Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Ak zdieľate domácnosť so štvornohou „šelmou“, bude sa vám hodiť niekoľko tipov a praktických rád, ako pre ňu prispôsobiť interiér. Výsledkom bude spokojná mačka a tým pádom tiež vaša radosť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Život s mačkou v domácnosti dokáže byť veľmi zábavný a plný prekvapení. Rozhodne neplatí, že sa mačky najradšej len potulujú a tým pádom nepotrebujú zázemie. Naopak by ste im aj doma mali vytvoriť útočisko, v ktorom budú mať dostatok pohodlia a bezpečia. Ako na to?

Domáce džungle z kvetín

Gaučová mačka si tiež zaslúži kúsok prírody. V interiéri by vám nemal chýbať dostatok urastených rastlín. Počítajte s tým, že ich bude mačka s radosťou okusovať, prípadne sa bude medzi listami rastlín preplietať. To v praxi znamená dve veci. Rastliny nesmú byť pre mačky jedovaté a mali by byť stabilne podložené. Mačky si konzumáciou zelene udržujú zdravé trávenie, a preto je praktickejšou voľbou zaobstaranie si mačacej trávy. Tú môžete umiestniť napríklad na široký parapet okna. Mačacia tráva je k dispozícii v každom lepšom záhradníctve.

Výhľad z okna

Mačky milujú, keď môžu nerušene sledovať dianie za oknom. Pripravte pre mačku stanovište, z ktorého bude mať dokonalý prehľad. Iba si dajte pozor na to, aby zostalo okno zatvorené, prípadne v ňom bola inštalovaná transparentná mačacia sieť. V opačnom prípade riskujete, že sa vaša mačka rozhodne skočiť. Mačky síce vydržia pády z väčšej výšky ako mnoho iných domácich miláčikov, ale prečo zbytočne riskovať jej zdravie a vaše nervy.

Hrací kútik

Prevenciou pred zničeným nábytkom a mačacím vyčíňaním všade po domácnosti je inštalácia hracieho kútika, kde môže mačka tráviť čas. V kútiku by nemali chýbať škrabacie plochy, na ktorých si obrúsi pazúriky. Neváhajte pravidelne zakupovať nové hračky. Nemusí sa jednať o nič drahého. O staré hračky väčšinou mačky nejavia záujem, pretože sa im ich podarilo už „uloviť“.

Ilustračný obrázok, zdroj

Mačacia toaleta nemusí byť nevzhľadná

Veľmi častým problémom je umiestnenie mačacie toalety. Vycvičené mačky sú našťastie čistotné. Toaleta by mala byť na pokojnom mieste, ideálne niekoľko metrov od miesta, kde mačka dostáva kŕmenie. Toaletu môžete elegantne a šikovne ukryť napríklad do komody, stolíka či dizajnovej debničky. Nemusí tak byť vôbec na očiach.

Tu býva mačka!

Bývanie s mačkou nie je problém, keď nebudete prehliadať jej potreby. U vás doma sa jedná o malé úpravy, ktoré vás nebudú stáť veľa času a peňazí. V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že mačka sa musí cítiť maximálne v bezpečí. Všetko ostatné je už len o tom, aby ste mačke venovali pozornosť a dokázali spoznať, kedy niečo potrebuje. Od chvíle, kedy si mačku zaobstaráte, je potrebné počítať s tým, že sa o priestor delíte. Nemožno teda mačke vyhradiť iba nejaký malý roh a počítať s tým, že bude šťastná. Bez ohľadu na veľkosť bývania by malo mať zviera dostatok miesta pre všetky jeho potreby od hrania po spánok.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *