Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
zemina_sadenie_rastlin

Medzi vhodné vybavenie pre pestovanie zeleniny a okrasných rastlín bez diskusie patria skleníky. O poznanie menšie množstvo ľudí však pozná ich alternatívy v podobe fóliovníkov a parenísk. Tieto záhradné stavby sú síce pomerne nenápadné, ale to neznamená, že vám nemôžu pomôcť k výnosnejšej úrode. Pozrite sa na ich hlavné výhody.

Ušetríte peniaze

Nechcete investovať do drahého skleníka?

Fóliovník či parenisko sú cenovo dostupnou alternatívou klasického skleníka. Ak to s pestovaním myslíte vážne, a zároveň chcete ušetriť, dlho nad ich obstaraním nepremýšľajte.

Skutočne vám pomôžu k lepšej úrode a vy si tak budete môcť vychutnať vlastnú zeleninu v bio kvalite.

Jednoduchá konštrukcia

Fóliovník či parenisko sú nielen menej nákladnou, ale z pohľadu konštrukcie i jednoduchšou alternatívou. Najväčšou výhodou je to, že nie je nutné budovať základy ako u skleníka.

Hlavné rozhodnutie vás čaká pri výbere vhodnej fólie, ktorá tvorí steny fóliovníka. Tie vôbec najlacnejšie fólie sú veľmi tenké a majú nízku životnosť. V praxi ich dokáže potrhať aj mierne silnejší vietor. Ideálnou voľbou sú trojvrstvové fólie:

  • v prvom rade majú výrazne vyššiu životnosť a odolnosť nielen proti vetru, ale vďaka vonkajšej vrstve tiež proti slnečnému žiareniu
  • druhá vrstva funguje ako tepelný izolant, to je pre pestovanie úplne ideálna vlastnosť, ktorá znižuje nežiadúce teplotné straty
  • tretia vrstva zabraňuje vode v zrážaniu do kvapiek, namiesto toho, aby voda kvapkala na rastliny, voľne steká po fólii

Ľahké premiestňovanie

Umiestnenie fóliovníka či pareniska vám už nevyhovuje a rádi by ste ho mali v inej časti záhrady?

Ich veľkou výhodou je možnosť ľahkého prenášania a premiestňpvania. Ako sme už vyššie spomenuli, pre umiestnenie fólie nepotrebujete žiadne základy.

Fóliovník či parenisko miesto záhonu

Parenisko je vhodné pre pestovanie menších rastliniek, ale dokážete v ňom vypestovať aj drobnú zeleninu. V praxi sa jedná o krytý záhon, jeho súčasťou je podsada a vrchná časť s oknami. Tie bývajú posuvné a sú spravidla vyrobené zo skleníkového skla alebo polykarbonátu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *