Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

V dôsledku slabej informovanosti o všetkých možnostiach, ktoré bidet poskytuje, nie je jeho používanie v našich končinách až tak časté. Je však načase  to zmeniť. Bidety sú hygienickejšie, pohodlnejšie, šetrnejšie k životnému prostrediu a časom zistíte, že robia svoju úlohu omnoho lepšie ako klasický toaletný papier. 

Prevedieme vás základmi tohto konceptu, od typov bidetov, cez faktory ich výberu až po jednoduchú montáž. 

Základné typy bidetov 

Keď sa o niečo viac začnete zaujímať o túto problematiku, zistíte, že bidety môžeme rozdeliť do 2 hlavných kategórií, a to: 

  • Tradičné – oddelené od samotnej toalety, pričom namiesto nádrže na vodu majú zabudovanú bidetovú batériu. Ak máte dostatok priestoru a chcete sa vybrať touto cestou, zvoliť si môžete medzi závesným bidetom na stenu alebo bidetom na podlahu, ktorý je dostupný v rôznych štýloch a veľkostiach.  
  • Prídavné – sú súčasťou štandardnej toalety. Môže ísť o bidet zabudovaný do sedátka, prídavný bidet umiestnený pod záchodovou doskou či integrovaný bidet do WC (2v1) s bidetovou spŕškou. 

Ak disponujete rozmerovo menšou plochou kúpeľne alebo toalety, pravdepodobne siahnete po prídavnom bidete, ktorý nezaberie miesto navyše. Jeho výhoda okrem toho spočíva v jednoduchej inštalácii a cenovej dostupnosti

Bidetové príslušenstvo 

Bidetové sedátko – predstavuje toaletné sedadlo, ktoré vďaka svojim funkciám nahrádza úlohu samostatného bidetu. Hlavnou funkciou tohto sedátka je umývanie intímnych partií príjemným prúdom vody zo zabudovanej trysky, ktorá nahrádza toaletný papier. Na trhu je možné nájsť manuálne alebo elektronické sedátka, ktoré sa zvyčajne pohybujú vo vyššej cenovej škále. Okrem toho, luxusné modely ponúkajú aj množstvo iných prídavných funkcií, ako napríklad vyhrievanie či sušenie. 

Náš tip: Aké sú výhody bidetu?

Bidetový nadstavec – ide o najjednoduchšiu a najmenej nákladnú možnosť. Nadstavce sa vyznačujú praktickým dizajnom, nízkou cenou a rýchlou montážou pod každé WC sedadlo. 

Bidetová spŕška – ponúka väčšiu flexibilitu pri vykonávaní hygieny na toalete, pričom zdrojom vody je najbližšia vodovodná batéria. Môžete si zaobstarať samostatnú bidetovú spŕšku alebo sety, ktoré ponúkajú aj sprchovú hadicu, držiak či batériu. 

Hlavné faktory, ktoré pri výbere bidetu zvážiť 

Každý bidet, ktorý si zaobstaráte bude spĺňať svoju hlavnú funkciu – poskytovať precíznu hygienu intímnych partií. Nie je však bidet ako bidet. Niektoré odvádzajú svoju prácu jednoducho lepšie, pretože majú množstvo prídavných funkcií, ktoré ich používatelia určite ocenia. Aby ste mohli urobiť to najlepšie rozhodnutie, ponúkame vám súhrn základných faktorov, ktoré je potrebné pred kúpou vziať do úvahy. 

Tlak vody 

Na to, aby bidet dokázal efektívne plniť svoju úlohu, budete potrebovať dosiahnuť správnu úroveň tlaku vody. Príliš vysoký tlak môže byť nepríjemný a naopak, s nízkym tlakom nedosiahnete potrebný pocit čistoty. Tradičné bidety disponujú batériami, ktoré poskytujú možnosť nastaviť tlak na správnu úroveň. Niektoré bidetové sedadlá a nadstavce majú túto možnosť tiež, nie však všetky. 

Teplota vody

Možnosť nastavenia teploty vody v súčasnosti nájdete už aj pri lacnejších modeloch. Rozdiel je však v spôsobe ohrevu vody. Niektoré bidety sa pripájajú priamo k rozvodu teplej vody, teda k batérií. Iné majú svoj vlastný prietokový systém ohrevu vody, ktorý poskytuje teplú vodu okamžite. Zaujímať by ste sa mali aj o rozmedzie nastaviteľnosti teploty. 

Nastaviteľnosť 

Bidety a bidetové príslušenstvo ponúka určitý rozsah nastaviteľnosti, vďaka čomu si ich používanie môžete prispôsobiť vašim osobným potrebám. Výhodou je určite možnosť nastavenia:

  • polohy trysky – kam má prúd vody smerovať, aby ste sa nemuseli zbytočne krútiť,
  • tlaku vody – ktorý má  vplyv na samotnú funkčnosť bidetu, 
  • teploty vody – ktorá ovplyvňuje komfort. 

Elektrický alebo mechanický bidet

Táto otázka je relevantná hlavne pri bidetových sedátkach, ktoré prichádzajú v elektronickej alebo mechanickej verzii. Ostatné bidety a bidetové príslušenstvá zvyčajne nie sú elektrického charakteru a majú len minimum ďalších funkcií. 

Aj keď existuje možnosť manuálneho nastavenia niektorých atribútov, napr. tlaku vody a trysky pomocou mechanických ovládačov, elektrické zariadenia sú o krok vpred. Okrem jednoduchého dotykového ovládania ponúkajú aj prídavné funkcie ako vyhrievanie, jemné LED osvetlenie misy, sušič, oscilačné čistenie a iné

Montáž prídavných bidetov 

Inštalácia prídavných bidetov je pomerne jednoduchá. Pri bidetových sedátkach stačí odstrániť vašu súčasnú WC dosku, vymeniť ju za bidetovú resp. pridať len bidetový nadstavec a pripojiť ho na prívod vody do toalety. 

Bidetové spŕšky si vyžadujú inštaláciu v blízkosti vodovodnej batérie. Tá môže byť súčasťou umývadla, môžete použiť samostatnú bidetovú batériu pripevnenú k obkladom na stenách alebo zvoliť podomietkovú batériu, ktorá je sčasti skrytá. Pri tejto možnosti však musíte počítať s bidetom už pri budovaní kúpeľne. Dodatočné umiestňovanie je pracné a náročné. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *