Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Fototapety v sebe skrývajú potenciál pre celý priestor a jeho atmosféru, ktorú dokážu navodiť. Na čo by sme mali pri ich výbere myslieť a ktoré okolnosti je potrebné brať
do úvahy?

Zabudnite na starosti

Pri moderných fototapetách z vliesového materiálu môžete zabudnúť na ťažkosti s ich odliepaním. Tapetu stačí naštrbiť a zrolovať, následne ju môžete odložiť pre ďalšie použitie na inom mieste. Ich aplikácia je jednoduchá, lepidlo sa nanáša priamo na stenu, na ktorú následne prikladáte kusy fototapety.

Ďalšie výhody:

  1. Flexibilita – ak sa niekedy rozhodnete pre zmenu, vďaka jednoduchej práci
    s fototapetami ušetríte čas a jednoducho ich vymeníte.
  2. Atmosféra – fototapeta sa môže stať presne tým doplnkom, ktorý navodí alebo upevní váš celkový dojem z priestoru. Ten dokážete jednoducho a výrazne zmeniť.
  3. Štýl – fototapety ponúkajú široký výber možností a preto si z nich dokáže vybrať fanúšik každého štýlu bývania.
  4. Autentickosť – správnym výberom fototapety priestor dotvárate podľa svojich predstáv a zanechávate v ňom kus svojej osobnosti.

 

Dôležitý je priestor

Pred výberom z pestrej ponuky rôznych štýlov, ktoré fototapety ponúkajú, je vhodné
sa najprv zamyslieť, o aký priestor sa jedná a čo v ňom zvyčajne robíme, ako sa pri tom chceme cítiť?

Chceme ozvláštniť svoju pracovňu tak, aby nás to príliš nenarúšalo pri práci? Navodiť uvoľnenú atmosféru v obývacom priestore? Rozveseliť steny detskej izby?

Či už sa jedná o spáľňu, chodbu alebo kancelárske priestory, s motívom fototapety sa tu budeme denne stretávať a je veľmi dôležité, ako na nás pôsobí a zapadá do celkového zariadenia a atmosféry priestoru.

 

Na veľkosti záleží

Náhľad fototapety môže byť príťažlivý, skúsme si však predstaviť, ako bude vyzerať
na danom mieste.

Viacero vzorov vynikne na väčšej stene s dostatočným odstupom, ďalšie môžu napríklad opticky rozšíriť menšiu miestnosť. Tu spravidla platí, že horizontálne objekty a pruhy znížia strop a rozšíria miestnosť, pričom zvislé naopak stropy zvýšia.

 

Pozor na svetlo

Farebnosť fototapety môže tiež zohrávať významnú úlohu pri zosvetlení priestoru, pričom
je potrebné brať do úvahy prirodzené aj umelé zdroje svetla a ich rozmiestnenie v priestore. Povrch fototapety je matný a hladký, no pri priamom svetle by mohlo dôjsť k deformácii celkového dojmu.

Svetlejšími tapetami môžeme priestor rozjasniť, prípadne zdôrazniť protiľahlú stenu alebo nábytok. Tmavšie farby síce dokážu priestor zmenšiť, no ten môže tiež značne otemnieť.

 

Volíme typ

Okrem vyššie uvedených faktorov rozhodnutie robíme aj na základe našich preferencií, nehanbite sa teda vyjadriť, čo sa vám skutočne páči.

Jednou z výhod, ktorú nám fototapety ponúkajú je ich široký výber. Ak vás nezaujali vyťaté alebo 3D fototapety, prípadne sa vám zdajú prírodné a architektonické scenérie príliš odvážne, vždy môžete siahnuť po konzervatívnejších vzoroch stien imitujúcich kameň alebo drevo či po abstraktných vzoroch.

Fototapety do veľkej miery vyjadrujú to, kým sme, preto sa môžeme stretnúť napríklad
s jemnými vzormi kvetov, dobrodružnou mapou sveta alebo zväčšeným kusom tradičného
či novodobého umenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *