Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Ako sa blížia Vianoce, a s nimi i štedrá večera, možno si začínate lámať hlavu s tým, ako sa k slávnostne prestretému stolu vlastne všetci vojdete. Častokrát totiž k stolu nepozývane len svojich najbližších, ale slávime Vianoce v širšom kruhu rodinnom alebo dokonca s blízkymi priateľmi. Nemusí to byť však otázka iba Vianoc, ale aj iných spoločných stretnutí – Veľká noc, a pod.

Štedrovečerný stôl – zdroj

Niektoré jedálne nám jednoducho nedovolia komfort v podobe veľkého jedálenského stola. V prípade, že bývate v panelákovom byte iba s jedálenským kútom, je tento problém ešte o niečo zložitejší. Poďme sa spoločne pozrieť, ako túto neľahkú situáciu vyriešiť ľahko a vkusne.

Rohová lavica

Tento spôsob nie je z najpohodlnejší pre toho, kto bude sedieť uprostred, ale patrí medzi tie najpraktickejšie. Rohová zostava ušetrí veľa miesta hlavne preto, že lavicu opierate o stenu a nemusíte tak nechávať priestor za stoličkami. Navyše tak využijete roh, ktorý zostáva inde takzvane hluchý.

Kuchynská rohová lavica Fjord

Rozkladací stôl

Rozkladací stôl je skvelou alternatívou bežného stola. Nezaberá vám zbytočne miesta v každodennom živote a rozložíte si ho len v situáciách, kedy potrebujete. Rozkladacie stoly sú v posledných rokoch veľmi moderná a praktická súčasť jedální. Vybrať si môžete medzi niekoľkými druhmi. Jedným typom je stôl rozkladací iba z polovice. Pokiaľ ju nepotrebujete, ľahko ju sklopíte a stôl touto stranou prisuniete k stene.

U druhého typu je tretia doska stola skrytá. Ak stôl rozkladáte, odtiahnete od seba dve dosky a túto tretiu umiestnite medzi ne. K štandardnému rozkladaciemu stolu sa potom pohodlne vojde 4 až 8 osôb. Musíte však počítať s tým, že oproti bežným stolom bude jeho obstarávacia cena o niečo vyššia.

Jedálenský stôl Perfect, 200 cm, dub/čierna

Podlhovasté lavice

Ak potrebujete, aby sa k stolu zmestilo viac osôb naraz, kúpte si miesto stoličiek lavice. Pre každodenné stravovanie síce nie sú najpohodlnejšie, pretože vám chýba opierka, ale aj tento problém ide vyriešiť. Ak máte podlhovastý stôl, kúpte lavicu iba na jednu dlhšiu stranu a na opačnú umiestnite stoličky. Na kratšie strany si môžete zvoliť buď zo stoličiek, alebo vyšších taburetiek.

Lavica Evolution

Presuňte jedálenský stôl dočasne do obývačky

Ak ste si nevybrali ani z jedného variantu a ani nechcete investovať do nového stola, skúste presunúť váš súčasný do obývacej izby. Ak budete mať viac priestoru okolo, môžete skúšať rôzny zasadací poriadok, rozmiestnenie či pripojenie druhého stola k vášmu pôvodnému.

Nakoniec pri kúpe nového stola nezabúdajte dopredu premyslieť umiestnenie. Okrúhly stôl zaberie vždy viac priestoru ako stôl hranatý. Zamyslite sa, kde budú umiestnené jeho nohy, aby sa vám pohodlne sedelo.

Aby sme nezabudli na blížiace sa Vianoce, nezabúdajte na jeden tanier navyše pre náhodného pocestného, ​​ktorého musíme pohostiť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *