Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Posteľ pre deti by mala byť v prvom rade maximálne bezpečná a praktická. Predsa len musí niečo vydržať. Ako postupovať pri výbere postele, v ktorej si vaše ratolesti budú užívať sladké sny?

Detská izba pre dievčatká, zdroj


Výber postele pre deti sa rozhodne nevyplatí uponáhľať. Jej vlastnosti majú zásadný vplyv nielen na kvalitu spánku, ale aj na bezpečie a vývoj dieťaťa. Posteľ, ktorú vyberiete, musí byť dostatočne kvalitná, aby prežila všetky hopsania a detské hry. Zároveň však musí byť bezpečná, aby minimalizovala riziko zranenia. V neposlednom rade hrá úlohu aj dizajn. Dieťaťu by sa posteľ mala páčiť. Na čo si pri výbere dať pozor?

Materiál pre detskú posteľ

Prvým krokom pri hľadaní detskej postele je voľba materiálu, z ktorého bude posteľ vyrobená. Vami zvolený materiál by mal byť dostatočne pevný a bezpečný. Cenovo dostupnou voľbou je drevený masív, ktorý je v prípade vhodného náteru úplne zdravotne nezávadný a odolný proti oderu.

Výhodou dreva je jeho dlhá životnosť. Detské vyvádzanie drevo bez komplikácií prežije. Rám je dobré doplniť o pružný lamelový rošt. Ten odolá skákaniu a zároveň vytvára spoločne s matracom podporu tela v optimálnej polohe.

Bezpečie postele nepodceňujte

Jedno malé zakopnutie a nešťastie je na svete. S detskou nešikovnosťou treba počítať, a preto by vami vybraná posteľ nemala mať žiadne ostré hrany. Ak je z dreva, dajte pozor aj na to, aby všetky plochy boli hladké. Dieťa by nemalo mať šancu zadrhnúť si triesku či sa inak odrieť. Konštrukcia postele by mala byť robustná. Pri rozhodovaní, akú posteľ vyberiete, skontrolujte predovšetkým to, akým spôsobom sú k posteli pripevnené nohy. Mali by poskytovať naozaj stabilnú podporu celej postele.

V prípade, kedy chcete deťom zaobstarať palandu alebo je nutné posteľ umiestniť do výšky, sú samozrejmosťou bezpečnostné zábrany. Deti sa počas spánku môžu všelijako prevaľovať, v nízkom veku nie je výnimkou ani námesačnosť. Dieťa by nemalo mať šancu z postele spadnúť. Namiesto obyčajného rebríka je lepšie k palande zaobstarať schodíky s dostatočne širokými schodmi.

Praktickosť ocenia hlavne rodičia

Neviete, kam schovať hromadu hračiek, oblečenia, kníh a ďalších predmetov? Vyberte detskú posteľ s úložným priestorom. Praktický je vysúvací šuplík, pretože ten si dieťa dokáže v prípade potreby bezpečne vysunúť samo. Zdvíhacie mechanizmy na pružinách sú pre deti nevhodné a nebezpečné. Vysúvací šuplík s ďalším matracom môže slúžiť ako náhradná posteľ pre prípady, keď u dieťaťa prespáva jeho kamarát.

Junior 180×80 Borovica detská posteľ s prístelkou

Posteľ pre princezné i pretekárov

Detská posteľ auto Extreme čierna

Design by určite nemal byť to hlavné, podľa čoho sa pri výbere rozhodujete. Na druhú stranu je skvelé urobiť dieťaťu radosť a zaobstarať mu posteľ, ktorá sa mu bude páčiť. Dievčatká sa budú v rozprávkovej postieľke s nebesami cítiť ako princezné a chlapci zase môžu líhať do pretekárskeho auta.

S rozvahou vybraná detská posteľ bude vašej ratolesti dobre slúžiť. Ako rodič budete mať istotu, že vaše dieťa zaspáva v pohodlí a bezpečí. A taký pocit je naozaj na nezaplatenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *