Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
stastna_zena_v_posteli_s_knihou

Hektický život sa skôr či neskôr odzrkadlí na našom zdraví. Nepravidelný spánok, málo pohybu a nesprávna výživa sú malé a pomalé krôčiky k tomu, aby ste ochoreli. Zvyknite si doma na návyky, ktoré vás udržia vo fit forme, nielen fyzicky, ale aj psychicky. Začnite dnes.

Výdatný a pravidelný spánok

Dostatok odpočinku je základom dobrého zdravia. Keď sa zaneprázdený, často doháňate resty na úkor spánku. V spálni sa preto musíte cítiť pokojne a pohodlne. Správne atmosféra vám pomôže uvoľniť telo aj myseľ.

Photo by Discover bedroom design inspiration

Ak chcete vytvoriť pokojnú auru v spálni, začnite upratovaním nočného stolíka a zbavte sa neporiadku a všetkého, čo už nepotrebujete. Upracte prečítané knihy, staré časopisy, krémy na ruky alebo ďalšie predmety.

Ponechajte si iba tie veci, ktoré používate, napríklad lampu, budík a telefón. Tiež tie, ktoré vás upokojujú alebo vám prinášajú radosť, napríklad fotografiu milovanej osoby, malú vázičku alebo špeciálnu knihu.

Ak máte na nočnom stolíku len niekoľko vecí, uľahčite si upratovanie.

Pohyb je prirodzený

Vymedzte si priestor na cvičenie, ale na cvičebné pomôcky. Ak je vaším cieľom cvičiť niekoľkokrát týždenne, zvážte vyčleniť si časť skrine na oblečenie a uterákom na šport. Tým, že budete mať všetko na jednom mieste, ušetríte čas. To je užitočné najmä vtedy, ak cvičíte skoro ráno a chcete si vychutnať každú minútu spánku.

Photo by Reena Sotropa In House Design Group

Podobne udržiavajte aj svoje športové vybavenie (jogové podložky, činky, cvičebné lopty) na jednom mieste.

Všetko príslušenstvo, ktoré potrebujem na rýchlo chôdzu alebo beh – slnečné okuliare, šiltovka/šatka, rukavice, slúchadlá, krém na opaľovanie – nechajte napríklad v zásuvke ideálne v predsieni.

Zdravá a vyvážená strava

Pretrieďte chladničku a špajzu. Ak musíte preberať veľa vecí, aby ste si zhromaždili ingrediencie a pripravili jedlo, je dobré tento proces skrátiť. Nedovoľte, aby neporiadok v chladničke bol prekážkou pri príprave zdravých pokrmov.

Po vyhodení starých potravín zoskupte zvyšné položky podľa kategórie – zelenina, ovocie, mäso, korenie, raňajky, aby ste mali lepší prehľad.

Ak najčastejšie jete napríklad šalát, zvážte uloženie všetkých prísad na podnos alebo do malého košíka, aby ste mohli všetko vytiahnuť naraz.

Photo by Blakes London

Čas len pre vás

Naplánujte si čas na oddych v čistom priestore. Čas vyhradený len pre vás je dobrý pre sebarozvoj, sebareflexiu, sebauvedomenie alebo len jednoducho vašu dušu. Je ťažké nájsť si na to priestor. V pokoji si prečítajte knihu, meditujte alebo robte niečo, čo vás baví.

Vo svojom voľnom čase sa môžete venovať aj sebarozvoju. Zaujímavé rozhovory z rôznych oblastí života – od sily myšlienok, cez zdravý životný štýl až po sebalástku nájdete tu.

Photo by Lauri BrothersLook for sunroom design inspiration

Nájdite si 15 minút, počas ktorých naozaj vypnete. Ľahnite si alebo sa pohodlne posaďte, zavrite oči a dýchajte. Tento čas bude len a len pre vás a verte, že myseľ a telo sa vám odvďačia.

Photo by Discover deck design inspiration

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *