Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Dnes je na trhu nepreberné množstvo stoličiek rôznych druhov, farieb, materiálov alebo ich možných alternatív. V tejto kvantite pre vás nemusí byť vždy jednoduché zvoliť tú správnu variantu. Spoločne si urobme exkurziu svetom kuchynských stoličiek a pozrime sa na výhody a zápory jednotlivých kúskov. Určite vyberme tie najvhodnejšie pre vašu jedáleň.

Dizajnová stolička Rococo

Pri výbere stoličiek vždy zvažujte predovšetkým ich veľkosť. Iné stoličky budete kupovať do malej panelákovej kuchynky a úplne odlišné typy do širokej jedálne s množstvom priestoru. Nepodceňujte však ich rozmery, majú veľký vplyv na pohodlné sedenie.

Látkové stoličky

Pri výbere stoličiek s látkovými poťahmi vždy starostlivo vyberajte také, ktoré majú materiál odolný proti záťaži a sú povrchovo upravené proti prípadným škvrnám. Predsa len stoličku je veľmi jednoduché zašpiniť, najmä ak máte malé dieťa. Máte tiež na výber z látkových poťahov, ktoré sa dajú ľahko zložiť a vyčistiť. Premyslite však, aké farby zvoliť. Svetlé varianty budú vždy náročnejšie na údržbu.

Drevené stoličky

Drevené stoličky budú stále patriť do tej pohodlnejšej a elegantnejšej kategórie. Drevo je mäkké a teplé a je len na vás, z akého druhu dreva si vyberiete a koľko budete chcieť do stoličiek investovať.

Stoličky z borovice alebo smreka budú vždy lacnejším variantom. Sú na nich bohužiaľ ale viditeľné ryhy a otlaky. Na výber máte tiež stoličky z masívneho dreva, napríklad duba. Tie bývajú bohužiaľ drahšie, ale za to kvalitnejšie a dlhšie vám vydržia.

Hnedé drevené jedálenské stoličky, vidaXL

Stolička s opierkami

Ak trávite pri stole viac spoločného času a hľadáte naozaj pohodlné sedenie, kúpte si stoličky s opierkami. Nemusíte tak po jedle ponáhľať do pohodlia vašej obývačky, ale vychutnať si tu dlhšie chvíle. Dnes už nie sú výsadou starších ľudí, ale môžu byť aj dizajnovým kúskom.

Lavica

Lavica nepatrí medzi najpohodlnejšie spôsoby sedenia. Predsa len vám bude chýbať možnosť sa oprieť a uľaviť tak vašmu chrbtu. Ak však potrebujete tu a tam viac miest na sedenie, môžu byť tým ideálnym riešením.

Nemusíte kupovať lavice zo všetkých strán stola. Ponechajte z troch strán klasické stoličky a kúpte si lavicu iba z jednej strany. Vaša jedáleň bude hneď pôsobiť modernejšie a vy budete mať kam posadiť vašich hostí.

Kuchynská rohová lavica Fjord

Barové stoličky

Samostatnou kategóriou sú barové stoličky. Tie poväčšinou nevyberáme priamo do jedální, ale k našim ostrovčekom a barovým kútom v kuchyni. Zvážte, koľko času na tejto stoličke strávite a podľa toho do nej investujte. Barové stoličky si môžete zaobstarať z plastu, ale aj pohodlné z kože či koženky.

Na výber máte z nastaviteľných veľkostí a možnosti otočných stoličiek. Môžete si vybrať rovnako ako u jedálenských stoličiek, či chcete variant s opierkou či bez. Barová stolička by ale predovšetkým mala zaujať svojím vzhľadom a originalitou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *