Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Kamienky a štrk majú rôzne tvary, veľkosti i farby. Prakticky možno povedať, že každý z nich je unikát. Práve to je hlavným predpokladom originality. Kamienky v interiéroch a interiérových dekoráciách pôsobia vždy veľmi atraktívne. Ak vás nenapadá, čo si vyrobiť a ako kamienky zužitkovať, budú sa vám hodiť nasledujúce rady.

 Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Kameňom to v skle pristane

Asi vôbec najjednoduchšou cestou na výrobu dekorácie, v ktorej budú hrať vaše kamienky hlavnú úlohu, je zaobstaranie si sklenej vázy či misy z masívneho skla. Kamienky poskladáte dovnútra podľa vašich preferencií, prípadne pridáte ešte ďalšie drobnosti ako mušličky, stužky a kvety. Výsledkom bude jednoduchá, ale stále veľmi originálna dekorácia.

Takto naplnené sklenené predmety rozhodne neprenášajte. Kamienky niečo vážia a sklo by sa mohlo rozbiť. Nemáte doma nič vhodné na umiestnenie kamienkov? Ak vyrazíte na nákup, vyskúšajte vázu nahradiť obyčajným zaváracím pohárom. Nevyzerá to vôbec zle.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Kamenné plátno pre vaše umenie

Kamienky sa môžu stať podkladom pre vaše maľby. Namaľujte si na kamene akrylovými farbami všetko, čo vás len napadne. Táto aktivita pre vás bude skvelou relaxáciou. Nehovoriac o tom, ako dokonale dokáže zabaviť deti. Maľovanie bodkovaných mandál na kamene dokáže zabaviť na celé popoludnie a výsledné ozdoby si zamilujete.
Kamienky ako ozdobný povrch

Drobnými kamienkami môžete polepiť rôzne povrchy od vázy po kvetináč. Stačí si len zohnať vhodnú lepiacu hmotu podľa podkladu. Pokiaľ sa jedná o väčší predmet, je vhodné ho vopred obaliť tkaninou. Kamene sa vám budú na povrch oveľa lepšie umiestňovať. Prilepené kamene môžete nakoniec nalakovať pre dosiahnutie lesklého efektu.

Veľké mozaiky z kamienkov

Kamienky sú ideálne na mozaiky, ktoré môžu zdobiť napríklad plochu stola, podlahu či stenu na záhrade. Tu je len dôležité upozorniť na to, že hľadanie vhodných kamienkov a ich následné skladanie do mozaiky zaberie naozaj veľa času. Nájsť kúsky, ktoré k sebe krásne pasujú, nie je jednoduché. Navyše je väčšinou potrebné nazbierať tie, čo sú ploché. Akonáhle máte všetko pripravené, opäť stačí vziať do ruky lepidlo a jeden kamienok za druhým prilepiť. Výsledný efekt je dychberúci. Mozaiky z kamienkov sa perfektne hodia do kúpeľní, kuchýň a exteriérov.

Až vyrazíte nabudúce na lov kamienkov, spomeňte si, čo všetko z nich dokážete ľahko vyrobiť. Zbierať zaujímavých adeptov na výrobu originálnej dekorácie sa totiž oplatí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *