Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Každý niekedy zatúži zababušiť sa do teplej prikrývky alebo odpočívať zaborený do mäkkých vankúšov. Je to naša prirodzená potreba zážitku pokoja, pohody a pocitu úplného bezpečia, ktorý by sme si rozhodne nemali odopierať. Vyberte si preto útulné a hrejivé deky či prikrývky, interiér môžete doplniť aj vkusnými vankúšikmi.

Hrejivé a pohodlné vankúšiky

Výplň

Druh vankúšikovej výplne ovplyvní pevnosť alebo naopak poddajnosť vankúšikov. Má tiež nemalý vplyv na kvalitu a životnosť.

 • Polyesterové duté vlákna vo forme guličiek alebo rúna predstavujú lacnejší variant, ktorý však časom stráca pôvodný tvar a má tendenciu sa deformovať.
 • Polystyrénová guličková výplň (EPS) sa okamžite prispôsobí tvaru a potrebám tela
 • Pružná pena poskytuje pohodlnú podperu pod hlavu, pretože aj pri vyvinutí tlaku drží pôvodný tvar
 • Pohánkové šupky sú výplňou, ktorú možno nahrievať a používať podobne ako termofor.
Vzorovaný vankúš s výplňou Zuiver Keycolour, 45 x 45 cm

Obliečky

Sú dokonalým nástrojom pre okamžitú a lacnú premenu bytu alebo oživenie už okukaného interiéru.

 • Tématické motívy využijete na vyjadrenie aktuálnej atmosféry alebo obdobia pomocou vianočných, veľkonočných, jarných, kvetinovo letných alebo jesenných potlačí.
 • Štýlové motívy či neutrálne voľte podľa štýlu vášho domova. Starožitné zariadenie tak podčiarknite s pomocou háčkovaných, vyšívaných alebo krajkových povlakov, orientálneho vzhľadu zase dosiahnete s povlakmi z lesklých, zamatových materiálov, imitáciou kožušín a podobne. Ak potrebujete byt oživiť, vyberte si výrazné farebné a vzorované kúsky, ktoré dodajú pohovke šmrnc. Pokiaľ chcete mať na pohovke vankúšiky skôr z dôvodu vlastného pohodlia, ale nechcete, aby boli príliš nápadné, zvoľte jednofarebné kúsky vo farbe ladiacej s vašou pohovkou alebo nenápadné vzory.
Obliečky s plachtou na dvojlôžko Juana, 200 x 220 cm

Deky, ktoré zahrejú

Keď beháte po byte, vnímate izbovú teplotu inak, ako keď si sadnete ku knižke alebo televízii. To je práve chvíľa pre zahriatie dekou, ktorá ešte znásobí pohodlie. Myslite vždy na správnu šírku a dĺžku.

 • Deka pre jedného: minimálne 140 cm šírky a minimálne 200 cm dĺžky
 • Partnerská deka: 220 cm šírky a 240 cm dĺžky

Vhodný materiál

 • Bavlnené deky sú pre svoju praktickosť veľmi obľúbené. Sú veľmi pevné, tvarovo stále a vydržia vám roky. Môžete ich prať v práčke obvykle na 30 ° C, ale výnimočne vydržia vyššiu praciu teplotu, záleží na štítku výrobcu. Cena obyčajnej a dizajnovej bavlnenej deky môže byť dosť rozdielna, ale v zásade platí, že tieto deky patria do lacnejšej alebo strednej cenovej kategórie.
 • Vlnené deky mnohé odradia vyššou obstarávacou cenou a faktom, že ich domáca údržba je náročná. Vyžadujú veľmi šetrné pranie v špeciálnom lanolínovom pracom prostriedku a nesmú sa žmýkať. Postačí ľahké vytlačenie a dosušenie v rozloženej polohe napríklad na froté osuške. Nesmú sa vešať a sušiť v priamej blízkosti tepelného zdroja. Kto ale neľutuje námahy alebo peňazí za čistiareň, ktorá vám vyššie uvedenú námahu ušetrí, dočká sa mimoriadnej hrejivosti, ktorú tieto deky ponúkajú.
 • Larisa je klasická károvaná deka zakončená strapcami. Ide o tkanú deku z akrylu, doplneného bavlnou a polyesterom. Optimálna hustota tkania je 450 g / m2, deky s nižšou hustotou budú redšie a príliš dlho vám nevydržia.
 • Deky z mikrovlákien, teda z polyesterových vlákien, sa vyrábajú v najrôznejších povrchových a dizajnových úpravách. Lacnejšie a ľahšie mikrovláknové deky sa vyrábajú v hustote okolo 300 g / m2. Od 500 g / m2 už nakúpite veľmi luxusné deky. Dôležitou požiadavkou u týchto diek je dostatočne kvalitný materiál, ktorý nebude vytvárať žmolky, púšťať chlpy a vlákna.

Výber deky podľa designu

Odvíja sa od štýlu zariadenia vášho bytu. Deky môžu pôsobiť nenápadne alebo môžu mať výraznú farbu či dokonca vzor, vďaka ktorému z nich vytvoríte zásadný bytový akcent.

Veľmi módne sú deky imitujúce zvieraciu srsť. V lacnejšom prevedení je ich chlp kratší, luxusnejšie deky imitujú dlhú srsť exotických zvierat.

Štýlové plédy

Plédy boli pôvodne súčasťou dámskych šatníkov a slúžili ako malé osobné deky, do ktorých sa ich majiteľky zababušili pri nepriazni počasia.

Práve pre to príjemné zababušenie ich dnes nájdeme aj ako samostatný doplnok mnohých domov a bytov.

 • Klasické plédy majú tkaný, pletený alebo háčkovaný vzhľad a sú z prírodných vlákien ako je bavlna, vlna a hodváb. Tieto plédy sú veľmi príjemné, ale ich údržba nie je vždy jednoduchá. Obstarávacia cena býva vyššia.
 • Moderné plédy predstavujú plédy z umelých vlákien. Ich dizajn buď imituje niekdajšie prírodné plédy alebo naopak celkom úmyselne priznávajú moderné umelé materiály, štýly a hýria farbami aj vzormi.
Bavlnený ľahký pléd cez posteľ Hurrem, 200 x 230 cm

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *