Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Každý z nás má doma aspoň nejakú malú dekoráciu, ktorá dotvára celkový dojem z interiéru bývania. Napríklad nástenné hodiny, háčik s kalendárom z dovolenkových fotiek alebo tu a tam rozmiestnenú vázu s kvetmi. Niektorí idú ešte ďalej a v ich interiéroch tak môžete naraziť na zaujímavé kombinácie suvenírov, kvetín, poličiek s drobnosťami …

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Nemáte radi prehnanú dekoráciu na poličkách a stoloch z rozličných dôvodov, napríklad preto, že neradi pod suvenírmi upratujete napadaný prach. Ale napriek tomu by ste si radi interiér domu nejako vyzdobili. Napadla vás možnosť, že by ste dekorovali steny vašich miestností? Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi.

Drevené obklady nezklamú

Drevo je prírodný materiál a v stavebníctve bolo využívané už od nepamäti. Preto tiež drevené obloženie patrí medzi to najčastejšie využívané. Okrem toho, že je samo o sebe krásne a dáva priestorom estetickejší nádych, je aj vysoko praktické. Jeho neoddeliteľnou funkciou je zateplenie miestnosti a tlmenie hluku. Konečne už nebudete počuť ten hlasný hovor susedov.

Predtým bolo drevené obloženie najčastejšie využívané v honosných vilách bohatších panovníkov. Vidieť ste ho mohli tiež na nejednom zámku. Dnes sa móda dreveného obkladu vracia späť aj do bežných interiérov bývania. Svoju nezastupiteľnú úlohu hrá aj v dreveniciach a zruboch. Máte vo svojom dome podkrovie? Potom využite už viditeľné strešné trámy a obložte aj zvyšok stien vrátane stropu drevom.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Nevýhodou môže byť na pohľad optické zmenšenie miestnosti, ale to vám vynahradí hrejivý pocit domova a hlavne potom ľahšia údržba. Konečne odpadá opakované maľovanie stien, vyberanie farby a škrabanie omietky. Drevený obklad jednoducho pri upratovaní zotrite navlhčenou handrou.

Aké drevo je pre obklad najvhodnejšie?

Na výber máte z celej rady drevín. Najčastejšie sa využíva drevo z borovice a smreku. Skvelú textúru letokruhov má napríklad aj smrekovec. Vynechať nesmieme ani dubové a drevo z brezy. Ak vám vadí optické zmenšenie miestnosti, myslite na to včas a nechajte si obklady (tzv. palubovky) zhotoviť z dreva s belším odtieňom. Napríklad z už spomínanej brezy alebo čerešne.

Nie je tapeta ako tapeta

Ak nie ste fanúšikovia drevených obkladov, pri holých bielych stenách zostávať nemusíte. Nudným tapetám z konca 20. storočia už našťastie odzvonilo. Dneska zakúpite tapety aj fólie s motívmi snáď úplne všetkého, na čo práve pomyslíte.

A.S. Création - Vliesové tapety na stenu - HNEDÁ - DREVO 9086-29 - 0,53m x 10,05m
A.S. Création – Vliesové tapety na stenu – HNEDÁ – DREVO 9086-29 – 0,53m x 10,05m
Dimex fototapety na stenu - Obklad z dreva 220 x 220 cm
Dimex fototapety na stenu – Obklad z dreva 220 x 220 cm

 

Aplikáciu fólií zvládnete aj v domácom prostredí a nemusíte volať odborníka. Stačí si pripraviť stenu (očistiť a odmastiť), navlhčiť handričky, nejaký pozdĺžny predmet na vyrovnávanie puklín (prípadných vzduchových bublín) a môžete začať.

Obľúbené sú tiež samolepiace fólie na stenu. Využijete napríklad motívy hračiek a zvieratiek v detskej izbe. Inšpiráciou môže byť aj popisovateľná fólia vhodná pre malých, ale aj veľkých kreatívcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *