Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Hoci veľké a otvorené miestnosti patria k aktuálnym trendom, v niektorých prípadoch dokážu byť pre bežný život veľmi nepraktické. Práve to je ten dôvod, prečo sa inšpirovať niekoľkými zaujímavým spôsobmi, ako miestnosť štýlovo rozdeliť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Rozdelenie veľkých miestností sa môže zdať zbytočné do chvíle, kedy má každý člen domácnosti chuť robiť niečo iné. Deti sa chcú pozerať na televíziu, babička si chce v pokoji čítať a rodičia v kuchyni pripravujú obed. Jeden otvorený priestor sa rýchlo stane pre toľko záujmov a aktivít malý, a preto dáva zmysel ho rozdeliť. Nemusíte hneď stavať múr, hoci ten z úplne pochopiteľných dôvodov poskytuje najlepšiu akustickú ochranu. Existujú aj iné spôsoby, ako priestor aspoň na oko rozdeliť.

Vhodne rozmiestnený nábytok

Úplným základom pri snahe rozdeliť miestnosť na viac zón je premyslené rozmiestnenie nábytku. Práve to je pre obyvateľov skvelým vodítkom k tomu, ako sa majú v priestore pohybovať a čo kde môžu robiť. Veľká sedacia súprava dokáže zázraky. Zóny môžete ešte viac oddeliť použitím rôznych kobercov, menších skriniek a v neposlednom rade tiež kvetín. Rozhodne neplatí, že čím ďalej od seba jednotlivé súčasti výbavy umiestnite, tým viac bude priestor rozdelený. Stále sa musíte snažiť zachovať útulnosť.

Policová stena

Skvelým pomocníkom pri rozdeľovaní veľkých miestností je policová stena. Tá dokonca môže byť na kolieskach, čo vám umožní meniť dispozície miestnosti podľa potreby. Do políc môžete naskladať knihy, rodinné fotografie, interiérové ​​dekorácie či bežné predmety, ktoré budete v miestnosti používať.

Hit v podobe japonskej steny

Obrovským hitom medzi interiérovými trendmi sú posuvné japonské steny. Sú textilné a ich obrovskou výhodou je nielen originálny vzhľad, ale tiež veľmi jednoduchá inštalácia. Materiál prepúšťa dostatok svetla a je len na vás, kedy chcete mať stenu napnutú. Stenu môžete ovládať manuálne šnúrkou, k dispozícii sú však aj elektrické pohony na diaľkové ovládanie. Panely steny sa môžu sťahovať na strany i do krajov. Spôsob ovládania si vyberáte pri kúpe. Pri inštalácii japonskej steny si stačí správne vymerať dĺžku vodiacich líšt. Tie následne privrtáte do stropu. Vopred sa len uistite, že nehrozí nechcené navŕtanie nejakého kábla.

Veľká miestnosť bude skvele slúžiť

Rozdelenie veľkej miestnosti nemusia sprevádzať finančne a časovo náročné stavebné úpravy. Stačí niekoľko dobrých nápadov a priestor dokážete rozdeliť počas chvíľky s minimálnym rozpočtom. Jednotlivé zóny môžu fungovať úplne samostatne pre jednotlivých členov rodiny. Je skvelé vedieť, že každý si doma dokáže nájsť svoje vlastné miesto, kde má dostatok pokoja na oddych, zábavu i prácu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *