Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pre staršie osoby je osobná hygiena kvôli zníženej mobilite či iným hendikepom zložitá. Vybaviť kúpeľňu tak, aby bola pre seniorov pohodlná a bezpečná, nie je jednoduché.

Kúpeľňa pre seniorov – ilustračný obrázok, zdroj

Zariadiť kúpeľňu pre najstarších členov rodiny je výzva, ktorá má zmysel. To, čo je pre mladších ľudí v kúpeľni úplne bežné, môže byť pre seniorov veľkou komplikáciou. Napríklad taká dizajnová vaňa alebo nízka toaleta je síce pekná na pohľad, ale pre človeka v pokročilom veku je úplne nepraktická a potenciálne nebezpečná. S rastúcim vekom sa oplatí zamyslieť sa nad tým, ako vybavenie kúpeľne prispôsobiť.

Sprcha namiesto vane

Hlboká vaňa je pre hygienu seniorov nevhodná. Je potrebné hľadať bezbariérové ​​riešenie, ktorým je v tomto prípade sprchovací kút. Osprchovať sa je rýchle, pohodlné a v neposlednom rade aj hospodárne. Sprchovací kút by mal byť vybavený protišmykovou podložkou. Ak sa rozhodnete pre kút bez sprchovej vaničky, nezabudnite na inštaláciu odtokového žľabu, aby sa voda nedostala po celej kúpeľni. Do sprchovacieho kúta sa oplatí nainštalovať tiež sedadlo s dostatočne veľkou nosnosťou. Naskrutkovaním prídavného madla, ktorého sa môže senior pri pohybe v sprche chytiť, tiež nič nepokazíte.

Protišmyková podložka 68x35cm sivá
Roltechnik – Sedátko do sprchy SEAT ECO

Sprchovacie WC pre seniorov

Nízka toaleta spôsobuje starším ľuďom problémy pri sadaní a vstávaní, nehovoriac o tých, ktorých trápi artróza. Pri hľadaní toalety sa tak zamerajte na modely s vyššou nohou, prípadne zvoľte toaletu s nastaviteľnou výškou. Lacnejším riešením sú nástavce na WC. Tie sú väčšinou k dostaniu s výškou 5, 10 či 15 cm. Pre seniorov alebo osoby s pohybovým obmedzením sa jedná o skvelý vynález. Naozaj skvelým zlepšením je potom sprchovacia toaleta, ktorá po vykonaní potreby umyje a osuší intímne partie. Najväčšou prekážkou pre obstaranie takej toalety je obstarávacia cena.

Aby nedošlo k obareniu

To, že je celá kúpeľňa vybavená protišmykovými prvkami, je samozrejmé. Z hľadiska bezpečia sa však veľmi často zabúda na riziko obarenia horúcou vodou. So starobou je spojená určitá nešikovnosť, ktorá môže v najhoršom prípade vyústiť v obarenie. Stačí iba zavadiť o batériu a nešťastie je na svete. Odpoveďou je termostatická sprchová batéria s blokovacím tlačidlom, pri ktorej zostane teplota rovnaká. Stačí ju raz nastaviť. Teplota vody zostáva vďaka termostatu rovnaká a riziko toho, že sa senior pri sprchovaní omylom obarí, je preč.

LPI – GLAM nástenná sprchová termostatická batéria, chróm

Kúpeľňa bez prekážok

Kúpeľňa prispôsobená potrebám seniorov by mala byť bez prekážok. Pri výbere sa vždy snažte nájsť také vybavenie, ktoré bude pohyb v kúpeľni uľahčovať. Jedine tak budete mať istotu, že osobná hygiena a pobyt v kúpeľni bude aj pre starších ľudí bezproblémový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *