Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Po zimnom spánku potrebuje záhrada pripraviť na ďalšiu sezónu. Či už máte záhradu v záhradkárskej oblasti alebo pri vlastnom dome, je dôležité mať možnosť si niekam uskladniť náradie.

Schovávate ho v drevenej debni a už sa vám tam nezmestí? Musíte vybrať všetko von, aby ste našli vidly, ktoré sa schovávajú až na samom dne? Vozíte si z domu kosačku, pretože ju nemáte na záhrade kam uschovať? Záhradný domček vám pomôže tieto problémy vyriešiť. Budete mať všetko dôležité po ruke, chránené nielen pred rozmarmi počasia, ale aj pred zlodejmi.

Ak neviete, ako si záhradný domček vybrať, poradíme vám. Dnes však máte možnosť nechať si ho vyrobiť na mieru. Spoločnosť Gardeon sa, okrem iného, venuje aj domčekom do záhrady na kľúč a ten váš navrhne presne podľa predstáv.

Čo od domčeku očakávate?

Pred zaobstaraním domčeku zvážte vaše požiadavky vrátane výhľadu do budúcnosti. Radšej počítajte s najhorším – s tým, že sa vaša zbierka náradia a záhradného nábytku rozrastie. Aby ste potom za rok nebúrali a nerozširovali.

    • Čo teda zvážiť pred kúpu?
    • Na čo má domček slúžiť? K úschove alebo aj k prespaniu?
    • Čo do neho chcete schovať?
    • Budete doň zavádzať elektrinu?
  • Aký typ domčeku zvoliť?

Domčeky možno radiť do dvoch kategórii. Rýdzo účelové a tie s rozšíreným využitím. Prvé sú veľkostne do 10 m² a patria sem plastové, plechové alebo menšie drevené domčeky. Druhá kategória sa pohybuje od 12 – 25 m² a slúži ako malá chata.

ZÁHRADNÝ PLASTOVÝ DOMČEK MANOR

Najviac predávané sú drevené domčeky. Drevo krásne splynie s prostredím záhrady a vnáša do nej svoje čaro. Uvažujete o možnosti občasného prespanie na záhrade? Potom vyberte domček s oknami, prípadne s pergolou či predzáhradkou. Získate miesto na odpočinok a ak necháte vinič plaziť sa po pergole, bude úžitok na konci leta umocnený sladkým hroznom.

Drevený domček nepostavíte sami. Sú potrební aspoň dvaja. S kúpou si však môžete objednať rovno montáž, takže vám odpadá hľadanie pomocníka. Pre domčeky väčších rozmerov sa nezaobídete bez stavebného povolenia a betónové základnej dosky. Aby vám domček slúžil dlhé roky, dajte pri výbere pozor na druh dreva a nezabúdajte na pravidelnú údržbu. Ochranný náter je nutné aplikovať po zostavení, a potom ideálne každý rok.

Ďalšími vhodnými materiálmi pre výrobu domčekov sú plast alebo plech. Domčeky z týchto materiálov sa hodia len pre uskladnenie. Ich výhodou je jednoduchá montáž a bezúdržbovosť. Nevýhodou plastových domčekov je ich nízka váha. Zvážte možnosť ukotvenia do zeme.

Pokiaľ chcete plast, ale páči sa vám drevo, nezúfajte. Plastové domčeky sa vyrábajú aj v dekore dreva. Domčeky z týchto materiálov bývajú lacnejšie oproti dreveným polovičkám. Nepotrebujete na ne stavebné povolenie a ľahko si ich postavíte sami. Plech má navyše dlhú životnosť a niektorí výrobcovia dávajú dlhú záruku na prehrdzavenie dielov.

ZÁHRADNÝ DOMČEK PLOCHA 229 X 287 CM (MAHAGON)

Ideálne rozmery

Chcete domček používať len pre uskladnenie? Potom vám bude stačiť veľkosť 3 x 4 m. Uvažujete v ňom tu a tam prespávať? Potom voľte minimálne pôdorys s rozmermi 4,5 x 8 metrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *