Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Detská posteľ domček COCOON len úložný priestor

Detská izba je, nielen pokiaľ ide o zariadenie, skutočne výnimočným miestom, v ktorom vládnu vlastné pravidlá. V prvom rade by ste sa mali snažiť o vytvorenie tvorivej a hravej atmosféry. Zabudnite na obmedzenia vášho obľúbeného štýlu zariadenia a ponorte sa s nami do sveta detskej fantázie. V tomto článku spolu prejdeme všetky súčasti zariadenia detskej izby
a poradíme vám, ako si poradiť pri ich výbere.

Detská posteľ domček COCOON len úložný priestor
Detská posteľ domček COCOON len úložný priestor

Začnite od podlahy

Výber toho správneho koberca vám pomôže ochrániť vašu podlahu. Vytvoríte ním útulnú a veselú atmosféru. Ktorý chlapec netúžil po zábavnom koberci s mapou mesta, po ktorom sa môže premávať autíčkami?

V dnešnej širokej ponuke kobercov nájdete aj motívy zvieratiek a rozprávkových bytostí, ktoré rovnako ocenia aj dievčatká. Takýmto kobercom položíte základy predstavivosti vašich detí.

Pri výbere sa rozhodujte skôr pre kratší vlas kobercov. Môže vám to ušetriť množstvo starostí
pri čistením, ktoré bude v detskej izbe pravdepodobne častejšou záležitosťou. Čo sa týka materiálu detských kobercov, voľba záleží na vás. Pri súčasnej kvalite prírodných a umelých materiálov sú rozdiely v ich životnosti skutočne zanedbateľné.

Detský svetlomodrý koberec Confetti Sweet Elephant, 100 × 150 cm
Detský svetlomodrý koberec Confetti Sweet Elephant, 100 × 150 cm

Nech steny nie sú hranicami fantázie

Steny detskej izby sú pri zariaďovaní veľmi vďačným cieľom. Keď ide o výber farieb na steny v detskej izbe, ponúka sa vám nekonečné množstvo možností a kombinácií. V tomto prípade to teda nemusí skončiť len pri štandardných bledomodrých alebo bledoružových stenách. A nie, nemáme na mysli ani bledozelenú v kombinácii so žltou alebo hnedou, čo tiež nie je zlou voľbou.

Fototapety sú vhodným riešením, ktoré detskú izbu ozvláštnia a rozžiaria. Okrem toho, privedú obľúbených rozprávkových hrdinov detičiek do ich tesnej blízkosti.

Použiť môžete aj bežné tapety, ktoré majú zvyčajne jemnejšie a pravidelnejšie vzory vhodné pre tie najmenšie deti.

Vďaka fototapetám však vytvoríte skutočnú atmosféru dobrodružstva a akcie. Vaše dieťa sa tak môže razom ocitnúť uprostred džungle či rozprávkového lesa so svojimi novými kamarátmi. Takéto fototapety stačí použiť na jednej alebo dvoch stenách, ideálne bez okien a dverí
a oproti sebe.

Lepenie a výmena tapiet je rýchlym a efektívnym spôsobom, ako behom okamihu premeniť detskú izbu. Je to skutočne jednoduché a rozhodne menej časovo aj fyzicky náročné ako vymaľovanie celej miestnosti. Pri výbere zvoľte spôsob lepenia, ktorý vám vyhovuje najviac, buď samolepiace, alebo tapety, ktoré lepíte lepidlom. Dbajte tiež na ich umývateľnosť a svetlo-stálosť.

Tapeta DEKORNIK Obláčiky 50x280 cm
Tapeta DEKORNIK Obláčiky 50×280 cm

Usteľte svojim deťom ako v rozprávke

Ďalšou kľúčovou súčasťou zariadenia pre deti sú posteľné obliečky. Aj na tých sa môžu objaviť ich obľúbení hrdinovia alebo postavičky. Posteľné obliečky pre deti sú skvelou možnosťou ako doplniť atmosféru v izbe, či už vaše dieťa fandí napríklad futbalu, princeznám alebo akčným hrdinom.

Vhodnou voľbou v prípade detských posteľných obliečok sú prírodné materiály a 100 % bavlna. Krepové obliečky spravidla nie je možné pokrčiť, a tak bude izba vašich detí vyzerať stále usporiadane a pekne.

Vyberáme detský nábytok

Nábytok do detskej izby je skvelou príležitosťou pre rozveselenie celkového zariadenia. Aj tu platí, že čím kreatívnejší nábytok, tým lepšie. V tejto časti vám ukážeme niekoľko príkladov praktického, no veselého detského nábytku, ktorým podporíte kreativitu vašich detí.

Kreatívne a praktické detské postele

Na dnešnom trhu nájdete skutočne široký výber rôznych typov detských postelí, ktorými splníte každé želanie. Najmä chlapci určite ocenia posteľ v tvare závodného autíčka. Potešiť však môžete aj dievčatká, stačí zvoliť motívy ich obľúbených princezien alebo rozprávkových bytostí.

Praktickým využitím postele je jej kombinácia s písacím stolom. Poschodové postele sú častým riešením pri dvoch súrodencoch, no dá sa to aj lepšie. Efektívnejšie sú dve poschodové postele s písacím stolom v spodnej časti, čím ušetríte priestor a zároveň bude mať každé dieťa svoje lukratívne miesto “hore” a vlastný písací stôl.

Detská posteľ Amori s nebesami 200x90 cm látková nebesá nad posteľ
Detská posteľ Amori s nebesami 200×90 cm látková nebesá nad posteľ

Bláznivá knižnica a poličky

Predstavivosť vašich detí vám pomôže rozvinúť netradičná knižnica. Tá môže mať kreatívny tvar a veselé farby. Máme na mysli knižnicu v tvare stromu alebo domčeku. Nájdete však aj také, ktoré sú vyrobené v tematických motívoch vašej najobľúbenejšej rozprávky.

Nezabudnite na doplnky

Detská izba je plná detailov, hračiek a najrôznejších doplnkov. Práve tými dokážete doplniť jej zariadenie a rozprávkovú atmosféru. Napríklad v dnešnej širokej ponuke detského osvetlenia nájdete množstvo rozprávkových motívov. Čo však naozaj poteší vaše deti, sú lampy v tvare ich obľúbených postavičiek a hrdinov. Nájdete medzi nimi rôzne zvieratká, ale aj McQueena z rozprávky Cars alebo včielku Majku.

Čím však u svojich detí určite zabodujete je sedací vak. Ten je vďaka svojmu tvaru a výplni nielen vhodným miestom pre čítanie rozprávok, ale aj obľúbenou súčasťou detských hier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *