Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Luxusný konferenčný stolík Massive S 110 cm sheesham

Dokážete si predstaviť obývaciu miestnosť alebo sedaciu súpravu bez odkladacieho stolíka? Jeho úloha v interiéri je skutočne dôležitá. Slúži na uloženie magazínov, kníh, nápojov, pochúťok pre návštevy a spoločenské hry. Viete však, aké rozmery, typ stolíka a materiál zvoliť? V tomto článku vám pomôžeme zorientovať sa v širokej ponuke konferenčných stolíkov.

Poradíme vám s výberom tých správnych rozmerov a prezradíme vám výhody a nevýhody jednotlivých materiálov.

Luxusný konferenčný stolík Massive S 110 cm sheesham
Luxusný konferenčný stolík Massive S 110 cm sheesham

Aké rozmery by mal mať konferenčný stolík?

Veľkosť plochy stolíka nezáleží len od vašich požiadaviek a samotného využitia. Aj tie, samozrejme, zohrávajú svoju rolu. No dĺžka stolíka by sa mala rovnať maximálne polovici dĺžky pohovky. Minimálna veľkosť je jedna tretina jej dĺžky.

Výška konferenčného stolíka by mala siahať približne do výšky vašich kolien keď sedíte. Nezabudnite medzi pohovkou a stolíkom nechať priestor aspoň pol metra. Vďaka tomu sa v jeho okolí budete pohybovať bez akýchkoľvek problémov. Priestor tak bude pôsobiť priestrannejšie. Ak sa vám to zdá ďaleko, vyberte si stolík s kolieskami, ktorý si v prípade leňošenia pri filme môžete prisunúť bližšie.

Ak si nie ste istí, ako do vášho interiéru zapadne stolík s konkrétnymi rozmermi a tvarom, vyznačte si ho na zemi pomocou pásky alebo kriedy. Nezabúdajte, že viac miest na sedenie pri stolíku ľahko získate pomocou taburetov a sedacích vakov. Naopak, ich presunutím získate v prípade potreby viac miesta.

Rozdelenie stolíkov podľa tvaru

Tvar konferenčného stolíka by sa mal čo najlepšie prispôsobiť miestnosti a ploche, kam ho plánujete umiestniť. Berte do úvahy aj odkladací priestor pod stolíkom, ktorý je v prípade niektorých oválnych stolíkov menší.

Hranaté stolíky

Obdĺžnikový alebo štvorcový tvar je efektívnym riešením s ohľadom na priestor. Tento tvar sa dokonale prispôsobuje pohovke. Je šetrný k miestu a pohyb okolo neho je jednoduchý. Výborne zapadne do priestoru uprostred sedacej súpravy. Obdĺžnik poskytuje dostatočnú plochu pre dekoráciu a praktické využitie.

Set 3 konferenčných stolíkov Fiesta meď
Set 3 konferenčných stolíkov Fiesta meď

Konferenčný stolík v tvare kocky môžete použiť v priestore medzi dvoma kreslami alebo gaučom a zvyškom zariadenia. Ďalšou výhodou týchto stolíkov je, že ich môžete umiestniť aj pri stene. Vhodným je aj použitie dvoch stolíkov v tvare kocky, ktoré môžete spojiť a oddeliť podľa potreby.

Oblé stolíky

Konferenčné stolíky s oblým tvarom sú náročnejšie na priestor. Pohyb okolo nich môže byť zložitý, no záleží aj od umiestnenia stolíka. Menší okrúhly stolík s priemerom približne 50 cm je vhodný medzi dve kreslá, prípadne vedľa gauču.

Konferenčný stolík Natural / mango
Konferenčný stolík Natural / mango

Oválny tvar je dlhší a v priestore plní podobnú funkciu ako obdĺžnikový tvar. Tento tvar patrí do väčšieho priestoru. V tom má zaručene svoje pevné miesto a estetickú funkciu.

Malé príručné stolíky

Výborným riešením pre menšie priestory sú malé príručné stolíky rôznych tvarov. Zvyčajne ide o okrúhly alebo kockatý tvar. Na trhu nájdete aj také stolíky, ktoré môžete zložiť alebo rozložiť v prípade nečakanej návštevy.

Stolíky s nastaviteľným tvarom

V ponuke konferenčných stolíkov nájdete aj také, ktoré môžete rozložiť. Podobne ako v prípade mnohých jedálenských stolov, v prípade potreby získate väčšiu plochu. Žiadna návšteva vás tak nezaskočí.

Stretnúť sa však môžete aj s konferenčnými stolíkmi, pri ktorých môžete upraviť aj ich tvar. Ide o moderné dizajnérske kúsky s rôznym prevedením. Často ide o dve alebo viacero častí, ktoré sa prekrývajú a ich pohybom môžete vytvoriť akoby viacero poschodí s väčšou celkovou plochou.

Rozdelenie stolíkov podľa materiálu

Drevené stolíky

Konferenčné stolíky z dreveného masívu sú zárukou kvality a dlhej životnosti, čo je ich hlavnou výhodou. Ich povrch je potrebné pravidelne ošetrovať lakom. Stačí raz za dva alebo tri roky. Nevýhodou môže byť vyššia cena.

Lacnejšou alternatívou sú drevovláknité dosky. Ich povrch je upravený špeciálnou fóliou alebo náterom. Vďaka tomu máte na výber obrovské množstvo farebných prevedení a imitácií dreva. Nevýhodou môže byť ich nižšia životnosť. Pri kvalitných kúskoch sa však odlupovania fólie a iného poškodenia povrchu nemusíte báť.

Bighome - Konferenčný stolík SPAN - prírodná
Bighome – Konferenčný stolík SPAN – prírodná

Sklenené stolíky

Ide o moderné kúsky s obľúbeným využitím aj v kancelárii a čakárni. V prípade priehľadného skla uvidíte obsah odkladacej plochy pod stolíkom. To môže viacerých ľudí rušiť. Povrch skla je hlučnejší, jeho čistenie je však jednoduché. Výhodou stolíkov so skleneným povrchom je, že miestnosť vďaka tomu pôsobí priestrannejšie.

Kovové stolíky

Zvyčajne ide o kombináciu kovu a skla alebo dreva. Železné stolíky s tmavým povrchom sú obľúbené napríklad v modernom urbanistickom štýle. Strieborné stolíky vytvárajú exkluzívny dojem. Medené stolíky sa výborne hodia k orientálnemu štýlu. No svoje využitie nájdu v každej obývačke s krémovými odtieňmi.

Konferenčný stolík Movement meďený
Konferenčný stolík Movement meďený

Originálne kúsky

Ak do svojho interiéru hľadáte jedinečný a kreatívny kúsok, ktorý zaujme, originálny konferenčný stolík je tou správnou voľbou. V takom prípade môže ísť napríklad o kombináciu prírodných materiálov a skla. Nohy stola môžu napríklad tvoriť opracované konáre alebo kusy dreva.

Povrch môže byť vytvorený napríklad z rozmernej tácky. Originálny stolík si môžete vytvoriť aj sami a z prakticky čohokoľvek. Fantázii sa hranice nekladú. Môžete tak oprášiť staré debny z podkrovia alebo drevené sudy. Skvelou a lacnou alternatívou je vlastnoručne vyrobený stolík z paliet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *