Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Inšpirácia číha všade vôkol nás, stačí mať otvorené oči a zmysly. Možno si pri pohľade na sychravé zimné počasie poviete, že čo na ňom môže byť inšpirujúce, no verte, je to len o uhle pohľadu. Aj v zime sa dá vyraziť na turistiku, prechádzku do prírody či poľovačku. Samozrejme pri dodržiavaní bezpečnosti. Uzavretým chodníkom či túram, na ktoré si netrúfate, sa radšej vyhnite. Rovnako dôležité je mať správne oblečenie. A práve tu sa dá nájsť inšpirácia – aké oblečenie zvoliť a vybrať na outdoorové aktivity?

Nepremokavé a teplé outdoorové oblečenie

V prípade trávenia času v exteriéri v zimných mesiacoch môžeme hovoriť o viacerých aktivitách – o turistike, lyžovaní alebo aj o poľovaní. My sa bližšie budeme venovať najmä turistike a poľovaniu. Pri oboch totiž potrebujete ako kvalitné oblečenie, tak aj pevnú obuv.

Zdroj foto: Alena Ozerova / Shutterstock.com

Vrstvenie a jeho funkcia

Pri oblečení je podmienkou, resp. nevyhnutnosťou, aby bolo nepremokavé a teplé zároveň. V praxi to znamená, že ak vás vonku zastihnú zrážky, určite nechcete, aby oblečenie do nitky premoklo. A na druhej strane by vás malo oblečenie zahriať. Dôležité je tiež vrstvenie. Nezabúdajte na spodnú vrstvu, ktorá bude efektívne odvádzať pot, strednú vrstvu, ktorá poskytne tepelný komfort a vrchnú vrstvu, zabezpečujúcu ochranu pred vonkajšími faktormi.

Najlepšie outdoorové oblečenie pre tuhé zimy

Vedeli ste, že škandinávska značka Härkila zo začiatku vyrábala poľovnícke oblečenie, ktoré bolo nepremokavé a zároveň tiché, pretože slúžilo na lov losov? Ak si predstavíte tuhé zimy v Škandinávii, je jasné, že bundy či nohavice od Härkila museli vedieť aj poriadne zahriať. Nie je divu, že práve škandinávske značky sú nepísaným lídrom v tomto odvetví. Tieto krajiny majú tradíciu v love zveri, a to v často nehostinných zimných podmienkach.

Správna výbava

Ďalšou podmienkou pre zimný pobyt v prírode je správna výbava. A aj tu sa môžete inšpirovať. Nemenej dôležité sú totiž nepremokavé a odolné ruksaky, čiapky, baterky, čelovky a iné doplnky. Keď si pozriete portfólio poľovníckych potrieb, napríklad od ďalšej škandinávskej značky Fjällräven, uvidíte na vlastné oči, čo všetko sa dá vziať na zimnú poľovačku, potulky lesom či na turistiku. Myslite na to, že poriadna príprava je základom úspechu. V ťažkých zimných podmienkach to pri turistike či poľovačkách platí dvojnásobne.

Zdroj foto: Anna Berdnik / Shutterstock.com

Fantázii sa medze nekladú

Ako sme už vyššie spomenuli, aj v tejto oblasti sa dá inšpirovať. A to napríklad tak, že vybočíte z „bežných chodníkov” a zvolíte si niečo iné, než ste doteraz v zime nosili. Môže to byť nová nepremokavá bunda, zateplené outdoorové nohavice alebo aj poľovnícka čiapka. Alebo to môže byť pevná turistická či športová obuv, ktorú oceníte aj v menej rovinatých terénoch. Či už plánujete turistiku alebo poľovačku, priestor na to, aby ste si aj takto urobili radosť, máte kedykoľvek.