Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Sedacie súpravy už dávno neslúžia len na sledovanie televízie. V modernom interiéri fungujú nezriedka ako dôležitý dizajnový prvok rozdeľujúci väčší priestor a centrum, kde sa členovia rodiny a ich priatelia môžu schádzať. Čo zohľadniť pri výbere?

Sedacia súprava - ilustračný obrázok, zdroj.
Sedacia súprava – ilustračný obrázok, zdroj.

Veľkosť môže aj vadiť

Máte doma dostatok priestoru, a preto premýšľate nad zaobstaraním naozaj veľkej sedacej súpravy. Nie vždy to je správna voľba. Pri výbere zauvažujte nad tým, či skutočne potrebujete veľkú hlavnú sedačku. Pri upratovaní sa s ňou zle manipuluje a v momente, kedy vás rozmiestnenie nábytku začne nudiť, budete mať problém vymyslieť niečo nové. Sedenie pre viac ľudí nemusí byť nutne robustné. Vhodnou súčasťou sedačky sú tiež úložné priestory. Niektoré dizajnové modely majú samostatné priehradky na mobilný telefón (napríklad vrátane nabíjačky), knihy, ovládače a ďalšie drobnosti.

Materiál sa postará o štýl

Sedacia súprava na seba v každom prípade strháva pozornosť. Starostlivý výber farby a jej materiálu vám garantuje, že nebudete voľby neskôr ľutovať. Medzi aktuálne trendy sa vracia ekokoža v pastelových odtieňoch. Tento materiál je dostatočne priedušný a na prvý pohľad sa podobá pravej koži. Na druhú stranu má o niečo menšiu životnosť. Štýl môžete pozdvihnúť na novú úroveň použitím dizajnového prehozu, prípadne voľbou dizajnových vankúšov. Odvážnejší môžu zvoliť vankúše s divokou potlačou.

Tyrkysová rohová rozkladacia pohovka Mazzini Sofas Dragonfly, pravý roh, čierne nohy
Tyrkysová rohová rozkladacia pohovka Mazzini Sofas Dragonfly, pravý roh, čierne nohy

Pohyb okolo súpravy

To, že je súprava pohodlná počas používania, neznamená, že vás jej tvar nezačne časom trápiť. Dôležité je tiež zachovanie priestoru v blízkosti sedačky. Okolo sa musí dať voľne prechádzať. Nikto predsa nechce neustále zakopávať. Zachovanie miesta okolo sedačky tiež pôsobí oveľa lepšie z hľadiska vyváženosti priestoru. Súprava stlačená v rohu nikdy nebude pôsobiť príliš dobre.

Sedacia súprava vyjadruje váš životný štýl

Sedacie súpravy sú k dispozícii v širokej palete farieb a materiálov. Je však dôležité uvedomiť si to, že súprava v prvom rade vyjadruje váš životný štýl. Mala by odrážať rytmus a potreby rodiny. Máte doma deti? Zvoľte radšej umývateľný povrch. Bývate iba v dvoch a návštevy k vám nechodia? Bude vám stačiť dvojmiestná sedačka a jedno kresielko. Máte doma psíka? Zvoľte odolný a tmavý povrch, ktorý niečo vydrží. Ak sa pri výbere sami seba spýtate, ako chcete súpravu používať, nemôžete šliapnuť vedľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *