Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Spoza okien pozorujeme, že jeseň už je tu. Či už sa na ňu tešíme, alebo nie, nastáva ten najvhodnejší okamih pripraviť naše domovy na zimný čas. Žiadny z týchto krokov nevyžaduje prehnane veľa námahy a nepripraví vás neskôr o chvíle, ktoré si za chladných večerov budete môcť vychutnávať so svojou rodinou pri šálke teplého čaju, grogu alebo vareného vína.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

1. Vyčistite odkvapy

Akonáhle opadne posledné lístie, nezabudnite vyčistiť vaše odkvapy. Predídete tak ich upchatiu pri daždi alebo pri roztopení snehovej pokrývky. Upchaté odkvapy zapríčiňujú nielen hniloby a urýchľujú koróziu, ale môžu spôsobiť aj nemalé škody na strechách a fasádach domu.

2. Skontrolujte komín

Nevyčkávajte s návštevou kominára. Na poslednú chvíľu by nemuselo byť ľahké ho zohnať. Samotné čistenie a vymetanie prieduchu komína sa odporúča vykonávať aspoň raz ročne. Odstráňte tiež možné zábrany, ako sú napadané konáre, lístie alebo kríky.

3. Umyte okná

Hoci táto činnosť býva tradíciou pred Vianocami, vyhnite sa mrazu a prípadnému prechladnutiu, a umyte okná ešte pred nástupom zimy. Ak vlastníte drevené okná, ošetrite ich pre nich určeným balzamom. Uistite sa tiež, či sú okná pred zimou dobre utesnené.

4. Prezlečte periny do teplých obliečok

Ak ste tak ešte neurobili, vymeňte vaše obliečky za zimné. Vyskúšajte preverené flanelové, ktoré vás zaručene zahrejú, alebo posteľnú bielizeň vyrobenú z mikrovlákna, ktoré udržuje telesnú teplotu.

5. Pripravte si drevo ku krbu

Skontrolujte, či máte dostatok dreva, aby ste nemuseli do chladnej zimy. Rozmyslite si, kde budete tieto zásoby skladovať. Či budú skladované už narezané alebo či máte dostatok priestoru pre ich štiepanie.

6. Zazimujte záhradu

Ani záhradku by ste nemali nechať opomínanú pred nástupom chladných nocí. Nezabudnite vypustiť všetky vodné hadice, kohútiky aj ventily. Hadice vždy uchovávajte na suchom mieste. Vyčistite kosačku od zvyšnej trávy a pohnojte trávnik. Starostlivosť si pred dlhou zimou zaslúži aj gril.

7. Pripravte sa na sneh

Nečakajte na prvú snehovú nádielku a kúpte si náčinie k jeho odstráneniu. K základnej výbave vám postačí ručné hrablo na sneh, metla, prípadne metlička ako pomocník pri odstraňovaní snehu z áut.

8. Prezujte na zimné pneumatiky

Od 1. novembra platí povinnosť používať zimné prezutie. Hoci sa môže zdať, že zimné pneumatiky nie sú od prvých dní nutné, nepodceňujte ich. Vyhnete sa tak možnej pokute aj problémom, ktoré by nastali v prípade nehody.

9. Vymeňte vodu v ostrekovačoch

Zaiste sa chcete vyvarovať situácii, kedy vďaka kašovitému snehu na vozovke neuvidíte skrz čelné sklo svojho auta, alebo vám systém ostrekovačov vplyvom zimy popraská. Nedopustite možné škody a zavčas si vymeňte zmes za nemrznúcu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *