Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Počuli ste už o zázračnej byline, ktorá sa volá pestrec mariánsky? Vzhľadom na jej neustále narastajúcu popularitu predpokladáme, že pravdepodobne áno. Každopádne, latinsky sa nazýva Silybum marianum. Spoznáte ju podľa sýto fialových kvetov, ktoré môžu na prvý pohľad pripomínať bodliaky. Na rozdiel od bodliaka však pestrec ukrýva mnoho blahodarných účinkov na ľudské telo. Spoznajte niektoré z nich! Poradíme vám, ako pestrec mariánsky užívať.

Zdroj:shutterstock.com

Zázračný pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky môžeme bez akéhokoľvek ostychu označiť za zázračnú bylinu. Veľký podiel na tomto prívlastku majú najmä zdraviu prospešné látky, ktoré v sebe obsahuje. Konkrétne môžeme spomenúť sylimarín, antioxidantny, bioflavonoidy a flavolignany. A okrem toho, pestrec mariánsky je známy aj neopomenuteľným obsahom bielkovín, vlákniny, vitamínov a kyseliny linolovej a olejovej.

Aké účinky má pestrec mariánsky?

Rovnako ako CBD olej, aj pestrec mariánsky má hneď viacero pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. A to vďaka vyššie zmieňovanému obsahu mnohých zdraviu prospešných látok. Takzvaný ostropestrec:

  • aktívne regeneruje pečeň,
  • obnovuje pečeňové bunky,
  • účinne detoxikuje pečeň,
  • pomáha v snahe znížiť cholesterol,
  • priaznivo pôsobí na žlčník,
  • dokáže pomáhať pri migrénach,
  • prispieva k lepšiemu tráveniu,
  • môže chrániť organizmus pred neželanými účinkami liekov,
  • pozitívne ovplyvňuje potenciu a erekciu.

Ako užívať pestrec mariánsky?

Aby ste si zaistili čo najviac pozitívnych účinkov pestreca mariánskeho, mali by ste vedieť, ako ho správne užívať. Vedzte však, že máte hneď niekoľko možností. No pravdou je, že nie všetky sú také efektívne, ako by sa mohlo zdať.

Najúčinnejšie sú drvené semená

Nič viac, nič menej. Najúčinnejším spôsobom, ako vyťažiť čo najviac zo zázračného pestreca, je konzumácia jeho drvených semien. Dávajte si však pozor. Semená by nemali prísť pri drvení do kontaktu s kovom, prípadne s vysokými teplotami nad 40 stupňov Celzia. Vráťme sa ale k podstate. Prečo je drvený pestrec najúčinnejší?

Zdroj:shutterstock.com

Drvené semená si totiž zachovávajú najvyšší podiel zdraviu prospešných látok, ktoré sú v tomto prípade navyše najlepšie vstrebateľné. Môžete s ich dopriať až 4-krát za deň – zakaždým v podobe 1 čajovej lyžičky. Najlepšie urobíte, keď budete drvený pestrec užívať zhruba trištvrte hodinu pred jedlom alebo po jedle. Samozrejme, pre ľahšiu konzumáciu odporúčame každú dávku zapiť dostatočným množstvom vody.

Náš tip: Pokiaľ vám takýto spôsob užívania príliš nevonia, no aj napriek tomu si chcete zaistiť čo najlepší účinok pestreca, drvené semená si môžete zamiešať napríklad do jogurtu alebo džúsu. No a populárnym je aj jeho užívanie priamo v smoothies, čo oceňujú najmä aktívne žijúci ľudia.

Dobrou alternatívou je čaj z pestreca mariánskeho

Počas chladných jesenných a zimných dní určite uvítate aj možnosť užívať pestrec mariánsky v podobe zdravého čaju. Aj v tomto prípade môžete rátať s vysokým obsahom aktívnych látok. Čaj z pestreca odporúčame najmä za účelom detoxu organizmu alebo posilnenia pečene. Poradíme vám, ako si takýto účinný čaj pripraviť.

Za zmienku stoja 2 možnosti, ako si pripraviť čaj z pestreca – z drvených semien alebo priamo z čajového vrecúška. V oboch prípadoch platí, že pestrec by ste nemali zalievať vodou, ktorá by presahovala vyššie zmieňovaných 40 stupňov Celzia. Prišli by ste tak o to najzdravšie a najlepšie, čo vám môže ponúknuť. Zalejte teda čajové vrecúško alebo približne 1 čajovú lyžičku drvených semien vlažnou vodou a nechajte lúhovať aspoň 15 minúť. Čaj v prípade potreby následne sceďte a podľa chuti pridajte med.

Zdroj:shutterstock.com

Ďalšie možnosti ako užívať pestrec

Najefektívnejšie a zároveň najobľúbenejšie spôsoby, ako užívať pestrec mariánsky, predstavujú drvené semená a čaj. Okrem toho je však dobré vedieť, že takzvaný ostropestrec mariánsky môžete užívať aj ako tinktúru, olej, tablety, kapsule či celé semená. Je len na vás, pre akú formu sa rozhodnete. Každopádne vám však odporúčame poradiť sa o tom s vaším lekárom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *