Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Obývačka je miesto, v ktorom trávime veľkú časť dňa. Najčastejšie v nej oddychujeme, a preto by mala byť zariadená presne podľa našich predstáv. Pri zariaďovaní je dôležité zamerať sa nielen na hlavné kusy nábytku, ale aj doplnky. Práve tie dokážu vytvoriť príjemnú atmosféru a moderný vzhľad. Ako ich vybrať?

Správna kombinácia farieb

Síce je dnes dovolené kombinovať takmer všetko, snažte sa držať základných pravidiel. To znamená, kombinujte farby tón v tóne. Snažte sa predísť veľkým farebným šokom. 

Doplnky by mali byť v podobných farbách ako celý interiér. Do bielej sa hodia jemné pastelové farby. Do tmavej modrej zas kombinujte tmavé odtiene. 

Kontrast je dobrý a vie v obývačke vyniknúť. Dosahuje sa však veľmi ťažko. Pri nesprávnej kombinácii by vám mohol biť do očí. 

Vhodné rozmery

Doplnky by mali pritiahnuť pozornosť a obývačku doplniť. Nikdy by však nemali zavadzať alebo pôsobiť rušivo. Pri ich výbere je preto dôležité sledovať rozmery. Mali by sa odvíjať od veľkosti vašej obývačky.

Príliš malé doplnky vo veľkej obývačke zaniknú a naopak. Veľké doplnky v obývačke môžu zavadzať. 

Ak neradi kupujete doplnky cez internet, pretože v skutočnosti môžu vyzerať úplne inak, skúste navštíviť napríklad predajne Pepco. V ponuke nájdete veľké množstvo doplnkov nielen do obývačky, ale aj do spálne, detskej izby, či kúpeľne. Ak tento obchod nepoznáte, skúste si najskôr pozrieť Pepco leták online. Možno už v letáku nájdete tipy na doplnky, po ktoré sa neskôr vyberiete priamo do predajne.

Menej je niekedy viac

Najnovšie trendy diktujú jasne. Minimalizmus je jeden z najobľúbenejších štýlov do interiéru. Vyzerá skvelo, je vzdušný a vhodný pre úplne každého. 

Základnými pravidlami minimalizmu by ste sa mali riadiť pri nakupovaní doplnkov. Všetkého veľa škodí a ak to s nimi preženiete, obývačka bude vyzerať chaoticky. 

Doplnky vyberajte premyslene a v menšom množstve. Stavte na jednu výraznú vázu alebo obraz namiesto niekoľkých malých doplnkov

Nezabudnite na steny

Obývačka často pôsobí prázdnym dojmom aj po tom, ako do nej zakomponujete doplnky. Dôvod je jednoduchý. Sú ním prázdne steny. Vyberte si jeden výrazný alebo dva menšie obrazy. Zaplníte tým väčšiu plochu a obývačka bude mať hneď iný výzor. 

Nie ste milovníkom umenia? V tom prípade namiesto obrazov zvoľte fotografie. Na výber máte aj kvalitné a moderné plagáty či rôzne typy nálepiek. 

Tip

Ak chcete svoju obývačku zväčšiť opticky, namiesto obrazu zaveste na stenu štýlové zrkadlo. Zrkadlá dokážu obývačku nielen doplniť, ale svojím odrazom aj zväčšiť. 

Doplnky s pridanou hodnotou

Ide o doplnky, ktoré pre vás znamenajú niečo viac. Vďaka tomu vedia obývačku nielen zariadiť, ale priniesť do nej teplo domova. 

Medzi takéto doplnky sa radia fotografie, obrazy alebo rámiky s fotkami. Tých je na trhu veľké množstvo. Veľmi pekné a za skvelé ceny nájdete napríklad v obchodoch Tesco. V ich pravidelných letákoch nájdete aj doplnky do domácnosti v akciových cenách. 

Záver

Doplnky sú dôležitým kúskom v každej miestnosti. Vedia ju doplniť, oživiť a vytvoriť v nej rodinnú atmosféru. Preto by nemali chýbať ani vo vašej obývačke. Pri ich výbere máte široké možnosti. Myslite však na to, že menej je niekedy viac, a preto to s nimi netreba preháňať. 

Zdroj obrázku: Photographee.eu  / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *