Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Či už je to vôňa borovíc, zvuk lámajúcich sa vĺn alebo ten pocit, keď sa prechádzate bosí v orosenej tráve, príroda má jedinečnú silu upokojiť a osviežiť našu myseľ. V Japonsku je známa prax lesného kúpeľa – opäť sa pripájajú k prírode tým, že trávia voľný čas v lese, čo je dokonca súčasťou národného zdravotného programu. Kým neexistuje žiadna náhrada za skutočný hlboký nádych a výdych vonku na čerstvom vzduchu uprostred prírody, niektoré z jej výhod môžeme vniesť domov tak, že pár jej dotykov pridáme do interiéru. Tu sú spôsoby, ako oživiť vaše zmysly, odľahčiť mysle a harmonizovať interiér.

Tajomstvo zelene

Rastliny vo vnútri vášho domu prinášajú svieže a atraktívne dojmy, navyše udržujú vzduch čistý. Stavte na izbové kvety, ktoré sa ľahko udržiavajú, ako sú napríklad estetické paprade. Skúste urobiť niečo netradičné, ako je rastlinné terárium alebo veniec ruží a bylín. Kvety presýtia domov štipkou prírodnej nálady, vôňou a aj upokojujúcou atmosférou.

Kúzlo svetla

Vpustite slnko na návštevu. Zabudnite na tienenie. Slnko na nás pôsobí blahodárne, tak prečo ho nepozvať domov. Ak máte menšie okná a nedostatok svetla, môžete použiť zrkadla a umiestniť ich naproti oknám. Tak bude miestnosť vyzerať väčšie, a znásobíte prirodzené denné svetlo.

Prírodné dekorácie

Nebojte sa v interiéri dekorovať ako malé deti – pomocou pokladov, ktoré nájdete na záhrade alebo si ich priveziete z ciest. Kamene, mušle, vetvy – to všetko dodá miestnosti osobitý charakter. Doplňte svoje suveníry fotografiami z daného miesta. Potom sa budete môcť kedykoľvek nadýchnuť a ponoriť sa do šťastných spomienok.

Zvuk prírody

Milujete ten zvuk, ktorý vydáva príroda? Či už zbožňujete šumenie mora, kvapky dažďa alebo spev vtákov, doprajte si pravidelne očistu od hudby a hluku. Pustite si nahrávky prírody, ktoré vás chtiac nechtiac donútia k zamysleniu a relaxácii. Odpočívať sa dá aj takým spôsobom.

Vôňa je dôležitá

To, čo robí domov domovom, je tiež jeho vôňa. Ak chcete do interiéru vniesť príjemnú vôňu prírody, potom je najlepšou možnosťou použitie kvetín, sušených byliniek, esenciálnych olejčekov, ihličia alebo potpourri dekorácií. Veľmi zaujímavo môže vyzerať tiež suché drevo jablone, na ktoré nakvapkáte práve vonný olej. Získate voňavý doplnok, ktorým môžete ozdobiť policu alebo napríklad nočný stolík.

Prírodné textúry

Obklopte sa prírodnými prvkami, ako sú bambusové podlahy pokryté konopným kobercom a prúteným kreslom. Používajte uteráky a posteľnú bielizeň, ktoré sú ekologické, v prírodných odtieňoch modrej, zelenej alebo žltej. Môžete dokonca vybrať kuchynské alebo kúpeľňové doplnky s dizajnom inšpirovaným prírodou. Práve textúry dodajú interiéru perfektný finiš. Odmenou vám bude nielen príjemné reprezentatívne bývanie, ale predovšetkým zázemie, kam sa budete radi vracať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *