Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Ste milovníkom kobercov, ale všimli ste si, že len vysávanie koberca ho dlho neudrží v dobrej kondícii? Časom sa farba stratí a koberec s dlhším vlasom sa opotrebuje. Okrem toho sú koberce útočiskom roztočov, ktoré citlivejším z nás spôsobujú nepríjemnosti. Čo s tým? Máme pre vás zoznam možností, ako dôkladne vyčistiť a zbaviť váš koberec škvŕn.

4 metódy čistenia pre všetky koberce

Existujú štyri základné spôsoby čistenia kobercov – ručné čistenie nasucho alebo namokro, požičanie a použitie špecializovaného prístroja na čistenie kobercov alebo objednávka profesionálnych služieb na skutočne hĺbkové čistenie. Poďme sa pozrieť sa na všetky trocha bližšie.

Náš tip: Ako vybrať koberec do vašej domácnosti?

Suché ručné čistenie

Možnosť suchého čistenia je najšetrnejšia, pretože neničí vlákna a tak ju môžete použiť aj na koberce z prírodných materiálov. Budete potrebovať špeciálny prášok alebo penu, ktoré nájdete v drogériách alebo špecializovaných obchodoch. Najprv koberec povysávajte, naneste prípravok na celý povrch, nechajte ho pôsobiť podľa návodu a potom opäť povysávajte.

Ak máte koberec s dlhým vlasom, je lepšie prášok alebo penu do neho zapracovať pomocou kefy.

Okrem toho, že je suché čistenie šetrné k samotnému kobercu, je šetrné aj k podlahe pod ním. Výhodou je, že tieto výrobky pohlcujú pachy a po vyčistení je koberec okamžite pripravený na ďalšie použitie.

Náš tip: Ktorá podlaha je tá najlepšia k vám domov?

Mokré ručné čistenie

Mokré čistenie nie je vhodné pre každý koberec. Vynechajte koberce vyrobené z vlny alebo hodvábu. Na mokré čistenie potrebujete špeciálne čistiace prostriedky na prírodné aj syntetické koberce. Nezabudnite a pripravte sa na to, že vlhkosť prenikne pod koberec, takže ak máte drevenú alebo laminátovú podlahu, mokré čistenie ju môže poškodiť.

Schnutie môže trvať niekoľko dní a prvé približne štyri hodiny po čistení by ste na koberec nemali stúpiť.

Vo väčšine prípadov sa čistiace prostriedok mieša s vodou. Po príprave podľa návodu ho rovnomerne naneste na vysatý koberec, ale buďte šetrní, koberec nesmie byť príliš mokrý.

Na znečistené miesta môžete použiť aj kefku, aby škvrny zmizli. Prebytočnú penu ihneď utrite vlhkou handričkou a po uschnutí koberec dôkladne povysávajte.

Čistenie pomocou strojov na koberce

Strojové čistenie kobercov sa vykonáva pomocou vody a čistiaceho prostriedku. Je veľmi šetrné a dokáže si poradiť s nadmernou vlhkosťou, takže sa nemusíte obávať poškodenia podlahy.

Ako to funguje? Tento špeciálny vysávač má zabudovanú nádrž na vodu a čistiaci prostriedok. Počas vysávania vháňa vodu s prípravkom pod vysokým tlakom do koberca, kde rozpúšťa škvrny a nečistoty. Potom nasaje nečistoty a prach späť spolu s tekutinou a zanechá koberec len mierne vlhký.

Náš tip: Ako odstrániť zažraté škvrny z kobercov a ďalších textílií?

Tento spôsob čistenia je samozrejme oveľa účinnejší a šetrnejší ako ručné čistenie, ale musíte zvážiť investíciu do vysávača. Pri výbere sa zamerajte predovšetkým na sací výkon a objem nádoby.

Profesionálne čistenie

Raz za čas je potrebné koberce naozaj hĺbkovo vyčistiť, aby sa zachovala ich farba, kvalita vlasu a aby sa zbavili roztočov. Profesionálne čistenie trvá len niekoľko desiatok minút a dokáže úplne obnoviť pôvodnú krásu koberca. Vďaka použitiu výkonného stroja a šetrného čistiaceho prostriedku zostáva koberec len mierne vlhký, takže sa nemusíte obávať, že by sa podlaha pod ním namočila.

Pravidelnou údržbou nielenže výrazne predĺžite životnosť koberca, ale necháte vyniknúť aj jeho vzhľad. Koberce z jemných materiálov, ako je vlna alebo hodváb, môžete bez obáv zveriť profesionálom.

Rýchla pomoc pri škvrnách bez použitia chemikálií

Podarilo sa vám vyliať kávu na koberec alebo naň po daždivej prechádzke vybehol váš pes? Ako prvú pomoc môžete vyskúšať osvedčené rady našich mám a starých mám:

  • Prostriedok na umývanie riadu – funguje takmer na každú čerstvú škvrnu. Naneste ho na koberec, zapracujte špongiou a utrite vlhkou handričkou.
  • Ocot – pomôže odstrániť škvrny od ovocnej šťavy alebo červeného vína. Zmiešajte ocot s vodou v pomere 1:3, nastriekajte na škvrnu, prikryte mokrou handrou a žehlite, kým škvrna nezmizne.
  • Jedlá sóda – dokáže odstrániť mastné škvrny a rozjasniť matné farby. Na škvrnu nasypte sódu bikarbónu, zapracujte ju do koberca, nechajte pôsobiť cez noc a potom vysajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *