Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Každá miestnosť v našom domove si čas od času vyžaduje trochu spestrenia. Dostali ste s príchodom leta chuť na zmenu? Inšpirujte sa v našom článku so šiestimi tipmi pre zariadenie vašej obývačky. Vďaka nim môžete vytvoriť útulnú atmosféru, ktorá odráža vašu osobnosť.

Vytvorte príjemnú a reprezentatívnu obývačku

Či už obľubujete tradičný alebo moderný štýl zariadenia, škandinávsky alebo provensálsky, minimalistický alebo orientálny, obývacia miestnosť je miestom, kde si môžete oddýchnuť po celom dni. Každý v nej chce stráviť kvalitný čas pri stretnutiach so svojou rodinou a priateľmi. Vyzbrojte sa preto pred jej zariaďovaním týmito dizajnérskymi radami.

Zmiešajte svetlé a tmavé farby

Obývačka kompletne zahalená v odtieňoch jednej farby pôsobí nudne a fádne. Príliš tmavé zariadenie priestor opticky zmenšuje a nepôsobí veľmi veselo. Zvýraznite jednotlivé prvky zariadenia a vytvorte príjemný kontrast napríklad pridaním tmavej sedacej súpravy k svetlým stenám a nábytku.

Kombinujte neutrálne odtiene

Ešte kým sa začnete zaoberať detailmi nového zariadenia, skúste vytvoriť vzájomné kontrasty neutrálnych odtieňov. Pomôže vám to vytvoriť útulný pocit domova v ktorom sa bude každý cítiť príjemne. Príkladom je kombinácia bielych stien, modro-sivého nábytku, mosadzných úchytov, karamelovej koženej pohovky a sivého kresla.

Nezabúdajte na materiál a textúry

Tým, že povrch materiálov vnímame najmä na dotyk, než na pohľad, často naňho zabúdame. Nezanedbateľná je však aj pestrá škála zvolených materiálov a textúr. Využite kožu, bavlnu, ľan, kov, kameň, sklo a izbové rastliny. Vhodným priestorom pre zakomponovanie nových materiálov sú napríklad vankúše a závesy.

Zapojte aj drevo

Keď už sme pri rôznych textúrach a materiáloch, nesmieme zabudnúť na drevo. To je nevyhnutnou súčasťou útulnej atmosféry domova. Drevo sa vám v interiéri skutočne odvďačí. Použiť ho môžete v malých množstvách alebo si ním zariadiť celú miestnosť. Nebojte sa kombinácie rôznych druhov drevín. Najprv si však overte, či sa k sebe naozaj hodia. Napríklad pomocou vytlačeného vzoru.

Mix rôznych textílií

Mnoho ľudí verí, že v obývacej miestnosti by mali používať výhradne rovnaké textilné materiály. Podľa najnovších trendov sa tohto “pravidla” nemusíte vôbec držať. Využite svoju kreativitu a dodajte interiéru kúsok svojej osobnosti pomocou kombinácie rôznych textílií. Skvelou príležitosťou sú poťahy, vankúše, závesy a obrusy.

Pridajte vzorovaný koberec

Koberec je nepochybne základom príjemnej atmosféry domova. Zároveň je výbornou možnosťou ako obohatiť obývaciu miestnosť o rôzne vzory a motívy. Pomocou koberca môžete tiež opticky rozdeliť priestor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *