Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Čalúnená posteľ LAKE 2 + rošt + matrac, 180x200, Cosmic 100

Kvalitný spánok je bez akýchkoľvek pochýb dôležitou súčasťou nášho zdravia. Bez spánku a relaxu sa dostávame do stresu a máme nedostatok energie. Správny výber postele je teda nevyhnutnou a dlhodobou investíciou. Ako sa zorientovať v širokej ponuke postelí? V našom článku vám prinášame základný prehľad všetkých typov a materiálov. 

Čalúnená posteľ LAKE 2 + rošt + matrac, 180x200, Cosmic 100
Čalúnená posteľ LAKE 2 + rošt + matrac, 180×200, Cosmic 100

Začnite materiálom

Materiál, z ktorého je posteľ vyrobená, predstavuje nielen jej dizajn, ale aj vlastnosti ako životnosť a kvalita. Posteľ je investíciou na niekoľko rokov. Preto nešetrite. Kvalitný spánok je na nezaplatenie. Rovnako dôležitú pozornosť venujte aj výberu matraca. 

Kovové postele

Hlavnou výhodou kovových postelí je nepochybne ich dizajn. Kovový materiál a ich kombinácia ponúkajú prakticky nekonečnú škálu rôznych vzhľadov. Kov je nevyhnutnou súčasťou viacerých štýlov zariadenia. Napríklad industriálneho, urbanistického a moderného. 

Ďalšou výhodou kovových postelí je ich životnosť. Tento materiál pôsobí skôr chladne, no minimalisticky. Náter kovových postelí je možné prispôsobiť vašim požiadavkám. Vybrať si tak môžete napríklad elegantnú čiernu alebo čistú bielu. V kombinácii s tým správnym textilom vytvoríte naozaj príjemné a útulné miesto pre odpočinok. 

Nekvalitná kovová posteľ môže škrípať. Pri súčasnom spôsobe výroby a materiálov sa ale vŕzgania nemusíte veľmi báť. Kovová posteľ si vyžaduje minimálnu údržbu a bude vám slúžiť dlhé roky. 

Kovová posteľ LILIE 180 VER-0370
Kovová posteľ LILIE 180 VER-0370

Drevené postele

Aj v prípade postelí je drevo obľúbeným materiálom. Vysoká posteľ z dreveného masívu je skutočným symbolom komfortu. Drevo sa vám rovnako ako kov odvďačí dlhou životnosťou. To však veľmi záleží od zvoleného druhu dreva. V prípade drevotriesky alebo mäkkých drevín akými sú borovica a smrek je životnosť spravidla menšia. 

Dôležitou vlastnosťou pri výbere drevenej postele je tiež jej stabilita. Tá je vyššia pri posteliach z tvrdých drevín ako buk, dub a niektorých druhov stromov z exotických oblastí. Výhodou postele z mäkkého dreva je najmä jej nižšia cena. 

Bez ohľadu na všetky výhody a nevýhody drevených postelí, drevo má nepochybne svoje čaro. Drevo je typické svojou schopnosťou vytvoriť útulnú a hrejivú atmosféru. Drevená posteľ je neoddeliteľnou súčasťou provensálskeho a rustikálneho štýlu. Svetlé dreviny ako breza prinášajú nádych škandinávskeho štýlu. 

Čalúnené postele

Čalúnené postele netvoria iba textilné materiály. Ide o kombináciu dreva alebo drevotriesky a čalúnenej časti. Rovnako ako v prípade kovu, čalúnené postele vám prinášajú širokú škálu rôznych kombinácií a dizajnov. Vysoké čalúnené čelo postele zútulní vašu spálňu a stane sa jej dominantou. 

Vyberte si z obrovskej ponuky viacerých farieb, materiálov a vzorov čalúnených postelí. Ich nevýhodou môže byť prípadné znečistenie. S čistením čalúnenej postele sa natrápite rozhodne viac ako pri predošlých dvoch typoch. 

Za pravidelnú starostlivosť sa vám čalúnená posteľ odvďačí jedinečným dizajnom. Stane sa vašou najobľúbenejšou súčasťou zariadenia spálne. V dnešnej ponuke čalúnených postelí nájdete široký výber z moderného, vintage alebo klasického štýlu. 

Jednolôžková čalúnená posteľ NASTY 5 + rošt + matrac, 90x200, Sofie 7
Jednolôžková čalúnená posteľ NASTY 5 + rošt + matrac, 90×200, Sofie 7

Typy postelí

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere postele je aj otázka úložného priestoru. Hľadáte teda extra úložisko v malej miestnosti alebo štýlovú posteľ na nožičkách? Okrem vyklápacích a jedno- či dvojlôžkových postelí poznáme ešte tzv. “nebesá”. Túto posteľ obklopenú priehľadnou textíliou medzi štyrmi stĺpmi pravdepodobne už poznáte z rozprávok. 

Vyklápacia posteľ

Vyklápacia, často čalúnená, posteľ má hlavnú výhodu v extra úložnom priestore, ktorý skrýva. Nevýhodou je najmä jej vyššia hmotnosť. Ide však o praktické riešenie, za ktoré budete určite vďační. 

Posteľ s nebesami

Tento typ postele nie je len šikovnou ochranou pred hmyzom. Jemný záves okolo postele vytvára tajomnú a príťažlivú atmosféru. Táto posteľ sa stane srdcom vašej spálne. Jej dizajn je významnou súčasťou štýlu vášho zariadenia.

Rozkladacia posteľ

Ďalším vhodným riešením pre menšie priestory je rozkladacia posteľ. Počas dňa môže slúžiť ako pohodlná pohovka a večer vytvoriť útočisko pre nečakaných hostí. 

Ako veľkú posteľ potrebujete? 

V prípade jednolôžka by minimálna šírka postele mala byť aspoň 80 cm. Širšia posteľ je už najmä otázkou komfortu a priestorových možností miestnosti. Dĺžka postele by mala byť o 25 cm viac ako vaša výška. Ak ste dvaja, hľadajte posteľ so šírkou aspoň 180 cm. Obľúbenou voľbou je tiež šírka 200 cm alebo “king size” 220 cm. 

Rozmerom postele je prispôsobená aj ponuka matracov. Nemusíte sa teda báť, že nenájdete tú správnu veľkosť. A čo výška postele? Tá je štandardne 45 až 50 cm, no dôležitú úlohu tu zohráva aj vek a zdravie. V prípade vyššieho veku alebo zníženej pohyblivosti vám bude viac vyhovovať výška 60 cm. 

Viete si vybrať rošt a matrac? 

Kvalitná posteľ, rošt a matrac tvoria nevyhnutné trio pre kvalitný spánok. Rošty sú štandardne pevné alebo lamelové. Pri výbere matracu myslite najmä na to, že pre pevný rošt je vhodnejší pružinový matrac a pre lamelové rošty sendvičový a penový. Výhodou lamelových roštov je tiež možnosť ich polohovania. 

Materasso Slovakia, s.r.o. Lamelový rošt Double expert T5, 200x100cm
Materasso Slovakia, s.r.o. Lamelový rošt Double expert T5, 200x100cm

Výber matraca závisí od viacerých faktorov akými sú váha, osobné preferencie a cenové možnosti. Ide o tému na samotný článok. Nezabúdajte však, že matrac je potrebné meniť približne každých 10 rokov. Ide aj o hygienické opatrenie. No pri správnej starostlivosti o matrac môžete počítať s dlhou životnosťou. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *