkom vonkajšieho stolovanie je osvetlenie. Použite napríklad reťazové svetlá alebo solárne lampy rozmiestnené v záhonoch naokolo. Útulnú a romantickú atmosféru vám tiež pomôžu vytvoriť sviečky a lampáše. Nezabudnite sviečky umiestniť v priehľadných nádobách, aby boli chránené pred vetrom. 

Záhradné párty osvetlenie – vonkajšie 50 LED pastelové farby
Záhradné párty osvetlenie – vonkajšie 50 LED pastelové farby

4. Postavte si originálny prístrešok

Drevené altánky sú tradičnou a veľmi obľúbenou voľbou pokiaľ ide o záhradné prístrešky. Nebojte sa však trochu kreativity. Vyskúšajte napríklad drevenú konštrukciu v tvare kocky s dvoma stenami. Medzi doskami po stranách nechajte väčšiu medzeru. Rovnako môžete vyriešiť aj strop. Budete tak mať útulný kútik a prehľad o dianí v okolí. Ak si prajete, môžete okolo tejto konštrukcie vysadiť popínavé rastliny. 

5. Stôl v tieni stromu

Stolovanie vonku môže byť skutočne jednoduché. Umiestnite stôl v tej najpríjemnejšej časti vašej záhrady. Využite prirodzený tieň blízkeho stromu. Na jeho konáre môžete opätovne zavesiť reťazové svetlá alebo lampáše, či inú dekoráciu. 

6. Minimalistický dizajn v zelenom mori

Hlavným prvkom pre vytvorenie príjemnej atmosféry vonkajšieho stolovania je jeho okolie. Netrápte sa veľmi výberom stola. Dbajte však na to, aby sa v jeho okolí nachádzalo množstvo rôznych rastlín. V prostredí plnom zelene a s príjemným šumom lístia okamžite zabudnete na každodenné starosti. Nezabudnite o zeleň obohatiť aj samotný stôl. Niekoľko menších kytíc z divých rastlín alebo z vašej záhrady bude stačiť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *