Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Akonáhle si vyberiete bodové osvetlenie, je na rade dôležité rozhodovanie o tom, kam budú jednotlivé svetla umiestnené a kam budú presne mieriť. Pokiaľ toto poriadne nepremyslíte, môže vás pohľad na výsledok naozaj sklamať. Poďte si s nami posvietiť na to, ako rozmiestniť bodové svetlá v byte.

Rozmiestnenie bodových svetiel zásadným spôsobom ovplyvňuje to, ako bude konkrétny priestor pôsobiť a ako sa vám v ňom bude žiť. Nesprávne umiestnené svetlá môžu opticky uberať miesto a vytvárať stiesnenú atmosféru. Všeobecne platí pravidlo, že by ste prvé bodové svetlo mali umiestniť k hlavnému bodu celej miestnosti. Tým môže byť napríklad jedálenský stôl, kreslo, alebo sedacia súprava.

Pred inštaláciou: Rozustup bodových svetiel

Približne jeden meter od tohto svetla začnite s inštaláciou ďalších svetiel. Ak máte vysoké stropy, môžete si dovoliť väčšie rozostupy. Rozhodne nezačnite jednotlivé svetla inštalovať len tak, bez toho aby ste si niečo vopred zmerali.

Radi meníte pozíciu nábytku a celkovo vám vyhovuje, keď pri zmenách v interiéri máte voľnú ruku? Bodové svetlá nejakým veľkým presunom práve dvakrát nefandia, a preto je praktické pri výbere rovno staviť na výklopné bodovky. Tie si dokážete bez komplikácií nasmerovať presne tam, kam potrebujete.

Eglo 95467 – LED podhľadové svietidlo FUEVA 1 1xLED/5,5W/230V

Ako rozvrhnúť bodové svetlá, aby ste dobre videli

A ako bodovky nastaviť? Ideálne je osvietiť hlavné body záujmu, steny pre zväčšenie priestoru a ak máte tú možnosť, tak nevynechajte ani dekoratívne prvky. Tým, že ich umiestnite do svetla, vynikne ich krása. Skvelým príkladom sú sošky, knižnice, vázičky a obrazy. Akonáhle na ne začne dopadať večer a v noci svetlo, rozohrajú nádhernú hru o pozornosť.

Tiene sú žiaduce v spojení so zaujímavými predmetmi, ale na stenách už im to toľko nepristane. Dávajte svetlá aspoň meter od rohov, aby boli riadne osvetlené. V opačnom prípade v nich budete mať tiene. Tie opticky zmenšia celú miestnosť.

Nežite v tme a rozmiestnite bodové svetlá v izbe

Prebývať v priestoroch, kde nie je k dispozícii dostatok svetla, nie je v prípade bežného bývania práve dvakrát príjemné. A nastavenie bodového osvetlenia s tým má veľa spoločného. Keď nie je rozmiestnenie bodových svetiel po miestnosti rovnomerné a vy kvôli tomu musíte nejaké miestečka prehliadať, vyplatí sa zaobstarať ďalší zdroj svetla. Aj malá lampička na stolíku dokáže problémy vyriešiť. Ďalším dôležitým faktorom je žiarovka. Pri jej výbere do bodových svetiel nepozerajte len na cenu, ale aj na farbu svetla a ďalšie parametre. Nie je nič horšie, ako keď do jednej zostavy svetiel nakombinujete žiarovky, ktoré sa vám podarilo zozbierať v domácnosti.

Eglo 31689 – SADA 3x LED Podhľadové svietidlo TEDO 3xGU10-LED/5W/230V

Bodovky: svetlo vášho bývania

Bodové osvetlenie je cenovo dostupné, nezaberá prakticky žiadne miesto a hlavne umožňuje priestor nasvietiť podľa individuálnych potrieb. Poslednej spomínanej výhody sa neváhajte chytiť a všetko si prispôsobte. Pomôžu vám v tom hlavne výklopné verzie a vyššie spomínané rady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *