Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

V niektorých odboroch je možnosť občasne pracovať z domu samozrejmosťou. S rastúcou popularitou home office sa však čím ďalej tým väčšie množstvo ľudí stretáva s jedným problémom. Práca v domácom prostredí kladie veľké nároky na schopnosť sústrediť sa. Je zložité odvádzať 100% výkon, keď nemáte dostatok pohodlia. Práve to je ten dôvod, prečo si vziať k srdcu nasledujúce rady.

Pracovňa a relaxačný kútik od Biano
Pracovňa a relaxačný kútik od Biano

Domáca pracovňa je výhra

Nevyužitá miestnosť sa môže veľmi ľahko premeniť na vaše kreatívne útočisko a pracovňu, kam budete chodiť hľadať pokoj od ruchu domácnosti. Miestnosť pre pracovňu by mala mať okno kvôli dennému svetlu a zamykateľné dvere pre prípady, keď naozaj nechcete byť rušení.

Veľmi dobrým tipom je na dvere umiestniť ceduľku a dať tak ostatným členom rodiny najavo, kedy môžu vstúpiť a kedy naopak majú vstup zakázaný. Zabudnite na strohé ceduľky. K dispozícii sú dizajnové ceduľky na dvere s vtipnými nápismi a ilustráciami. Oveľa lepšie zapadnú do interiéru a na prípadných hostí nepôsobia tak chladne.

Miestnosť, kde budete pracovať, by mala byť dostatočne inšpiratívna. Neváhajte plne využiť to, že ste u seba doma. Ideálnou ozdobou na stenu domácej pracovne sú napríklad motivačné plagáty, ktoré vám vždy pripomenú vaše ciele.

Kam umiestniť stôl?

Bohužiaľ nie každý má k dispozícii nevyužitú miestnosť. Pri premýšľaní nad tým, kam umiestniť pracovný stôl, je tak nezriedka nutné prispôsobiť sa zostávajúcemu priestoru. Rozhodne zabudnite na to, že stôl nepotrebujete. Veď práve ten hrá zásadnú úlohu v tom, ako pohodlne sa vám bude pracovať.

Ak je to možné, vyhnite sa umiestneniu do spálne či kuchyne. Prvá spomínaná miestnosť by mala slúžiť čisto pre odpočinok a v druhej býva spravidla dosť rušno. Musíte nájsť miesto, kam sa pohodlne vojde stôl so stoličkou, ale zároveň bude pokojné. V ľahšom umiestnení vám pomôže vhodný výber stola. Niektorí ľudia nepotrebujú pre prácu veľkú pracovnú plochu, ďalší sa zase zaobídu bez zásuviek. Vždy záleží na vašich osobných preferenciách, a preto si dopredu rozmyslite, čo všetko pre prácu z domu potrebujete.

Kľúčovú úlohu zohrávajú aj stoličky. Zabudnite na to, že si cez deň požičiate nejakú z kuchyne. Na stoličke budete tráviť niekoľko hodín. Zlé sedenie vás bude nielen rušiť od práce, ale zároveň bude mať negatívny vplyv na vaše zdravie. Pre dlhodobé sedenie si vyberte stoličku, u ktorej je možné nastaviť nielen výšku, ale aj jej jednotlivé časti od operadla po lakťovú opierku.

TEMPO KONDELA EUSTACH PC stôl - dub sonoma / biela
TEMPO KONDELA EUSTACH PC stôl – dub sonoma / biela

Buďte efektívní pri práci z domu

Home office rozhodne nie je dovolenka. Správne umiestnenie stola a stoličiek je základom toho, že dokážete byť aj mimo kancelárie efektívní. Všetko ostatné je o disciplíne. Neváhajte si nastaviť presnú pracovnú dobu, udržujte v domácej pracovni poriadok a dávajte si pauzy rovnako, ako by ste boli práve v bežnej práci. Akonáhle toto zvládnete, užijete si výhody práce z domu naplno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *