Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Máte to šťastie, že súčasťou vášho bytu je aj lodžia? Okrem pohodlného miesta na sušenie bielizne, tak hneď máte aj ďalšie úložné priestory na odkladanie lyží, bicykla. Lodžia je miestom, kde si dokonca zariadite útulný kútik pre prácu. Aby ste si ju naozaj užili a nebol to len ďalší priestor, kam padá prach, prispôsobte si ju pre svoje potreby – vymaľovaním, položením exteriérovej dlažby, zasklením a pridaním dekorácie v podobe vankúšov, koberčekov, kvetináčov a balkónového setu.

Nezabudnite, po čom šliapete

Tak ako pri každej rekonštrukcii a úprave interiéru, aj na lodžii by ste mali začať od podlahy. Z výroby sa tu nachádza zvyčajne len betón alebo kachličky. Oboje pôsobí dosť neútulným až studeným dojmom. Čo si takto zaobstarať balkónový koberec alebo dokonca štýlovú vonkajšiu dlažbuPoložiť tu samozrejme môžete aj linoleum. Výhodou týchto zmien je aj voľba farebného odtieňa a motívu, ktorý ladí so zvyškom priestor lodžie.

Balkónové koberce sa odlišujú od tých metrážových a kusových, ktoré si dávate do izieb. Sú vodeodolné, takže ich ľahko opláchnete čistou vodou. Údržba je teda rýchla a jednoduchá. Nie je potrebné nič vysávať. Farebných odtieňov u týchto kobercov existuje celý rad.

V prípade exteriérovej dlažby na balkón máte na výber množstvo farieb, vzorov a štýlov, vďaka ktorým vám lodžia poskytne štýlový oddych. Výhodou dlažby je jej dlhá životnosť a nenáročná údržba.

Ide sa zasklievať

Aj keď zasklenie nemusí byť lacná záležitosť, neváhajte a kúpte si ho. Nie je nad to využívanie priestorov aj v chladnejších mesiacoch. Vďaka zaskleniu nemusíte v zime sušiť v byte alebo v práčovni. Nechajte si namontovať šnúry na vešanie bielizne. Existuje viacero druhov závesných systémov. Niektoré sú aj polohovateľné. Takže so šnúrami zídete dolu, zavesíte bielizeň a zase šnúry vytiahnete hore a máte stále priestor na chodenie.

U zasklenia si môžete vybrať medzi tzv. posuvným systémom a bezrámovým otočným systémom. V prípade posuvného systému posúvate jednoducho s čiastkovými sklami lodžie do strán. Ak je to potrebné, krídla skiel je možné z osadenia vybrať. Druhý systém je o niečo viac prepracovanejší. Opäť môžete posúvať jednotlivé čiastkové skla do strán. Ale navyše je možné ľubovoľný počet skiel skladať k bočnej stene. Nie je potrebné teda nič vysádzať.

Ilustračný obrázok, zdroj

Zariaďujeme interiér

V lepšom prípade máte priestory lodžie omietnuté a vymaľované. V tom horšom, len surová stavba so základnou omietkou, budete musieť maľovať. Výhoda je v tom, že si môžete zvoliť farbu podľa vášho vkusu. Ak sú steny lodžie podľa vášho želania, prichádza najpríjemnejšia fáza celého zútulňovacieho procesu lodžie. Nastal čas sa zamyslieť, na aký účel mienite priestory predovšetkým využívať. Podľa toho budete nakupovať príslušný balkónový nábytok.

Cyklisti a ďalší športovci uvítajú stojany na bicykle, snowboardy alebo lyže. Zavesiť ich môžete aj na steny. Pozdĺž bočných stien lodžie si privrtáte aj policové systémy, kam môžete odložiť nepoužívané veci v danej sezóne.

Radi grilujete, ale nemáte vlastnú záhradu? Potom si kúpte menší gril, malý balkónový stolík s dvoma stoličkami a letná grilovačka na lodžii môže začať. V tomto prípade uvítate aj nejaké osvetlenie do priestorov lodžie, aby ste neboli obmedzení západom slnka. Odporúčame nástenné svetlo alebo nejaké lucerničky, prípadne soľné lampičky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *