Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pracovné a rodinné povinnosti, záväzky, ktoré vo vašom živote máte, sa niekedy môžu javiť ako nikdy nekončiaci sa proces. Aké by to bolo, keby ste si našli čas na pokojný odpočinok vo vonkajšom priestore alebo na záhrade?

Záhrada môže byť dokonalým miestom na trávenie času, najmä pri relaxácii a odpočinku. Máme pre vás niekoľko tipov na to, ako si z vašej záhradky môžete vytvoriť dokonalú oázu.

Vytvorte si priestor

Aj keď upratovanie možno nie je práve vaša obľúbená činnosť, vyčistí vám myseľ. Takže stačí len niekoľkokrát zamiesť metlou, preriediť záhradné predmety, ktoré si chcete nechať a odložiť ich do kôlne alebo úložného priestoru. 

Vyhoďte všetko, čo je pokazené a už vám neslúži. Keď vyhadzujete nepotrebné veci, zbavujete sa aj nepotrebných myšlienok. Ten uspokojivý pocit, ktorý získate, keď bude všetko upratané, bude ťažko nahraditeľný.

Urobte si záhradu pohodlnou

Najlepším spôsobom, ako si užiť pobyt vonku, je pohodlne si ľahnúť alebo si posedieť v relaxačnej atmosfére. Sedenie je jedna vec, ale pohodlná sedacia súprava, sedačky alebo lehátka vám skutočne umožnia natiahnuť sa a relaxovať. Či budete ležať pod slnečníkom, pri bazéne, alebo v záhradnej vírivke, je na Vás. 

Viac zelene vo vašej záhrade

Odumreté rastliny sú dobrým dôvodom na návštevu záhradného centra. Farebné kvety a rôznorodá škála rastlín dodajú vašej záhrade prirodzený impulz. Nechajte sa inšpirovať najnovšími trendmi. Na vytvorenie pokojnej atmosféry vo vašej záhrade kombinujte zelené a biele rastliny v rôznych častiach vašej záhrady.

Dodajte viac atmosféry

Pomocou kvetináčov, sviečok, obrázkov, plagátov a vankúšov môžete vyzdobiť vašu záhradu a vytvoriť farebnú a upokojujúcu atmosféru. Pozrite sa do vašich skríň, či v nich sú doplnky alebo dekorácie, ktoré by ste mohli použiť. 

Môžete navštíviť aj obchod s tovarom z druhej ruky, kde si môžete vyzdvihnúť niekoľko predmetov za výhodnú cenu a dať záhrade úplne nový imidž. Už sa vám nepáčia farby vašich starých kvetináčov? Zaobstarajte si farbu a dajte im druhý život. 

Vírivka

Čo môže byť viac upokojujúce ako záhradný kúpeľ? Či už je to bazén, vírivka pre dvoch alebo taká, do ktorej sa zmestí aj viac osôb, horúca voda a bubliny stelesňujú relaxáciu.

Tip: Ak vám rozpočet alebo priestor neumožňuje kúpu vírivky, zvážte iný vodný prvok, ako napríklad malé záhradné jazierko, alebo fontánu. Aj samotný zvuk vody má upokojujúci a regeneračný účinok.

Vytvorte si súkromie

Súkromie je neoddeliteľnou súčasťou odpočinku. Oddelenie záhradky stenami alebo živými plotmi vhodnej výšky vám poskytne dostatočný pocit súkromia. Strecha nad hlavou zvyšuje tento pocit intimity a zároveň poskytuje potrebný tieň.

Osvetlenie

Ďalším dôležitým prvkom v záhrade je správny druh a umiestenie osvietenia. Letné večery v záhrade možno tráviť relaxom rôznymi spôsobmi. Vonkajší priestor je dokonalým miestom na odpočinok osamote, ale aj v skupine priateľov, napríklad pri ohni. 

Na tento účel by bol ideálny krb alebo jednoduché záhradné ohnisko. Oheň je zaujímavým prvkom, ktorý podporuje dobrá náladu. Pobyt vonku poteší aj v chladnejších dňoch.

Ďalšou večernou zábavou, ktorá poteší rodinu aj hostí, je záhradné kino. Natiahnutá látka alebo iný typ obrazovky, notebook, projektor, reproduktory, priestor na posedenie, občerstvenie a okolité osvetlenie, je zaručeným receptom na nezabudnuteľný večer.

Tip: Pre vašu bezpečnosť. Ak budete rozmýšľať o osvetlení pri bazénoch alebo oblastiach, ktoré môžu byt vlhké, nezabudnite na zníženie elektrického napätia pomocou transformátora

Využite výhodu rozhľadu

Oddych na terase alebo v záhrade s nádherným výhľadom je pre mnohých ľudí lákavou záležitosťou. Každý z nás potrebuje pár chvíľ pokoja osamote. Pokiaľ máte záhradu s krásnym výhľadom, nehanbite sa a vytvorte priestor, z ktorého si môžete vychutnať výhľad na okolitú prírodu. Neblokujte si výhľad stromami a živými plotmi, ani záhradným nábytkom.

Oddychujte

Na internete nájdete množstvo relaxačných techník a cvičení, ale odpočinúť si môžete aj pri počúvaní vašej obľúbenej hudby. Robte niečo, čo vás baví. Alebo jednoducho nerobte vôbec nič. 

Pamätajte, že nie vždy musíte čakať na správny čas. Nechajte všetky telefóny a ďalšie elektronické zariadenia v interiéri a užívajte si prírodu. Takto nájdete pokoj a všetko ostatné počká.

Váš vonkajší obytný priestor má určite veľa potenciálu. Môže vám poskytnúť slnko, tieň, čerstvý vzduch a potešenie z vecí, ktoré máte radi. Vychutnajte si všetko, čo ponúka a zvážte naše rady k tomu, ako si pretransformovať váš priestor na relaxačnú oázu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *