Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pohovka je nábytkom, ktorý nielenže umožňuje príjemný odpočinok a prežiť chvíle s rodinou, ale predovšetkým robí našu obývaciu izbu tým, čím je. Priemerná doba výmeny sedacej súpravy je udávaná ako cca osem rokov. Kedy ste si naposledy zaobstarali pohovku vy?

Ak patríte medzi tých, ktorí sa chystajú investovať do nového gauča, potom je tento článok určený práve pre vás. Ako vybrať vyhovujúcu pohovku, aby ste neskôr svoju kúpu rozhodne neoľutovali? Riaďte sa jednoduchými tipmi.

Miesto alebo na veľkosti záleží

Najprv sa rozhodnite, kam a ako pohovku umiestnite. Rozmery obývacej izby vám pomôžu vyfiltrovať vhodné sofy, ktoré sa vám do neho zmestia a zároveň budú vyzerať dobre. Tiež je dobré vopred zvoliť, ako bude pohovka nasmerovaná a či bude pri stene alebo voľne v priestore, podľa toho potom vyberáme pohovku, ktorá nevyzerá zle zozadu a nenaruší tak dojmy ani svojim atypickým usadením.

Aj modrá pohovka môže byť nadčasová, ak vyberiete tlmený odtieň a vhodný materiál

Zo všetkého najskôr vezmite do ruky meter a priestor pre pohovku si starostlivo zmerajte. Počítajte s tým, že potrebujete aspoň drobný konferenčný stolík na odloženie čaju alebo tabletu. Ak nemáte práve veľkorysé priestory, zvoľte radšej menej robustnú pohovku, aby interiér nepôsobil stiesneno.

Tiež si rozmyslite, či chcete jednoduchú pohovku, ktorú doplníte kreslami či taburetmi, alebo skôr rohovú. Priestor obývacej izby vnímajte ako celok – nezvolíte pre novú pohovku vhodnejšie miesto? Nemusí sa predsa tiesniť v rohu, keď môže krásne opticky rozdeliť priestor kuchyne a obývačky. Ak stál gauč pätnásť rokov na jednom mieste, neznamená to, že tam musí stáť ďalších päťdesiat.

Materiál pohovky

Jedným z najdôležitejších aspektov výberu je materiál a potom tiež farba. Na trhu je bohatý výber materiálov a ich kombinácií. Pre náročných je určená koža či lacnejšia ekokoža, obľúbené sú aj čalúnené pohovky. Vyberajte s ohľadom na domácich miláčikov a deti. Farieb sa netreba báť, designeri dokonca zámerne volia pestré kontrasty namiesto nudného zladenia nábytku.

2-SED CHESTERFIELD
2-SED CHESTERFIELD

Tradičným pohovkovým materiálom je koža, ktorá je veľmi odolná a sedačka vám vďaka nej môže vydržať aj desiatky rokov. Nemusí ale vyhovovať každému, najmä v letných mesiacoch – koža nie je priedušná ako iné materiály. Pokiaľ na koženú sedačku zasadnete s holými nohami, nebudete sa síce potiť o nič viac ako na gauči z akéhokoľvek iného materiálu, ale pot zostane na povrchu, nevstrebe sa dovnútra. Tak vzniká známe nepríjemné prilepenie.

Kožený gauč je klasika, ktorá nikdy nezostarne a navyše vám vydrží aj desiatky rokov

Kompromisom môžu byť oveľa lacnejšie mikrovlákna, ktoré vyzerajú skvelo, ich údržba je veľmi jednoduchá a vďaka modernému spracovaniu už je aj ich životnosť omnoho dlhšia. Používanými materiálmi sú ale tiež ženilka, žakár alebo mikroplyš. Všetky sú veľmi hrejivé a pre sedenie príjemné.

Vzory a farby pohovky

Výber vzorov a farieb je dnes nepreberný, držte sa ale skôr pri zemi. Kvetinové či geometrické vzory vás síce možno oslnia na prvý pohľad, už-už si predstavujete, ako si na pohovke leňošíte, ale takmer isto sa vám za dva tri roky okukajú. Navyše sa s nimi mnohokráť ťažko kombinuje existujúci nábytok, a tak vás pri nevhodnom výbere pohovky čaká jedna zmena za druhou.

Ak sa nebojíte experimentov, vyberte si netradičné žltú pohovku, ktorá krásne rozžiari každý neutrálne ladený interiér.

Rozumnejším riešením je vybrať si niektorý z prírodných odtieňov, napríklad sivú či béžovú farbu, ktoré sa dajú ľahko kombinovať a pohovku si tak môžete pomocou vankúšikov a plédov ľahko dotvoriť trebárs podľa najnovších trendov.

Pohovku vyberajte len pre seba aka využitie gauča

Pohovku vyberáte predovšetkým pre seba. Ak ste notorickí váľači, vyberte široké sedenie do L, z ktorého na mnoho spôsobov urobíte pohodlnú odpočiváreň pre oboch. Pri výbere si všímajte skôr umiestnenie okien, dverí a celkový vzhľad interiéru a nepremýšľajte, kam usadíte tetu z Moravy. Ak u vás často prespávajú priatelia, zvoľte rozkladací variant. Ak potrebujete každý týždeň usadiť päť kamarátok na kávu, kúpte k sedačke dve taburetky a je vyriešené.

Rovnako univerzálna ako sivá je aj béžová alebo krémová pohovka – ľahko ju skombinujete s existujúcim nábytkom aj doplnkami

Nemenej dôležitou otázkou výberu je, koľko osôb bude obývačku využívať a či bude sedačka určená aj pre pravidelné či občasné prespávanie. Podľa toho sa môžete rozhodnúť, či vyberiete kombináciu dvoch alebo troch pohoviek, rohovú sedaciu súpravu či moderné modulové pohovky, ktoré ľahko prispôsobíte svojim potrebám. Pre zdravý spánok je dobré si priplatiť a riadiť sa recenziami, zaistíte si tak kvalitnú životnosť pohovky.

Cena

Ak máte vo všetkých aspektoch jasno, môžete si určiť rozpočet, ktorý do kúpy nového nábytku investujete. V rámci ceny odporúčame navštíviť obchody osobne a tiež pohovku vyskúšať. Predídete tak zbytočnému sklamaniu a užijete si nákup so všetkým čo k tomu patrí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *