Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Už sa vám niekedy stalo, že vám zlý spánok pokazil celý nasledujúci deň? Všetci poznáme odpoveď. Nikto nepochybuje o vplyve spánku na kvalitu života. Preto pri zariaďovaní spálne venujte pozornosť výberu matraca do postele. Ovplyvní to nielen kvalitu vášho spánku, ale aj životnosť matraca.

Pevný alebo pružný lamelový matrac?

Posteľný rošt má dve základné funkcie:

  • Preberá záťaž z matraca a rovnomerne ju rozkladá.
  • Odvádza vlhkosť a odvetráva matrac.

Dôležitejšie je rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti. Túto funkciu plní spolu s matracom, takže ak ste so svojím existujúcim matracom spokojní, výber roštu bude závisieť práve na ňom.

Zdroj: biano.cz

Rozhodujúca je výška matraca. Silnejší matrac zvládne záťaž takmer sám, rošt nemusí robiť toľko práce. V tomto prípade si môžete vybrať pevný lamelový rošt, ktorý nemá výrazný vplyv na rozloženie hmotnosti. Pozor však na medzery medzi lamelami. Nemali by byť väčšie ako štyri centimetre, inak by sa matrac mohol deformovať o lamely.

Čím nižší je matrac, tým viac práce musia lamely vynaložiť na rozloženie hmotnosti. V takom prípade je vhodné zaobstarať si lamelový matrac s pružnými lamelami, ktoré dobre odvedú svoju prácu a vaše telo sa bude cítiť ľahšie. Ak máte problémy s pohybom, lamelový rošt je pre vás jasnou voľbou. Niektoré dokonca umožňujú nastaviť tuhosť v bedrovej oblasti. Nezabudnite, že kvalitný lamelový rošt by mal mať aspoň 28 pružných lamiel.

Pevný, ručne nastaviteľný alebo možno elektrický rošt?

Bolesti chrbta vám nič nehovoria a v posteli naozaj len spíte? Potom vám bude stačiť pevný rošt bez možnosti polohovania. Ak však radi čítate v posteli, raňajkujete alebo vás často bolí ležanie na rovine, vyberte si polohovateľný rošt.

Zdroj: biano.cz

Túto funkciu majú spravidla lamelové rošty, ale nájdete aj lacnejšie lamelové rošty, ktoré umožňujú zdvihnúť aspoň hornú časť hlavy alebo opierku nôh. Čítanie alebo raňajky si vychutnáte v pohodlnej polohe v polosede a polohu matraca prispôsobite svojej chrbtici.

Polohu roštu môžete meniť buď manuálne, alebo pomocou elektrického ovládania. Rošt s elektrickým ovládaním oceníte, ak chcete častejšie upravovať jeho polohu. Takáto zmena polohy počas spánku môže priniesť veľkú úľavu pri bolestiach chrbta. Ale kto by v noci vstával a ručne nastavoval rošt?

Samozrejme, maximálny komfort s elektronicky nastaviteľným roštom si môžete dopriať aj vtedy, keď sa o nič nestaráte. Kvalitný odpočinok má predsa významný vplyv na naše celkové zdravie.

Aké otázky si položiť pri výbere roštu

Okrem vyššie uvedených faktorov je potrebné zvážiť aj niekoľko ďalších vlastností grilu. Pri výbere si položte všetky tieto otázky a budete vedieť, ktorým smerom sa vybrať:

  • Aká je výška môjho matraca? Pre vysoký matrac si môžete vybrať pevný lamelový rošt, pre stredný alebo nižší matrac potrebujete lamelový rošt.
  • Bolí ma chrbát? Ak áno, zaobstarajte si lamelový rošt a ideálne polohovateľný. Ak potrebujete častejšie meniť polohu roštu, vyberte si elektrické ovládanie.
  • Budem si môcť čítať alebo raňajkovať v posteli? Potom si vyberte polohovateľný rošt, aspoň v časti hlavy.
  • Aká je moja hmotnosť? Nezabudnite venovať pozornosť nosnosti roštu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *