Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Asi nikoho neprekvapí, že centrom diania každej domácnosti vedľa obývacej izby je práve kuchyňa. Dávno to nie je miesto, kde sa pripravuje jedlo, ale často sa stáva aj priestorom, kde sa hrajú deti (najmä batoľatá mamičiek na materskej dovolenke) či si tie staršie pripravujú úlohy pri kuchynskom stole.

Nebojte sa pre oživenie vašej kuchyne použiť farby – ilustračný obrázok, zdroj

Práve vďaka vareniu sú nielen steny, ale aj všetok kuchynský nábytok, vystavené väčšej záťaži. Aj keď pravidelne upratujete a snažíte sa, aby vám prach nezasychal na výparoch z plynu, podlaha nebola lepkavá od tekutín, po čase budete chcieť kuchyňu oživiť alebo zrenovovať. Môže sa jednať o novú výmaľbu, výber nového stola alebo len kúpu doplnkov, ktoré premenia váš interiér. Nechajte sa inšpirovať dnešným článkom.

Psychológia farieb nie je výmysel

Pustili ste sa do zmeny kuchyne radikálnym spôsobom a chcete ju kompletne vymaľovať. Potom asi premýšľate nad tým, aký farebný odtieň by ste mali zvoliť. Pôvodná biela či krémovo žltá vás moc nenadchla pre jej všednosť a nudnosť.

Určite už ste počuli o psychológii farieb, teda viete, že každá farba navodzuje u človeka iný druh emócií. Čo myslíte, aký farebný odtieň je ten najvhodnejší práve do kuchyne? Iste sa nemôžete riadiť len farbou, ktorá je vám sympatická a nosíte ju napríklad na oblečení. Viete si snáď predstaviť kuchyňu v maskáčových odtieňoch ?!

Pri voľbe farby sa zamyslite, čo od daného miesta očakávate. Napríklad kuchyňa by v nás mala navodzovať pocity tepla, pokoja a útulnosti. S tým sa ale nezlučuje zelená farba, pretože s ňou sa najčastejšie stretávame v nemocniciach, najmä potom na operačných sálach. Rozhodne zo zelenej necítime pocit bezpečia a tepla. Nie inak je to aj s modrou farbou.

Hovorí sa, že ideálnymi farbami do kuchyne sú červená a oranžová. Samozrejme nemáme na mysli krikľavo červenú ako rúž niektorých dám. Ale ak červenú skombinujete s bielo-šedo-čiernym nábytkom, chybu neurobíte. Oranžová farba má povzbudivé účinky k jedlu, podvedome evokuje naše chuťové bunky k činnosti. Ak milujete jedlo, majte sa pred ňou na pozore.

Ilustračný obrázok, zdroj

Grafosklo ako doplnok

Premýšľate, ako by ste oživili jedálenský kútik, alebo len chcete oddeliť miesto prípravy jedla od priestoru, kde sa jedlo servíruje? Potom skúste novinku poslednej doby – grafosklo. Jednoducho povedané je grafosklo dizajnové sklo, kde medzi dvoma sklenenými doskami je vložený grafický motív. Môže sa jednak o látku s potlačou alebo napríklad vaše fotky z dovolenky.

Grafosklo nemusíte používať len namiesto priečok, či už tých sadrokartónových alebo mobilných typu paraván. V moderných domácnostiach sa s ním môžete stretnúť namiesto obkladačiek okolo kuchynskej linky. Oceníte ho najmä pri upratovaní. Odpadá vám čistenie škár tak, ako tomu bolo u klasických kachličiek.

O bezpečnosť a trvanlivosť skla sa tiež báť nemusíte. Grafosklo je zhotovené z kaleného a lepeného skla. Vďaka tomu je odolné pred nárazmi aj proti poškriabaniu.

Experimentujte s osvetlením

Na varenie je potreba vidieť, preto si dajte s osvetlením kuchyne záležať. LED žiarivka nad samotnou linkou je samozrejmosťou, rovnako ako žiarovka v digestore nad sporákom. Na miesto stropného lustra skúste masívne lampy, ktoré umiestnite do rohov kuchyne. Pohrať sa môžete aj s cylindrom týchto lámp, nezostávajte u bielych.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *