Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, koľkokrát denne sa pozriete do zrkadla? Podľa štúdií viac ako 20-krát! Zrkadlá by sme mohli označiť ako najpoužívanejší doplnok v byte alebo v dome. 

Pomáhajú nám pri skrášľovaní, odhalia všetky nedokonalosti a sú dizajnovým odrazom každej domácnosti. Je preto nesmierne dôležité, vybrať si perfektný kúsok. Ako si poradiť s kúpou dokonalého zrkadla?

Aké typy zrkadiel poznáme? 

Nástenné zrkadlá

Na umiestnenie nástenných zrkadiel nepotrebujete vyčleniť žiadny špeciálny priestor – vešajú sa totiž na stenu. Princíp zavesenia funguje rovnako, ako v prípade obrazov. Zo zadnej strany zrkadla nájdete malý háčik, vďaka ktorému bude váš nový doplnok pevne držať. 

Voľne stojace zrkadlá

Voľne stojace zrkadlá nájdete vo všetkých veľkostiach a prevedeniach. Či už preferuje masívne rustikálne typy, jednoduché minimalistické prevedenia alebo prekombinované princeznovské štýly – na svoje si určite prídete. Výhodou voľne stojacich zrkadiel je, že ich môžete jednoducho prenášať na akékoľvek iné miesto. 

Nalepovacie zrkadlá

Nalepovacie zrkadlá môžete umiestniť na stenu alebo dvere. Rovnako, ako pri nástenných zrkadlách, ani nalepovacie vám nezaberú veľa miesta. O povrch sa prichytia pomocou špeciálneho lepidla. 

Kozmetické zrkadlá

Kozmetické zrkadlá ponúkajú spravidla 2 typy odrazu. Prvý odraz je klasický, druhý je niekoľko násobne zväčšený. Zoomovaný odraz slúži najmä ako pomôcka pri líčení. Praktickosť, spojená s nízkou cenou, poteší každú profesionálnu vizážistku, ale aj bežnú ženu.

Tip na inteligentné zrkadlo pre vizážistky nájdete TU.

Polohovateľné zrkadlá

Polohovateľné zrkadla vám umožnia pozrieť sa na svet z rôznych uhlov. Pokiaľ hľadáte zrkadlo, ktoré sa maximálne prispôsobí vašim požiadavkám, polohovateľný typ vás príjemne prekvapí.

Stolné zrkadlá

Zrkadlá na stôl majú nielen praktickú, ale aj dizajnovú funkciu. Umiestniť ich môžete na stôl, toaletný stolík alebo policu a dotvoriť tak priestor. Vybrať si môžete napríklad minimalistický industriálny štýl alebo luxusné zdobené prevedenie. 

Ako si vybrať rám zrkadla? 

Našli ste svoj vysnený typ zrkadla a myslíte si, že máte vyhraté? Tak to ste na omyle. Výber správneho zrkadla je iba polovica úspechu. Rovnako dôležitý je aj rám, ktorý má najmä estetickú úlohu. Musí farebne a štýlovo korešpondovať s miestnosťou a zároveň byť dostatočne zaujímavý.

Ako zvoliť ten správny? 

Drevené rámy

Rámy z dreva ponúkajú naturálnosť a jednoduchosť. Sú vhodné do vidieckych a rustikálnych domácnosti, ale aj do priestoru, ktorý potrebuje troška zjemniť. Rámy sú pevné a na povrchu ošetrené, preto si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. 

Plastové rámy

Rámy z plastu sa hodia do industriálnych a moderných miestností. Vyznačujú sa nižšou cenou a nenáročným prevedením. 

Kovové rámy

Kovové rámy sú maximálne pevné a odolné voči poškodeniu. Pôsobia minimalisticky a chladne a sú perfektným doplnkom do klasických a industriálnych izieb. 

Sklenené a brúsené rámy

Sklené a brúsené rámy ponúkajú jemný a príjemný dizajn. Sú elegantné, dizajnové a ľahko kombinovateľné. 

Zrkadlá bez rámu

Zrkadlá bez rámu ponúkajú dve varianty – jednoduchý a dizajnový. Prvá varianta sa vyznačuje nerušivým a minimalistickým prevedením. Slúži najmä na rozjasnenie a zjemnenie priestoru. Druhý typ sú dizajnové zrkadlá, ktoré môžu byť prepojené napríklad formou mozaiky.

Ako si vybrať vhodné zrkadlo podľa miestností?

Správne umiestnené zrkadlá dokážu s vašim priestorom doslova divy. Miestnosť môžu opticky zväčšiť, pridať do nej dostatok svetla. Aké typy sú najvhodnejšie do jednotlivých izieb? 

  • zrkadlo do kúpeľne – nalepovacie alebo závesné zrkadlo
  • zrkadlo do predsiene a chodby – nalepovacie zrkadlo, závesné zrkadlo, stojace zrkadlo
  • zrkadlo do spálne a obývačky – všetky typy zrkadiel

Tipy na vhodné umiestnenie zrkadla v interiéri nájdete TU.

Špeciálne vlastnosti zrkadla

Niektoré zrkadlá ponúkajú zabudované špeciálne vlastnosti. Nie, byt za vás neupracú, no môžu vám uľahčiť niektoré každodenné činnosti. Zrkadlo s osvetlením ponúka dostatok svetla pri líčení a upravovaní. Poslúži aj ako doplnkový zdroj svetla v prípade veľkých priestorov. 

Vďaka zrkadlu s hodinami zasa nebudete nikdy meškať. Hodiny môžu byť zabudované v ráme zrkadla alebo priamo na odrazovej ploche.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *