Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Inšpirácia detská izba od Biano

Je úplne jedno, či zariaďujete izbičku pre bábätko, alebo pre malého školáka. Detské potreby sa menia a vyvíjajú veľmi rýchlo. Investovať do drahého vybavenia, ktoré vydrží len obmedzenú dobu, nie je zrovna múdre rozhodnutie. Oveľa lepšou voľbou je porozhliadnuť sa po tzv. rastúcom nábytku a nad vybavením detskej izby skutočne popremýšľať. Pozrite sa, na čo by ste určite nemali zabudnúť.

Inšpirácia detská izba od Biano
Inšpirácia detská izba od Biano

Detská izbička plní mnoho funkcií

Je nutné uvedomiť si, že detská izbička je v očiach dieťaťa miestom mnohých funkcií. Spája spálňu, ihrisko, jedáleň a neskôr tiež študovňu. Práve to je ten dôvod, prečo by mala poskytovať dostatok úložného priestoru. U najmenších ho využijete pre skladovanie kompletnej výbavy. Neskôr sa bude hodiť na školské potreby, hračky a športové pomôcky.

Aj keď zatiaľ nepotrebuje dieťa veľa miesta, počítajte s tým, že sa to časom zmení. Zainvestujte do poriadnej skrine a nebudete musieť časom riešiť, kam všetko uložiť. Skriňa bude tvoriť základ izby a ostatné môže pribúdať časom podľa aktuálnych potrieb dieťaťa.

SKIP HOP Box na hračky - Zoo opica
SKIP HOP Box na hračky – Zoo opica

Bezpečnosť a odolnosť nábytku

Aby izbička rástla spoločne s dieťaťom a niečo vydržala, nesmiete podceňovať jej bezpečnosť a odolnosť. Samozrejmosťou by mali byť zaoblené hrany. Ak takéto riešenie nie je k dispozícii, môžete ostré rohy opatriť plastovou či gumovou krytkou. Medzi materiály vhodné pre nábytok do detskej izby sa radí drevotriesková doska s laminovaním. Veľmi ľahko sa udržiava. Skvelou voľbou je tiež masívne drevo, to už ale neponúka tak vysokú odolnosť proti rôznym škrabancom.

Skutočne rastúci nábytok

Schopnosť izbičky rásť s potrebami dieťaťa nespočíva iba v dostatku úložných miest a odolnosti. Na trhu skutočne nájdete rastúci nábytok, u ktorého môžete meniť veľkosť. Medzi typických predstaviteľov patria postieľky, stolík a stoličky. Konkrétne niektoré modely postieľok skutočne počítajú s tým, že budú dieťa sprevádzať od batoľacích rokov až po základnú školu. Je totiž možné ich postupne rozkladať a získať tak okrem postele aj písací stôl, šuplíkovú komodu a ďalšie vybavenie. Obstarávacia cena síce môže byť vyššia, ale časom sa vráti.

WOOD PARTNER Rastúca stolička MONY natur lak - zelená
WOOD PARTNER Rastúca stolička MONY natur lak – zelená

Nech izbička odráža osobnosť dieťaťa

V určitom veku začne dieťa mať vlastné predstavy o tom, ako by správna izba mala vyzerať. Vy sa na to už vopred môžete pripraviť, pretože je úplne jasné, že izbička budúcej futbalovej hviezdy bude vyzerať inak ako izbička malej hudobníčky. Izba bude robiť radosť dlhú dobu predovšetkým za predpokladu, že bude odrážať osobnosť dieťaťa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *