Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Jeden by si mohol povedať, že vybrať žiarovku predsa nie je žiadna veda. Stačí poznať potrebný obvod závitu, veľkosť či tvar, aký chceme, a samozrejme tiež jej výkon. Ono to ale predsa len nie je tak jednoduché a výberu žiaroviek by sme mali venovať čas a dostatočné premyslenie. Rolu hrá svietivosť jednotlivých žiaroviek, ale aj to, do akej izby ich zamýšľame dať.

Ilustračný obrázok, zdroj

Obývačka

V obývacej izbe sa stáva trendom mať viac svetelných zdrojov. To umožňuje korigovať atmosféru vhodnú na konkrétnu situáciu alebo činnost, na ktorú sa chystáte, či už ide o vítanie návštevy, čítanie alebo sledovanie televízie. Jeden luster v prípade tejto miestnosti nestačí. Vhodné sú tu doplnková osvetlenia v podobe stojacích a stolových lámp alebo LED pásik.

Pre prácu či čítanie sú vhodnejšie svetlá s väčším výkonom. To znamená žiarovky s objemom 60 W. Pre odpočinok potom postačí slabšia žiarovka o 40 W. Televízor by ste nemali sledovať za úplnej tmy, namáhajú sa pri tom zbytočne oči. Zmiernenie kontrastu môžete vyriešiť LED páskou natiahnutú nad televízorom.

Kuchyňa

Osvetlenie v kuchyni by malo byť predovšetkým praktické a musí plniť správne svoj účel. Okrem hlavného stropného osvetlenia a svetla z digestora nie je na škodu pridať pár ďalších funkčných svetelných zdrojov. Modernými sú LED pásiky a lištové osvetlenie umiestnené na spodku horných skriniek, ktoré vám uľahčí prácu na kuchynskej linke. Nebude vám tak vadiť, keď si svojím telom zatienite prívod hlavného svetla. Vhodné sú tiež bodové svetlá nad kuchynskými ostrovčeky či barom.

Aby sa nám nemenil odtieň surovín a zachovala sa verná farba, je vhodné použiť v kuchyniach žiarovky v bielych farbách.

Spálne

Výber svetla do tejto izby nemusí byť nijako jednoduchý. Na jednej strane sú vhodné tlmenejšie farby centrálneho osvetlenia pre útulnú atmosféru. Niektorí si však v spálňach čítajú, háčkujú či žehlia, potrebujú teda kvalitné osvetlenie. Tento problém možno opäť vyriešiť viacerými zdrojmi svetla. Na nočné stolíky kúpte stolové lampičky, k zrkadlu potom stojacu lampu.

Pozor na výber farby svetla, do spálne sa hodia skôr teplejšie farby. Studené odtiene či dokonca LED svietidlá v nás môžu vyvolať pocit, že je stále denné svetlo a vy by ste mohli mať problém pri zaspávaní.

Detské izby

V detských izbách je potrebné zvážiť vek dieťaťa a jeho konkrétne potreby. Iné svietidlá budete zháňať dieťaťu predškolského veku a iné zase pre školáka, ktorý trávi čas písaním domácich úloh. Opäť možno riešiť viacerými zdrojmi svetla, ktorá môžete prikúpiť podľa potreby.

Všeobecne však platí, že pre deti je vhodné kupovať bezpečnostné žiarovky, ktoré sa nezahrievajú a deti sa tak nemôžu spáliť. Svietidlá by mali byť z nerozbitných materiálov. Vhodné sú napríklad LED žiarivky.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *