Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
siva_pohovka_v_modernom_interiéri

Na veľkosti záleží

Zo všetkého najskôr vezmite do ruky meter a priestor pre pohovku si starostlivo zmerajte. Počítajte s tým, že ju nemôžete nalepiť priamo k stene a potrebujete aspoň drobný konferenčný stolík na odloženie čaju alebo tabletu. Ak nemáte práve veľkorysé priestory, zvoľte radšej menej robustnú pohovku, aby interiér nepôsobil stiesneno.

Aj modrá pohovka môže byť nadčasová, ak vyberiete tlmený odtieň a vhodný materiál

Tiež si rozmyslite, či chcete jednoduchú pohovku, ktorú doplníte kreslami či taburetmi, alebo skôr rohovú. Priestor obývacej izby vnímajte ako celok – nezvolíte pre novú pohovku vhodnejšie miesto? Nemusí sa predsa tiesniť v rohu, keď môže krásne opticky rozdeliť priestor kuchyne a obývačky. Ak stál gauč pätnásť rokov na jednom mieste, neznamená to, že tam musí stáť ďalších päťdesiat.

Vyberajte len pre seba

“Keď som si vyberala poslednú sedačku, vzala som na nákup neobozretne aj mamku. U každého modelu sa zastavila a počítala, ako by na ňu rozsadila päťčlennú návštevu vrátane mačky. Celkom ma to naštvalo. Doma sme totiž dvaja a žiadna mačka k nám na návštevu ešte neprišla,” smeje sa čitateľka Petra. A má pravdu.

Rovnako univerzálna ako sivá je aj béžová alebo krémová pohovka – ľahko ju skombinujete s existujúcim nábytkom aj doplnkami

Pohovku vyberáte predovšetkým pre seba. Ak ste notorickí váľači, vyberte široké sedenie do L, z ktorého na mnoho spôsobov urobíte pohodlnú odpočiváreň pre oboch. Pri výbere si všímajte skôr umiestnenie okien, dverí a celkový vzhľad interiéru a nepremýšľajte, kam usadíte tetu z Moravy. Ak u vás často prespávajú priatelia, zvoľte rozkladací variant. Ak potrebujete každý týždeň usadiť päť kamarátok na kávu, kúpte k sedačke dve taburetky a je vyriešené.

Dôležitosť materiálu

Tradičným pohovkovým materiálom je koža, ktorá je veľmi odolná a sedačka vám vďaka nej môže vydržať aj desiatky rokov. Nemusí ale vyhovovať každému, najmä v letných mesiacoch – koža nie je priedušná ako iné materiály. Pokiaľ na koženú sedačku zasadnete s holými nohami, nebudete sa síce potiť o nič viac ako na gauči z akéhokoľvek iného materiálu, ale pot zostane na povrchu, nevstrebe sa dovnútra. Tak vzniká známe nepríjemné prilepenie.

Kožený gauč je klasika, ktorá nikdy nezostarne a navyše vám vydrží aj desiatky rokov

Kompromisom môžu byť oveľa lacnejšie mikrovlákna, ktoré vyzerajú skvelo, ich údržba je veľmi jednoduchá a vďaka modernému spracovaniu už je aj ich životnosť omnoho dlhšia. Používanými materiálmi sú ale tiež ženilka, žakár alebo mikroplyš. Všetky sú veľmi hrejivé a pre sedenie príjemné.

Vzory a farby

Výber vzorov a farieb je dnes nepreberný, držte sa ale skôr pri zemi. Kvetinové či geometrické vzory vás síce možno oslnia na prvý pohľad, už-už si predstavujete, ako si na pohovke leňošíte, ale takmer isto sa vám za dva tri roky okukajú. Navyše sa s nimi mnohokráť ťažko kombinuje existujúci nábytok, a tak vás pri nevhodnom výbere pohovky čaká jedna zmena za druhou.

Ak sa nebojíte experimentov, vyberte si netradičné žltú pohovku, ktorá krásne rozžiari každý neutrálne ladený interiér.

Rozumnejším riešením je vybrať si niektorý z prírodných odtieňov, napríklad sivú či béžovú farbu, ktoré sa dajú ľahko kombinovať a pohovku si tak môžete pomocou vankúšikov a plédov ľahko dotvoriť trebárs podľa najnovších trendov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *