Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pravdepodobne to dobre poznáte aj vy. S novým rokom prichádzajú nové predsavzatia, ktoré máte v pláne dodržať. Ako dobre viete, nie vždy to ide úplne podľa predstáv. Dôvodom môže byť napríklad aj to, že nie je vo vašich silách reálne splniť dané predsavzatia. Preto by ste si mali dávať také, o ktorých viete, že ich aj dokážete dodržať.

Zdroj:shutterstock.com

Skôr, ako počujete ohňostroj na oslavu nového roku, pravdepodobne premýšľate nad tým, aké predsavzatia si dáte na ďalších 365 dní. Nebudeme klamať, vo väčšine prípadov ide o zhodenie nadbytočných dní, ktoré sa naberú práve počas vianočných sviatkov. Nemusíte si však dávať len takéto predsavzatie. Skúste zapojiť vašu kreativitu a vymyslieť niečo, čo vás jednoducho chytí za srdce. Veď si len predstavte situáciu, kedy vaše predsavzatie naozaj splníte. Budete mať zo seba ten najlepší pocit, aký ste kedy zažili.

Najčastejšie predsavzatia

Viete, aké predsavzatia si ľudia dávajú najčastejšie? Tých je hneď niekoľko a popíšeme si ich o čosi nižšie. Neváhajte sa inšpirovať. Možno sa vám niektoré z týchto predsavzatí zapáči natoľko, že ho budete chcieť na ďalší rok splniť aj vy sami.

Cvičiť, cvičiť a cvičiť…

Asi sa už budeme opakovať, no cvičenie je vôbec najčastejším predsavzatím u ľudí na ďalší rok. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. Sviatky v rámci jedla jednoducho dajú zabrať. Potom chceme všetci zhodiť nadbytočné kilogramy. Ako dlho vám odhodlanie v skutočnosti vydrží, ak ste doposiaľ necvičili? Pravdepodobne len pár dní či prvých týždňov v roku. Najmä v prípade, že idete do cvičenia bezhlavo a bez akéhokoľvek plánu. Práve na začiatku nového roka sú všetky fitness centrá preplnené ľuďmi, ktorí sú odhodlaní zmeniť svoj postoj k cvičeniu. 

Náš tip: Ak chcete cvičiť aj vy, nečakajte na nový rok, začnite ihneď. Budete tak mať aj väčšiu motiváciu dotiahnuť to do vysnívaného cieľa. Samozrejme, môžete si dať takéto predsavzatie, avšak skúste ho aj dodržať. Dôležitá je najmä disciplína, dostatočná motivácia a odhodlanie. Neváhajte sa inšpirovať a najskôr začnite cvičiť doma. Určite si tak osvojíte jednotlivé cviky a následne sa odhodláte ísť aj do fitness centra.

Zdroj:shutterstock.com

Zdravo jesť

Za druhé najčastejšie predsavzatie sa považuje konzumácia zdravých jedál. To ide ruka v ruke s pravidelným cvičením a zdravým životným štýlom. Je fajn, ak si to ľudia uvedomia a dajú si to ako predsavzatie, no mali by si to všetko dobre naplánovať a hlavne dodržať. Mnohí  ľudia totiž začnú s veľkými extrémami a kvôli tomu ich to aj po pár týždňoch omrzí, pričom sa vrátia späť do starých koľají. 

To, že sa rozhodnete jesť zdravo, neznamená, že teraz si budete musieť odopierať všetko jedlo, ktoré má o čosi viac kalórií. Ak máte na niečo chuť, dajte si to. V opačnom prípade by to totiž mohlo viesť k neustálemu prejedaniu sa, čo by vás len a len frustrovalo. Takéto novoročné predsavzatie môžete konzultovať aj s výživovými poradcami, ktorí sa v tejto oblasti vyznajú predsa len o niečo viac.

Zdroj:shutterstock.com

Zbaviť sa zlozvykov

Fajčíte, prípadne trávite veľa času na sociálnych sieťach alebo pred televíziou? Ide o nezdravé zlozvyky, ktoré by ste mali určite zmeniť. Neváhajte si napísať plán, ako budete pri odvykaní postupovať. Napríklad, čo sa týka fajčenia, ak ste doteraz fajčili 3 cigarety denne, skúste to obmedziť na 2, potom na 1 a následne prestanete fajčiť úplne. Ak trávite množstvo času na sociálnych sieťach, nainštalujte si aplikáciu, ktorá vás upozorní na to, že ste na mobile či počítači až príliš veľa. Takýmto spôsobom zlepšíte aj vaše zdravie, čo rozhodne oceníte nielen vy, ale aj váš organizmus, psychika a telo.Tak čo, vybrali ste si nejaké predsavzatie aj vy? Určite neváhajte a spíšte si zoznam vecí, ktoré by ste chceli v nasledujúcom roku dosiahnuť alebo zmeniť. Nemusíte splniť všetko, dôležité je, aby ste to aspoň vyskúšali a pokúsili sa váš vysnívaný cieľ.