Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pohľad na holé steny dokáže pôsobiť naozaj smutne. Riešením sú nádherné obrazy, ktoré je však nutné správne umiestniť tak, aby im to v interiéri pristalo. Poznáte základné tipy a pravidlá pre aranžovanie obrazov?

Ako dokonalo naaranžovať obrazy v byte, zdroj

Než začnete do steny zatĺkať prvý klinec, je nutné si umiestnenie obrazov naozaj veľmi dobre rozmyslieť. V opačnom prípade riskujete, že ich prítomnosť v interiéri bude pôsobiť veľmi rušivo. Pri aranžovaní by ste sa mali riadiť niekoľkými pravidlami, vďaka ktorým bude výsledné rozmiestnenie harmonické a atraktívne.

Do akej výšky umiestniť obraz?

Jednou z prvých otázok, na ktorú pri aranžovaní obrazov v byte budete hľadať odpoveď, je výška umiestnenia obrazu. Pre menšie obrazy platí, že by mali visieť z jednej tretiny nad výškou vašich očí. U väčších obrazov je dôležitejšie zohľadniť voľný priestor medzi podlahou a dolnou hranou obrazu a vzdialenosť hornej hrany od stropu. Naozaj veľké plátna možno vycentrovať. V ostatných prípadoch bude záležať na vašom vkuse. Nezabúdajte však na to, že obraz je tu predovšetkým pre vaše oči. Tie by ho nemali hľadať nad hlavou ani niekde pri zemi.

Aranžovanie viacerých obrazov

Série viacerých obrazov sú veľmi vkusné a do moderného interiéru sa skvele hodia. Ich aranžovanie je však výzvou. Neváhajte si všetky kusy rozložiť na podlahe tak, ako ich budete chcieť umiestniť na stenu. Na celú kompozíciu sa pozrite z výšky, chvíľku počkajte a pozrite sa znova. Stále sa vám pozícia jednotlivých obrazov páči? Skvele, môžete začať s inštaláciou na stenu. V opačnom prípade skúste obrazy poskladať inak.

Keď majú obrazy identické rozmery, vyskúšajte sa držať pravidelných geometrických kompozícií. Obrazy môžete poskladať do trojuholníka či štvorca. U rôzne veľkých obrazov si predstavte čiaru vedúca cez stred dominantného obrazu. Podľa tejto čiary potom skúste umiestniť zostávajúce umelecké diela. Zoskupenie obrazov môže síce na pohľad pôsobiť náhodne, avšak vždy je dobré pristupovať k aranžovaniu aspoň s nejakou základnou myšlienkou.

Ilustračný obrázok, zdroj

Svetlo pre krásu obrazu

Pri aranžovaní nezabúdajte na to, kde sa bude nachádzať zdroj svetla. Ak chcete na obrazy upozorniť, namierte na ne samostatné svetlo. K dostaniu sú špeciálne lampy určené pre efektné osvetľovanie obrazov. Ožiarený obraz bude v interiéri vždy pôsobiť lepšie ako ten, ktorý sa krčí niekde v šere.

Obrazy v interiéri inak

Hľadáte niečo naozaj originálne? Zabudnite na stenu a klince. Obrazy môžete v interiéri umiestniť veľmi netradične. Obrazy možno len oprieť o stenu alebo ich postaviť na policu. Rovnako tak možno obrazy zavesiť do priestoru na neviditeľných nylonových nitiach. Všetko záleží len na vás a vašom vkuse. Dávno už neplatí, že obraz má byť na stene a hotovo. Už viete, akým spôsobom budete obrazy aranžovať u vás doma?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *