Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Nie nadarmo sa hovorí: „Ako si kto ustelie, tak si aj ľahne.“ Tiež to iste poznáte. Idete si večer ľahnúť, niečo pekného sa vám sníva, ale po prebudení máte pocit, ako by ste snáď celú noc makali niekde v bani. Bolí vás chrbát, cítite sa rozlámaní a ticho premýšľate, čím to len môže byť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Na vine môže byť celý rad faktorov – ťažké jedlo pred spaním, nedostatok fyzickej aktivity (a tým ochabnuté svalstvo), ale samozrejme aj zle zvolená posteľ s matracom. Dnes sa zameriame na posledný problém – výber postele, ktorá vám dá spokojnosť z hľadiska ortopedického, relaxačného i hygienického.

Už ste počuli o boxspringu?

Nemáte tušenia, čo sa skrýva za slovom boxspring? Sledujete americké filmy alebo ste boli v luxusnom hoteli? Potom ste si možno všimli vyšších lôžok, ktoré pôsobia veľmi komfortným dojmom. Boxspring je posteľový systém (kompletné lôžko) s vyšším špecifickým násedom. Základný rozdiel, oproti klasickému lôžku, je v pružinovom matraci, ktorý sa pri boxspringu schováva v ráme. Tento matrac slúži ako ventilačný podklad horného posteľového matraca.

Keď si kupujete posteľ v bežnom obchode s nábytkom, zvyčajne už má zabudovaný matrac. To sa vám pri boxspring posteľových systémoch nemôže stať. Tu si horný matrac vyberiete podľa vašich preferencií.

Mimochodom, myslíme si, že kontinentálne postele, ako sa niekedy boxspring posteliam hovorí, sú vskutku elegantné a budú plniť aj estetický dojem vo vašom interiéri.

Šedá boxspring posteľ Revor Venezia, 200 x 200 cm

Zloženie kontinentálnej postele

Zaujímalo by vás v čom je boxspring tak iný a kde sa skrýva tajomstvo jeho pohodlnosti? Tak sa poďme pozrieť, z čoho sa kontinentálna posteľ vlastne skladá. Aspoň zistíte, čo všetko sa ukrýva za jej výškou.

Topper

Tak sa nazýva horný matrac postele, ktorý má tzv. sendvičovú konštrukciu. To zaručuje vysokú vzdušnosť a skvelé prispôsobenie matraca vášmu chrbtu. Výhodou je aj prateľný poťah.

Topper je z jednej strany tvorený visco penou s masážnym povrchom. Naopak druhá strana má rovnú masívnu plochu, ktorá je zhotovená z pružnej flexi peny. Je len na vás, ktorý z dvoch povrchov topperu uprednostníte. Matrac je možné ľubovoľne otáčať.

Nosný matrac

Druhú vrstvu boxspringu tvorí nosný, čiže taštičkový, matrac. Obsahuje separátne uložené pružiny v jednotlivých puzdrách. Vďaka tomu sa pružiny prispôsobia vášmu telu, lepšie sa rozloží tlak tela na matraci. Vaše telo je tak dokonale podporené pri ľubovoľnej spiacej polohe – na chrbte, na boku, a podobne.

Spodný matrac

Predposledná vrstva postele je tvorená tzv. bonellovými pružinami, ktoré sa vyznačujú vysokou pružnosťou. To vám zaručí dlhú životnosť matraca. Nemusíte sa tak báť, že za päť rokov budete kupovať nové matrace na posteľ. Bonellové pružiny rozložia tlak, ktorý inak vstrebáva nosný matrac.

Nosný rám

Štvrtou a poslednou súčasťou postele je jej nosný rám. Ten je v prípade kontinentálnych postelí tvorený drevenou vystuženou konštrukciou. Tá vám dodá pocit bezpečia pri spaní a zaručí dobrú stabilitu.

 

Kvalitná posteľ je základom dobrého spánku, ale vylepšite si ju bonusom. Aby matrace nešmýkali, vložte medzi ne protišmykovú podložku alebo ich spojte suchým zipsom 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *