Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Veľký prehľad kladov a záporov pri voľbe materiálu detskej postele, pravidlá pri výbere prvého samostatného lôžka aj kúpu tých ďalších, stručný sprievodca normami a certifikáciou a ďalšie praktické rady. To všetko sa teraz dozviete.

Aký vybrať materiál?

Výber materiálu by mal byť váš prvý krok po rozhodnutí sa ku kúpe detskej postele. Každý z materiálov má svoje klady aj zápory. Vyberte variant najvhodnejší pre vás.

 Masívne drevo Drevotrieska a lamino Kovové a kované Čalúnené
 Cena – Stredne drahé + Najlacnejší variant – Drahé + Lacné
 Odolnosť + Trvanlivé
 + Ľahko opraviteľné
  – Náchylné na poškriabanie
 – Kratšia trvanlivosť
 – Špatná opravitelnosť
 + Vysoká tvrdosť
 + Maximálna životnosť a odolnosť voči poškodeniu + Stredne dlouhá životnosť
 – Obtiažne opravy
 Zdravie + 100% zdravotne nezávadné – Obsahuje lepidlá a iné syntetické látky. Zdravotnú nezávadnosť zaisťují normy.  + Vhodné pro alergikov  – Nie sú vhodné pro alergikov
 Údržba – Stredne obtiažna. Vhodná  občasná starostlivosť o drevo. + Velmi ľahká, stačí otrieť vlhkou    handričkou.  + Veľmi jednoduchá  – Obtiažna
 Vzhľad + Originálne, hrejivé  + Velký výber motívov, štruktúr a   farieb   – Design nie je vždy  vhodný do detskej izby.  + Velký výber motívov,štruktúr    a farieb

Ktoré rozmery sú správne?

Aj keď sú k dostaniu postele menšie, optimálna šírka je 90 cm. Užšie voľte len ak viete isto, že vaše dieťa spí pomerne pokojne. Dĺžka lôžka závisí na výške dieťaťa. Malo by byť vždy aspoň o 30 cm dlhšie. Počítajte s rastom dieťaťa. Posteľ je potrebné zaobstarať s dostatočnou rezervou rozmerov, alebo ju časom vymeniť za aktuálnejší kúsok.

Aké sú zásady zdravého spánku pri voľbe postele?

  1. Volte kvalitný rošt a matrace. Chrbtica dieťaťa sa stále vyvíja a je teda náchylnejšia k nevhodnému vonkajšiemu pôsobeniu.
  2. Rošt by mal byť pevný a zniesť aj menej opatrné zaobchádzanie a bláznenie. Zároveň musí umožňovať matrac vetrať.
  3. Miestnosť, v ktorej dieťa spí, by mala byť dobre vetraná. Aj ten najdrahší matrac nesplní svoj účel, ak bude vlhký a zatuchnutý.
  4. Matrac je jedným z najdôležitejších súčastí postele. Zásada zlatej strednej cesty platí aj tu. Najvhodnejší je stredne tvrdý matrac.
  5. Praktické sú snímateľné a prateľné poťahy matraca. V prípade potreby je možné zohnať aj pogumované poťahy či prestieradlá.
  6. Vzhľad a design hraje dôležitú úlohu v kvalite spánku. Vždy sa nám (aj deťom) bude lepšie spať v lôžku, ktoré sa nám páči.

Ako sa zorientovať v normách a certifikátoch?

Množstvo noriem, certifikátov a najrôznejších znakov kvality je na trhu detských postelí neskutočné množstvo. Pri výbere dbajte predovšetkým na kvalitu matraca.

Testovanie matracov

Kvalitný matrac je jedným s najdôležitejších atribútov zdravého spania. Spleťou certifikátov a log kvality sa zorientujete podrobnejším čítaním popisu obsahu testovania, ktorý by u každej dobrej certifikácie mal byť k dispozícii. Matrac by mal prejsť nasledujúcimi testami:

  • Mechanická odolnosť – veľmi cenená vlastnosť matraca detských postelí, predovšetkým preto, že lôžko nie vždy slúži malým ratolestiam len na spánok, ale občas aj k vystrájaniu.
  • Zdravotná nezávadnosť – záruky pri výbere hypoalergénneho alebo ortopedického matraca vám poskytne klinické testovanie, které musí byť u certifikácie uvedené.
  • Test ergonomických vlastností – dôležité skôr u dospelých užívateľov, vzhľadom k tomu, že vzrast a hmotnosť sa u detí rýchlo mení. Ergonomické vlastnosti berte teda do úvahy skôr u zariaďovaní študentskej izby.

Normy a certifikáty kvality výrobcu

Ak by ste podrobne študovali normy spojené s detským lehacím nábytkom, zistíte, že majú iba charakter odporúčania. Niektoré, predovšetkým tie, ktoré sa týkajú rozmerov, sú už dosť zastarané. Dôležitejšie sú normy v otázkach nosnosti a použitých materiálov a tie bývajú dobre kontrolované.

Medzi najdôveryhodnejších výrobcov a distribútorov patria spoločnosti s certifikátom kvality ISO.

Mnoho kvalitných detských postelí, nájdete tu https://www.e-kociky.sk/detske-postele/. Ak hľadáte iné vybavenie, nábytok či pomôcky pre deti, na e-shope E-kočíky toho nájdete naozaj veľa. Nezabudnite sa mrknúť aj na blog plný skvelých rád a nápadom nielen na zariadenie do detských izieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *